tvorba FKSP - dohody

tvorba, čerpání, krytí

tvorba FKSP - dohody

Příspěvekod Bára » úte 05. bře 2019 18:29:15

Dobrý den, mám zaměstnankyni, která má u nás hlavní pracovní poměr, DPP i DPČ. Tvoří se fond FKSP z DPP a DPČ? Opravdu už nevím, nacházím různé názory.
Bára
 
Příspěvky: 145
Registrován: úte 10. lis 2009 12:34:03

Re: tvorba FKSP - dohody

Příspěvekod refi » úte 05. bře 2019 23:15:23

dohody tam nepatří.

Fond kulturních a sociálních potřeb je dle § 2 odst. 1 vyhlášky č. 114/2002 Sb. tvořen základním přídělem na vrub nákladů příspěvkové organizace ve výši 2 % z ročního objemu nákladů zúčtovaných:

- na platy a náhrady platů,
- na mzdy a náhrady mzdy (do objemu těchto nákladů se zahrnuje také náhrada platu/mzdy za dobu dočasné pracovní neschopnosti, refundace (náhrada) platu/mzdy v organizaci, která ji poskytuje),
- na odměny za pracovní pohotovost,
- na odměny a ostatní plnění za práci vykonávanou v rámci odborného výcviku na produktivních činnostech žákům učilišť (platnost pouze do 31.12.2004).
Další příjmy fondu jsou:

- náhrady škod a pojistná plnění od pojišťovny, vztahující se k majetku, který byl pořízen z fondu,
- peněžní a jiné dary určené do fondu od fyzických nebo právnických osob (jejich čerpání musí být v souladu s platným zněním vyhlášky o FKSP),
- příjmy z pronájmu rekreačních a sportovních zařízení, jejichž provoz organizace hradí nebo na ně přispívá z fondu (jen u příspěvkových organizací),
- zisk z prodeje majetku, pořízeného z fondu (jen u příspěvkových organizací).
Do ročního objemu nákladů zúčtovaných na platy/mzdy se zahrnují všechny složky platu / mzdy bez ohledu na to, z jakých zdrojů jsou hrazeny.

Příděl do FKSP se netvoří z odstupného a z dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr, tj. z dohod o pracovní činnosti a z dohod o provedení práce.

Zdrojem fondu nejsou úroky z finančních prostředků fondu, uložených u peněžních ústavů, finanční bonusy od pojišťoven nebo od fondů, příděly ze zlepšeného výsledku hospodaření organizace a splátky půjček poskytnutých z FKSP, protože i když jsou tyto finanční prostředky fondu dočasně rozpůjčeny, tak jsou vedeny jako pohledávky a při jejich splácení se pouze snižuje výše těchto pohledávek, takže pořád zůstávají součástí fondu.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3163
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Fondy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků