Předejte informace

ostatní specifika domovů

Předejte informace

Příspěvekod HAANKA » stř 01. pro 2010 14:30:55

Milé radilky, moc prosím připravte mě na vše co mě čeká na konci roku, na co nesmím zapomenout a tak podobně.
V dětském domově jsem dva měsíce a ač se snažím, tak mám pocit, že mi pořád něco uniká.
Předem všem děkuji. :?
HAANKA
 
Příspěvky: 144
Registrován: pon 04. říj 2010 13:45:32

Re: Předejte informace

Příspěvekod Dája2 » stř 01. pro 2010 15:23:07

Haanko. Je toho hodně a myslím, že Vám to zabere celý leden. Je nutno zaúčtovat dohadné položky. Já jsem to vždy dělala tak, že jsem čekala až do konce ledna,kdy chodily faktury za prosinec, a podle toho jsem udělala dohadné položky. Pokud nepřišla faktura a Vy víte, že práce event. materiál byl dodán, pak se musíte u dodavatele pokusit zjisti, co bue fakturovat. Samostatnou kapitolou jsou energie, které jsou vyúčtovávány ročně (většinou elektrika). Tam je nutno zaúčtovat dohadnou položku nejlépe podle nějakého výpočtu spotřeby a pokud neumím, tak aspoň ve výši záloh. A vyjeďte si k 31.12. rozvahu a položku po položce inventarizujte. To znamená např.: protože jste dětský domov, tak určitě vaříte ve vlastní kuchyni. Inventuru skladu potravin jste třeba udělali k 30.11. Pak je nutno doložit dokladovou inventurou stav k 31.12., to znamená, že si uděláte tabulku, kde uvedete stav inventury a příjmy a výdaje (soupis faktur s příjemkami a soupis výdejek ze skladu) za prosinec a to by vám mělo souhlasit se stavem 112 k 31.12. Postupně si zinventarizujete všechny účty uvedené v rozvaze. To znamená, že například účet 315 si zinventarizujete tak, že přiložíte soupis pohledávek - kdy vznikla, kdo dluží, jakým dokladem byla zaúčtována. Totéž u dalších účtů. Např. 321 doložíte soupisem faktur, které dosud nebyly zaplaceny. U samostatných bankovních účtů (jako je např. FKSP) si udělejte tabulku, co by bylo, kdyby bylo. Např. stav bankovního účtu FKSP je k 31.12. Kč 10000,-. Převody bankovních poplatků v lednu za prosinec činí 13,53 (tj. +). Převody darů a příspěvků na penz. připojištění vyplacených v prosincových mzdách činí Kč 10000,-(tj. -). Převod příspěvku na stravování zaměstnanců za prosinec činí 3000,-(tj.-). Převod přídělu do FKSP za prosinec 15000,-(tj. +). A event. další platby nebo příjmy, které máte u FKSP (např. půjčky, zaplacené zálohy aj.).Pak účet FKSP, kdyby bylo možno převody udělat v prosinci je ve výši 11486,47 a rovná se zůstatku účtu 412. To Vám doporučuji dělat orientačně každý měsíc, tak se Vám nemůže stát, že nebudete mít fond krytý finančními prostředky. Také si zkontrolujte, že analytiky BÚ Vám sedí na fondy investiční, odměn, rezervní a event. depozito. Taktéž inventury majetku asi nebudete dělat k 31.12. Takže musíte postupovat obdobně jako u potravin. Je toho dost a když si nebudete vědět rady, klidně se zeptejte. Je tu dost zkušených a ochotných radilek a kdyby jste se ostýchala, můžete psát i soukromé zprávy. Hlavu vzhůru. Kdo chce, zvládne to. :thumbs up:
Dája2
 
Příspěvky: 619
Registrován: čtv 07. říj 2010 12:41:14


Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron