Rozvrh pracovní doby nepedagoga

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Rozvrh pracovní doby nepedagoga

Příspěvekod Marbuša » stř 10. říj 2018 10:45:55

Zdravím, prosím poraďte. Učitelé mají mít každé pololetí nový rozvrh pracovní doby. To děláme, uvádíme v něm začátek a konec směny a rozepsané hodiny na přímou pedagogickou činnost a práce související. U nás na střední škole je to při plném úvazku 21 hodin PPČ a 19 hodin nepřímé činnosti. Teď si ale někteří učitelé napsali přímo do tohoto rozvrhu nadúvazkové hodiny a uvedli výši úvazku např. 1,14. To je blbost, ne? Ten rozvrh by měl odpovídat platovému výměru, tj. úvazku 1,0. Nadúvazkové hodiny nám každý měsíc dává zástupce jako podklad ke mzdě na samostatným papíru, ani nejsou uvedeny v "evidenci pracovní doby". Nevím, jestli jim to mám hodit na hlavu, aby to předělali nebo jestli je to jedno. Tak nějak matně si vybavuji, že jsem někdy zaslechla, že nadúvazkové hodiny nemůžou být naplánovány dopředu pravidelně..? Děkuji, kdo ví a poradí :)
Marbuša
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát 27. kvě 2011 10:03:44

Re: Rozvrh pracovní doby nepedagoga

Příspěvekod refi » stř 10. říj 2018 22:51:53

nadúvazkové hodiny mohou být opravdu sjednány i dopředu. např. situace, kdy vám odejde učitel, který má speciální aprobaci na předmět, který do té doby učili dva učitelé. a protože jste nikoho dalšího nesehnali, přidají se tomu jednomu hodiny navíc k jeho plnému úvazku, to jsou pak opravdu nadúvazkové hodiny. ve výsledku to funguje tak, že zaměstnanec má plat za plný úvazek plus za všechny nadúvazkové hodiny v měsíci dostane peníze navíc. a mělo by být jedno, jestli některá z hodin odpadla kvůli svátku nebo jiné překážce, protože se nekrátí v takovém případě plat ani nikomu jinému.
v případě, že jsou vyučovány nahodile, pak se nejedná o sjednané nadúvazkové hodiny, ale o přesčasy a platí se pouze za skutečné odučené navíc.
takhle to alespoň platilo v době, kdy jsem ještě byla ve školství.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Rozvrh pracovní doby nepedagoga

Příspěvekod Marbuša » čtv 11. říj 2018 7:11:24

Díky. Takže to může/musí být uvedeno v rozvrhu pracovní doby?
Marbuša
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát 27. kvě 2011 10:03:44

Re: Rozvrh pracovní doby nepedagoga

Příspěvekod witty » čtv 11. říj 2018 8:37:42

Úvazek je 1,0.
Při přímé ped.č. nad 21 hodin se úměrně snižuje práce související, v součtu je to stále 40 hodin týdně. Tak byste měli mít naplánované směny v týdnu. Pokud trvale učí místo 21 týdně 24 týdně, tak by měl mít v rozvrhu 24 přímé a 16 související, stále je to úvazek 1,0.
Naše školní kancelář taky posílá tabulku s úvazky a také dělí hodiny každého učitele jednadvaceti, toho si já nevšímám, možná to potřebují do své statistiky, nevím.

Na školení dr. Valenta říkal, že pokud se v rozvrhu přesně určí (označí) hodiny, které jsou nadúvazkové, tak se pak platí příplatkem 200% i v případě, že odpadnou (tak jsem to pochopila a píše to i refi). Když není konkrétně určeno, která hodina je nadúvazková, zaplatí se jen v případě, že je odučena a neodpadne ani jiná hodina z rozvrhu. Z tohoto důvodu je finančně výhodnější pravidelné nadúvazkové hodiny neoznačovat. Taková je praxe i u nás na škole.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Rozvrh pracovní doby nepedagoga

Příspěvekod Marbuša » čtv 11. říj 2018 14:01:02

Děkuji moc. To jste rozepsala podrobně! Na dr. Valentu dám. nechám je tedy přepsat rozvrh, kde ty hodiny nenaplánují.
Marbuša
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát 27. kvě 2011 10:03:44

Re: Rozvrh pracovní doby nepedagoga

Příspěvekod witty » pát 12. říj 2018 9:02:28

Já bych tu přímou napsala tak jak je, třeba 24 hodin týdně, ale nekonkretizovala, že třeba 4.a 5. hodina v úterý a 1. ve středu jsou ty přespočetné. Plus rozepsat 16 hodin prací souvisejících, aby to celkem bylo 40 hodin týdně.
Učitel prakticky nikdy nemůže mít úvazek víc než 1,0 (když nepočítám případy, které máme u nás, a sice jedna smlouva na učitele, další na učitele praktického vyučování a další na učitele odborného výcviku u jednoho člověka, v součtu přes 100% :) ale pokaždé je to jiná funkce, jiná vyučovací povinnost).
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník