Home office - evidence docházky, stravenky

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Home office - evidence docházky, stravenky

Příspěvekod pmaja » stř 12. zář 2018 11:57:32

Dobrý den, máte prosím Vás někdo zkušenost s home office? U nás ho chce vybraným pracovníkům vedení povolit. Měl by být home office uveden v pracovní smlouvě? Bude se jednat třeba o 1 den v týdnu. Máme systém Vema. Jak home office evidujete v docházce? Máte tam speciální kolonku home office (třeba jako lékař, obchodní jednání, služební cesta)? Jak je to se stravenkou? Poskytujete za home office stravenky?
Moc děkuji za Vaši zkušenost.
pmaja
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 16. led 2018 13:16:49

Re: Home office - evidence docházky, stravenky

Příspěvekod refi » čtv 13. zář 2018 14:19:55

jestli ve smlouvě nebo ve směrnici bude vycházet z toho, zda home office poskytujete všem zaměstnancům a za stejných podmínek. pokud tedy vybraným kategoriím zaměstnanců, např. IT pracovníkům nebo všem, co pracují v kanceláři, ale mají všichni stejné podmínky, stačilo by dle mého uvést ve vnitřní směrnici, že se této kategorii zaměstnanců poskytuje HO za takových a takových podmínek. pokud by se ke každému druhu zaměstnání vázal jiný počet dní a jiné podmínky čerpání (např. 4 dny v měsíci, ale max. 1 den v týdnu apod.), bude asi lepší uvést do smlouvy přímo.
HO by měl fungovat jako klasická odpracovaná doba, tzn. i s nárokem na stravenku, jsou ale také zaměstnavatelé, kteří práci na HO krátí nějakým procentem, takže sice odpracuje 8 hodin HO, ale započítá se mu 7 - důvodem může být nižší produktivita práce při HO, ale to už je opravdu na konkrétním zaměstnavateli.
pokud byste měli docházkový systém, tak je to jednoduché, protože při odchodu z práce den předtím si "pípne" odchod na HO a po návratu do práce zase příchod z HO. Pokud vedete docházkovou knihu, tak analogicky uvést předem, že bude druhý den HO - jakým způsobem je už zase na možnostech docházkové knihy.
nedávno mi jeden známý říkal, že jeho žena, pokud je na HO, tak musí být neustále online na vnitrofiremní komunikaci - obdoba skype. prostě podmínky jsou různé a bylo by dobré je definovat předem.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3174
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 2 návštevníků