pronájmy a energie - krajská kontrola

naše zkušenosti z kontrol v jakékoliv oblasti naší práce

pronájmy a energie - krajská kontrola

Příspěvekod halča » úte 17. bře 2009 11:22:29

Kontrolu sice ještě čekáme, ale už nám při uzávěrce za rok 2008 vytkli, že když fakturujeme energie organizacím, které mají u nás pronájem (ne tělocvičnu), snižujeme jimi naše náklady na energie. Máme prý tyto energie dávat do vlastních výnosů a ve fakturách za energie náklady taky rozúčtovat.
Moravskoslezský kraj.
Děláte někdo pronájmy i s přesnou spotřebou energií (teplo, voda, elektřina)?
halča
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte 03. bře 2009 8:26:04

Re: pronájmy a energie - krajská kontrola

Příspěvekod pidris » pon 23. bře 2009 14:09:11

Já mám ceny režií již ve smlouvě. Účtuji je na účet MD 311 a MD - 5/náklady/. Neúčtuji na výnosy, hlavně proto aby mi to nevstupovalo do základu pro DPH.
pidris
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 05. bře 2009 12:51:53
Bydliště: Praha 5

Re: pronájmy a energie - krajská kontrola

Příspěvekod Sonja » pát 14. srp 2009 9:10:45

Jsme příspěvková organizace, pronajímáme byty a nebytové prostory, za které účtujeme nájemné a následně podle skutečnosti, přeúčtováváme energie. Účtuji to také červeně do nákladů, které si tím snižuji. Když sestavuji na začátku roku plán rozpočtu, tak už dopředu počítám s tím, že se nám část nákladů vrátí za energie, takže náklady "nesnižujeme" .
Sonja
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 14. srp 2009 8:20:12

Re: pronájmy a energie - krajská kontrola

Příspěvekod Dája » pát 14. srp 2009 12:48:02

Nevím přesně jak to je s DPH, to řeší ekonomka - inženýrka, která ví více naž nablblý středoškolák (její vyjádření). Vím ale jistě, že v souvislosti s novelou DPH účtujeme např. vybrané peníze od zaměstnanců za soukromé hovory na 602. Předtím jsme je účtovali -518, taktéž benzín na soukromé jízdy p.ředitele (původně - 502, nyní 602)- to právě kvůli DPH. Na všech školeních to zdůrazňovali, takže jestliže píše "pidris" hlavně aby mi to nevstupovalo do základu DPH, tak nevím, jestli je to šťastné řešení :? :crazy: :oops: :bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01


Zpět na Co nám kontroly vytýkají?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků