Kontrola z kraje a její pravomoc

naše zkušenosti z kontrol v jakékoliv oblasti naší práce

Kontrola z kraje a její pravomoc

Příspěvekod Danutka » stř 15. pro 2010 18:47:11

Ahoj, zdravím všechny dámy, co už zažily nějakou kontrolu. Měli jsme nedávno kontrolu z kraje a mě by zajímaly tyto věci:
1. Svou kontrolu nahlásily e-mailem týden dopředu. Psali, že dorazí v obsazení 3. kontrolorů. Nakonec však byli 4 a nikdo neví, proč nebyl ten 4. v protokolu. Mohou to tak dělat?
2. Podklady, co chtěli mít připravené, jsme nachystali. Spoustu dokladů si také ofotili a odvezli s sebou. Skoro bez rozloučení odjeli a vzkázali řediteli, že protokol přivezou. Zajímá mě, jestli to můžou takhle dělat, že si vlastně ofotí podklady a kontrolu provádí úplně jinde než v kontrolovaném objektu???? Poradí mi někdo, máte nějaké zkušennosti?
Jsem moc zvědavá, co vlastně odvezli neboť to nikdo z nás neví. Výsledku se nebojíme, děláme vše s láskou, tak snad to bude vše dobré. Jen je to přinejměnším zvláštní.
Díky za odpověď.
Danutka
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř 11. bře 2009 11:22:52

Re: Kontrola z kraje a její pravomoc

Příspěvekod refi » stř 15. pro 2010 20:51:16

tak teda musím říct, že takový postup se mi také nelíbí. že přišli čtyři místo tří bych ještě zkousla, pokud mají všichni pověření k provedení kontroly, ale že si odnášejí materiály ze školy, aniž by informovali proč a jaké mi přijde hodně divné. spoléhají na to, že se v průběhu kontroly neozvete, aby vám nedělali problémy při kontrole. netuším ale, jestli je někde veřejně nějaký předpis, jak má finanční kontrola probíhat a co mohou a co ne. ale nějaký předpis na to být musí, to vím určitě.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Kontrola z kraje a její pravomoc

Příspěvekod Peťula » čtv 16. pro 2010 8:47:33

Je to zákon č.320/2001 Sb., o finanční kontrole ve veřjné zprávě a vyhláška č. 416/2004 Sb., kterou se zákon provádí. Dále jsou na www.mfcr.cz metodické pokyny. Cesta je - veřejná správa - veřejné finance - finanční kontrola - metodické pokyny. Jsou tam např. vzory zápisu o zahájení kontroly, pověření k vykonání kontroly atd.
Peťula
 
Příspěvky: 312
Registrován: úte 15. čer 2010 13:36:10

Re: Kontrola z kraje a její pravomoc

Příspěvekod MarieH » sob 08. led 2011 22:36:33

Na školení nám říkali, že si kontroly nic odvážet nesmějí, nevím ale kdo nám to už říkal. Asi bych to nezkousla.
MarieH
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 05. bře 2009 21:39:25

Re: Kontrola z kraje a její pravomoc

Příspěvekod petraho » čtv 24. úno 2011 18:45:19

Něvíte někdo, jestli je ve škole povinný audit. Máme novou starostku a neví jestli na naši školu musí objednat audit, nebo jestli stačí kontrola z obce , kterou provádí 2 x za rok.
Není to nějaké vyhlášce nebo v zákobně.
petraho
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř 10. úno 2010 13:59:28

Re: Kontrola z kraje a její pravomoc

Příspěvekod sonajda » čtv 24. úno 2011 19:29:06

Povinnost auditu je upravena Zákonem o účetnictví č. 563/1991 Sb. ve znění pozdějších předpisů § 20.

Náš zřizovatel - město - ve svých "zásadách" zadal, že jako jeho zřízena přísp.org. jsme povinni mít vnější audit 1x za dva roky /mimo jeho kontroly/. Asi si to musí rozhodnout paní starostka sama ... určitě mají ÚSC svoje předpisy, takže znovu: vy to určitě neovlivníte, nechť rozhodne zřizovatel (a neměl by zapomenout, že vám taky bude muset poskytnout protředky k úhradě auditu) :thumbs up:
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20

Re: Kontrola z kraje a její pravomoc

Příspěvekod petraho » pát 25. úno 2011 10:34:38

Díky sonajdo za informaci, zákon jsem si pečlivě prostudovala, protože jsme malá škola, domluvili jsme se se starostkou, že bude prováděn vnitřní audit 1x za tři roky, a kontroly z ou 2x za rok.
petraho
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř 10. úno 2010 13:59:28


Zpět na Co nám kontroly vytýkají?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník