Nedostavení se na přijímačky - o studium není zájem

kniha pošty, předávání písemností, e-mailová pošta, evidence

Nedostavení se na přijímačky - o studium není zájem

Příspěvekod pmaja » pát 12. čer 2020 8:07:40

Dobrý den, prosím o radu. Zákonný zástupce uchazeče o studium na víceletém gymnáziu nám zaslal písemně, že se uchazeč nedostaví k přijímacím zkouškám a nežádá o náhradní termín.
Jak to nyní správně zadministrovat? Jsem tu nová, tak nemám s tímto zkušenost.

Děkuji moc.
pmaja
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 16. led 2018 13:16:49
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Nedostavení se na přijímačky - o studium není zájem

Příspěvekod witty » pát 12. čer 2020 8:25:35

Máte nějaká vlastní kritéria školy pro přijetí? Jako třeba že za vysvědčení (známky) na ZŠ lze získat max. xx bodů, za přijímačky yy bodů a minimální počet bodů k přijetí je zz?? My to taky teď řešíme, asi když nepřišel na zkoušku, tudíž nemá potřebný počet bodů zz, tak není přijat, protože nesplnil kritéria přijímacího řízení.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Nedostavení se na přijímačky - o studium není zájem

Příspěvekod pmaja » pát 12. čer 2020 9:31:42

To je pravda, to vlastně máme. Máme stanovený minimální počet bodů za přijímací zkoušky, které musí uchazeč dosáhnout a k těmto bodům se přičítají body za známky na vysvědčení a uchazeči jsou seřazeni podle celkových dosažených bodů. Tento uchazeč se nedostavil (asi nakonec zůstane na ZŠ). Zapíšu do došlé pošty doručený dopis a založím do jeho složky. Myslíte, že to takto bude stačit?
pmaja
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 16. led 2018 13:16:49
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Nedostavení se na přijímačky - o studium není zájem

Příspěvekod witty » pát 12. čer 2020 10:20:11

Já v tomto nejsem moc odborník, jsou to moje první přijímačky, ale náš ředitel to určitě nějak rozsekne, dám vědět. Asi jim budeme psát, že nejsou přijati. Jenže my nemáme nic písemně, jen telefonickou domluvu s rodiči, že žák nepřijde a nastoupí jinam. Doporučený dopis od rodičů je průkazný, to byste asi nic psát nemuseli. Stejně byste měla dostat nějaký pokyn od vedení školy.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Nedostavení se na přijímačky - o studium není zájem

Příspěvekod pmaja » pát 12. čer 2020 10:34:11

No já právě v téhle oblasti takové administrativy tápu, mám strach, abych něco nepopletla nebo neporušila. Včera třeba volala maminka jedné uchazečky a ptala se mě, kolik jsme měli přihlášek ke studiu. Já to vím, ale nevěděla jsem, jestli ji to můžu vůbec říct. Nebo přijde studentka, že potřebuje potvrzení na brigádu a že by jej vzala také pro spolužačku, která je dojíždějící.
pmaja
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 16. led 2018 13:16:49
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Nedostavení se na přijímačky - o studium není zájem

Příspěvekod pmaja » pát 12. čer 2020 11:46:01

Tak pan ředitel povídal, že hoch se nedostavil a předem se ani neomluvil. Volal jeho matce a ta řekla, že hoch nepřijde a že si to rozmysleli. Pan ředitel ji tedy požádal o zaslání onoho dopisu, že nežádají o náhradní termín. Takže máme v ruce alespoň něco písemného. Já to jen zapíši do pošty a založím do složky toho uchazeče.
pmaja
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 16. led 2018 13:16:49
Bydliště: Pardubický kraj


Zpět na Pošta

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků