samostudium

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

samostudium

Příspěvekod Markethka » úte 07. srp 2018 9:14:16

Dobrý den, prosím o radu, zda se může během hlavních prázdnin pokud už nemá zaměstnanec dovolenou, čerpat samostudium. Děkuji.
Markethka
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 03. črc 2011 17:19:10

Re: samostudium

Příspěvekod witty » úte 07. srp 2018 9:44:11

Pokud mu to schválí nadřízený, proč by nemohl. U nás to řešíme samostudiem koncem srpna, když už někomu nezbývá dovolená (jde vždy o pár dní).
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: samostudium

Příspěvekod Markethka » úte 07. srp 2018 10:54:14

Witty, moc děkuji :bye:
Markethka
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 03. črc 2011 17:19:10

Re: samostudium

Příspěvekod wwery » stř 13. bře 2019 18:42:37

Radilky prosím o radu. U vychovatelů , kteří mají úvazek 40 z toho 27 přímá 13 nepřímá pp. Kam patří samostudium? Celých 8 hodin nepřímé? A znamená to tedy, že jim v tom daném týdnu zbývá na nepřímou 5 hodin? Máme to tak nastavené, ale raději bych se ujistila , zda je to tak v pořádku. Děkuji moc za vaše odpovědi.
wwery
 
Příspěvky: 72
Registrován: pát 15. lis 2013 21:56:49

Re: samostudium

Příspěvekod refi » čtv 14. bře 2019 7:32:06

samostudium se čerpá v celých dnech, tzn. že samostudium nahradí přímou i nepřímou činnost zároveň. nebo to vidí někdo jinak?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: samostudium

Příspěvekod nono » čtv 14. bře 2019 13:45:33

ano refi, čerpání samostudia je v celých dnech - žádné rozdělování na přímou a nepřímou.... se nedělá (ani u pedagogů)
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: samostudium

Příspěvekod wwery » pát 15. bře 2019 10:37:38

Děkuji Vám za odpověď, ale jsem v tom teda pěkně zamotaná. Takže to znamená, že by ten týden, ve kterém čerpá studijní volno, měl mít 10 h nepřímé a 8 studijní volno?
wwery
 
Příspěvky: 72
Registrován: pát 15. lis 2013 21:56:49

Re: samostudium

Příspěvekod JitkaMan » pát 15. bře 2019 12:21:20

U samostudia se neřeší žádná přímá a nepřímá. Bude prostě čerpat celý den samostudium bez ohledu na to, kolik hodin je přímé a kolik nepřímé činnosti. Prostě se zadá celý den samostudium.
JitkaMan
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 01. pro 2015 14:48:35

Re: samostudium

Příspěvekod wwery » pát 15. bře 2019 14:14:03

JitkaMan píše:U samostudia se neřeší žádná přímá a nepřímá. Bude prostě čerpat celý den samostudium bez ohledu na to, kolik hodin je přímé a kolik nepřímé činnosti. Prostě se zadá celý den samostudium.

Jitko děkuji. Pochopila jsem, že nemám den samostudia dělit na přímou a nepřímou, ale tudíž na ty zbylé 4 dny vychází 22 přímé a 10 nepřímé, je to tak?
wwery
 
Příspěvky: 72
Registrován: pát 15. lis 2013 21:56:49

Re: samostudium

Příspěvekod JitkaMan » pát 15. bře 2019 14:25:05

To nevím, já to nijak nedělím, mám prostě v programu zadány vychovatele, kolik mají úvazek a víc neřeším, zbytek počítá program. Jestli mají přímou nebo nepřímou, to už mě moc netrápí. Já dostávám od zástupkyně na vypočítání mezd už jenom kolik dnů odpracovali a kolik mají studijního volna nebo dovolené čerpat a který den, ale jak si to vykazují ve výkazu, to už nevím.
JitkaMan
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 01. pro 2015 14:48:35

Re: samostudium

Příspěvekod wwery » pát 15. bře 2019 15:16:58

Jitko, já to doteď také neřešila. Docházky také zpracovává vedoucí vychovatelka, ale čeká nás kontrola z inspektorátu práce a chtějí jít do evidence docházky :) Takže jsem se šla podívat, jak to vedou a jde mi z toho hlava kolem :)
wwery
 
Příspěvky: 72
Registrován: pát 15. lis 2013 21:56:49

Re: samostudium

Příspěvekod simka » ned 17. bře 2019 16:41:49

Ahojky,
to mají děvčata pravdu u samostudia neřeš přímou a nepřímou. Prostě ten den zadej a program to spočítá sám a objeví se to na pásce 8 hodin, pokud nemají zkrácený úvazek, tam pak je méně hodin. Jinak inspektorát práce kontroluje pracovní smlouvy na jejíž základě je právě evidence docházky a navazují na toto mzdové výčetky. Každý máme evidenci vedenou jinak. Neboj oni se toho dopátrají. Určitě vycházejí z pracovní smlouvy, kde je uveden úvazek.
Měj se, vždy se to dá napravit. To u Vás asi musela být nějaká stížnost, protože většinou chodí na podmět.
Simka
simka
 
Příspěvky: 85
Registrován: sob 23. čer 2018 20:33:01

Re: samostudium

Příspěvekod witty » pon 18. bře 2019 9:16:11

Já myslím, že inspektorát práce přímá/nepřímá až tak nezajímá. Budou v docházce řešit obecné věci, třeba jak poskytujete zaměstnancům přestávku na oběd - máte toto někde v docházce vyznačeno? Nebo alespoň ve směrnici? Pracují vychovatelé na směny, tzn. měli by mít v týdnu ne 40, ale 38,75 hodiny? Atd...

Co se týká čerpání samostudia, pedagog má tu přímou a nepřímou nějak naplánovanou, přímé je 27 hodin v týdnu. Takže když čerpá volno v den, kdy má plánováno 6 hodin přímé a 2 hodiny nepřímé, tak má náhradu za 8 hodin a zbytek týdne dělá tak, jak měl rozvržen ten zbytek. Předpokládám, že služby jedou v nějakých pravidelných cyklech, které se opakují.
wwery, pochopila jsem to dobře, že když dáte vychovateli den samostudia, tak mu celou přímou (27) naplánujete na zbylé 4 dny v týdnu??
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: samostudium

Příspěvekod refi » pon 18. bře 2019 13:50:48

witty, se vším souhlas, i s tou kontrolou ... jestli se budou dívat na příchody a odchody, tak je jasné, že nebudou odpovídat 8 hodinám denně, protože nepřímou vykonávají také doma. pokud má škola elektronický docházkový systém, tak si taky "pípají" skutečné příchody a odchody a zbytek pracovní doby se dopočítá do 8 hodin. každopádně by nebylo špatné si tu pak přečíst, co ten inspektorát práce ve škole konkrétně u docházky sleduje, může to být inspirace k vylepšení
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: samostudium

Příspěvekod wwery » pon 18. bře 2019 14:53:33

Holky děkuji za rady. Musím uvést, že jsme zařízení nápravné, takže u nás je to hodně specifické. Přestávky vychovatelé nemají, protože je mít nemohou a musejí se plně věnovat dětem. Směnný provoz to není, ale občas musejí jít i odpoledne - když to vyžaduje situace. Pracují v nastaveném pracovním režimu, tak abychom pokryli celotýdenní provoz. Takže např. jeden týden pracují přímou peda nad rámec 27 hodin a další týden ty hodiny zase nemají, takže jakoby vybírají náhr. volno. Nepřímou mají vždy těch 13hodin. Oni si to samostudium právě ani nečerpali( jako podklad do mezd jsem to nedostávala), ale na docházkách to někteří píšou a to právě v rámci nepřímé :) Takže z mého pohledu je to na té docházce údaj nesmyslný, protože tu nepřímou mají i tak. Navíc někdo to tam píše a jiný ne. Oni to samostudium ani nepotřebují, protože fungujeme i o prázdninách, takže máme problém, aby vybrali těch 40 dní dovolené, které např. učitelům nestačí. . No uvidíme jak a co budou kontrolovat. Kontrola na podnět to naštěstí není. Paní inspektorka si nás vybrala a chce u nás kontrolovat rovné odměňování mužů a žen. Samozřejmě docházky, smlouvy, mzdové listy a vše kolem platů budeme dokládat, proto jsem se tím začala zabývat. Je mi jasné, že jí přímá a nepřímá asi zajímat nebude. Jí bude zajímat počet hodin, příplatky , dovolené atd.
wwery
 
Příspěvky: 72
Registrován: pát 15. lis 2013 21:56:49

Další

Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků