hledání před založením nového tématu

informace pro diskutující od moderátorů či adminů

hledání před založením nového tématu

Příspěvekod refi » pon 30. bře 2009 21:24:38

než si založíte nové téma na svůj dotaz, zkuste nejdříve vyhledat, zda se již váš dotaz v jiném tématu neřešil. hledání je jednoduché - v pravém horním rohu okénko s lupou "Hledej" - zadejte klíčové slovo a dejte enter :thumbs up:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3238
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: hledání před založením nového tématu

Příspěvekod refi » ned 23. led 2011 16:16:42

vzhledem k tomu, že je mezi námi spousta nových radilek a radilů, připomínám znovu pravidla, která bychom měli mít všichni v paměti, než založíme nové téma:

- prohledat diskuzi, zda se již váš dotaz někde neřešil. prohledávání vám nakonec zabere méně času než čekání na odpověď, navíc některé z nás, co jsme tu již déle, nebude stále se opakující dotaz vybízet k stále stejné odpovědi. takže jednoduše - nejdříve hledám, pak teprve zakládám téma s dotazem.

- pokud se někde v diskuzi už nějaké téma řeší, pro jeho pokračování nezakládejte nové téma, ale pokračujte v původním, i když je založeno jiným účastníkem a třeba již rok "staré". stačí oživit a pokračovat.

- když už se rozhodnete založit nové téma, zvolte vhodný název, mezi které ale opravdu nepatří "prosím o pomoc" atd. ve zkratce vždy uveďte oblast, které se dotaz týká a pokud dotaz spěchá, uveďte to za název, např. : půjčka fksp důchodci - spěchá. v historii se potom každému, kdo bude hledat něco na toto téma, díky klíčovým slovům váš dotaz objeví a může pomáhat dále, zatímco "prosba o pomoc" je absolutně nezařaditelná a proto může také zůstat bez povšimnutí.

- vzhledem k tomu, že zde máme roční závěrky, spousta témat se řešila přesně před rokem touto dobou, zkuste si je opravdu projít, zakládáním nových témat se toto fórum stává nepřehledným.

- zároveň žádám všechny, kteří z různých důvodů nezaložíte vlastní dotaz do diskuze, ale píšete mi soukromou zprávu, abyste tak činili jen v případě technických potíží či ryze soukromého dotazu. jiné dotazy budou i s odpověďmi užitečné i ostatním, proto by nebylo správné, kdyby se témata odehrávala pouze přes soukromou zprávu.


děkuji :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3238
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: hledání před založením nového tématu

Příspěvekod ondra » ned 16. úno 2014 19:23:08

vzhledem k tomu že je mezi námi spousta nových moderátorů a moderátorek, :P připomínám možnost autorů témat jejich témata po určité době oživit nikoli novým příspěvkem (nebo rovnou dalším stejným tématem), ale pomoci funkce "oživit téma" kterou najdete dole vedle funkce "přidat do záložek".

ozivittema.png


Týká se těch kterým na nějaký dotaz delší dobu nikdo neodpověděl a chtějí aby byl dotaz znovu "vidět".
Tímto jsem chtěl jenom doplnit výše uvedené informace o tuto méně známou funkci fóra.

Děkuji, konec hlášení :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Naposledy oživil refi v ned 16. úno 2014 19:23:08
Uživatelský avatar
ondra
Administrátor
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 02. úno 2009 14:18:09


Zpět na O tomto fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků