Příplatek za dělenou směnu

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

Příplatek za dělenou směnu

Příspěvekod marino » pát 04. říj 2019 13:48:15

Prosím o názory - popis situace: uklízečka má z rozhodnutí řed. školy dělenou směnu. Na doporučení při kontrole ČŠI jejich PAMařkami jsme dali do platového výměru i "příplatek za dělenou směnu podle...…….v závislosti na počtu odpracovaných dělených směn v měsíci". Prý proto, že se to má uvádět do P1-04 a to co tam je, má být v platovém výměru? Inu, řekli, provedli jsme. A zdá se, že blbě.

Nyní kontrola zřizovatele a problém - nemá to být v platovém výměru a nevyplácí se za svátek.
Kdo má pravdu a proč? :D
marino
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř 12. čer 2013 8:34:46

Re: Příplatek za dělenou směnu

Příspěvekod witty » sob 05. říj 2019 16:17:34

Za těch 30 let, co dělám mzdy ve "státním" jsem neslyšela, že by se příplatek za rozdělenou směnu dával do plaťáku. Argumentace pé1nulačtyřkou je zcestná, tam jsou i příplatky za sobotu+neděli, noční, přespočetné hodiny u pedagogů -a na platovém výměru se neuvádějí. Platí se až v momentě, kdy je na ně faktický nárok, když práce byla reálně odpracovaná v režimu příplatku.
Můj výklad, co uvádět či neuvádět v PV, ale oporu v paragrafech nemám:
V platovém výměru jsou měsíční pevné částky jednotlivých složek platu, které se vyplácejí, pokud zaměstnanec odpracoval všechny plánované směny v měsíci. Bez ohledu na to, kolik měl měsíc dnů/směn.
Příplatky, vypočítané v závislosti na průměrné mzdě zaměstnance (procentem z hodinového průměru) se v platovém výměru neuvádějí, nelze stanovit jejich pevnou měsíční částku a je na ně nárok až v momentě, kdy zaměstnanec tu noční, víkendovou práci nebo rozdělenou směnu apod. skutečně vykonal.
witty
 
Příspěvky: 1070
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj


Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron