Uklízečky - jaký režim?

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Uklízečky - jaký režim?

Příspěvekod Ditta » pon 30. črc 2018 7:56:36

Zdravím a prosím o radu!
Jsme státní sféra a potřebovala bych poradit jak je to s režimem u uklízeček pokud chodí následovně.
6,00 - 12,30 a 11,00 - 18,00 / 3x v týdnu ( ÚT+ST+ČT) a 4x týdně od 6,00 - 18,00 (PÁ+PO nebo SO+NE).
K dnešnímu dni mají 40 h úvazek, 25 dní dovolené, svátek pokud připadne na PO-PÁ jim počítáme 8h, jsou jakoby zaměstnanci s pravidelným režimem, ale je to správně?
Jedná se o dvousměnný režim nebo ne? Máme správně nastaveno? V krátkých směnách se překrývají 1,5 hodiny.
Je potřeba u nich řešit vyrovnávací období? A jak řešit dovolenou a svátky?
Děkuji moc za radu, dost v tom tápu...
Ditta
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát 12. kvě 2017 18:31:40

Re: Uklízečky - jaký režim?

Příspěvekod witty » pon 30. črc 2018 10:42:08

Jako dvousměnný režim bych to neviděla, spíš nepravidelně rozvržená pracovní doba.
Nějak tápu v tom rozvržení, uklízečka pracuje třeba
11,5 h v PO (6-18 mínus polední pauza 0,5 h.)
3x 6 h ÚT, ST,ČT (6-12:30 mínus pauza)
11,5 h v PÁ
to je celkem 41 hodin??

Mám podobný problém u recepčních v nonstop provozu, dělají dvanáctky,víkendy, noční, ale režim mají nastavený na PO-PÁ 8 h. Měla jsem před časem snahu to nějak ošetřit v programu, ale pak jsem se na to vykašlala.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Uklízečky - jaký režim?

Příspěvekod Ditta » pon 30. črc 2018 12:12:41

Tak nějak jsem se dopátrala toho, že se jedná o pracovní dobu s postupným nástupem. Máte pravdu. Nastaveno to mají na 42 týdně, ale vybírají si hodiny, že jdou několikrát o 0,5 hodiny dříve jak se jim to hodí.
Takže režim bych měla mít správně na 40 hodin, svátek pokud je v PO-PÁ tak píšu 8 hodin a dovolenou si píší na Po-PÁ.
Měl by být vypracován dlouhodobý plán - 26 kal. týdnů? A počet dovolených řešit podle něho? :?
Díky Witty
Ditta
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát 12. kvě 2017 18:31:40

Re: Uklízečky - jaký režim?

Příspěvekod witty » pon 30. črc 2018 12:54:20

Napíšu, jak to funguje u nás:
nonstop recepční beru tak, že pracují PO-PÁ 7,5 h., ale reálně dělají pravidelně dvanáctky - ranní, noční, volno, volno, R,N,V,V a tak pořád dokola. Čili se jim taky hromadí hodiny navíc, které si vyberou po domluvě - prostě jednu směnu za čas vynechají, aby se to srovnalo. Prakticky je to tak, že za měsíc mají dle počtu pracovních dní v měsíci odpracovat XX hodin. Mají li více, převedou si hodiny do náhradního volna. Mají li méně než fond, sníží si počet hodin náhr. v.
Když je doba dovolené, nejsou v práci např. 8 směn (dvanáctek), tj. 96 hodin. Což je v přepočtu na jejich "papírový" rozvrh (po-pá 7,5 h) 12 pracovních dní po 7,5 hodinách plus ještě nějaká hodina náhradního volna. Vedoucí jim tu dovolenou napíše do nějakého dne PO-PÁ tak, aby to hodinami vycházelo. Nárok mají na 25 dní (7,5h.). Dlouhodobý plán neděláme. Svátky taky neřešíme, protože jim směna neodpadá, chodí do práce stále a platíme jim příplatek za svátek.

Škoda že sešlo z úpravy zákoníku práce - dovolená se měla počítat na hodiny, ne na dny - pak bychom to měli v cajku. Vlastně jsme v tomto o krok napřed před právní úpravou :lol: Zatím nám na to žádná kontrola nepřišla. Možná by to vyhodnotili jako chybu, nevím.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Uklízečky - jaký režim?

Příspěvekod Ditta » čtv 02. srp 2018 8:15:27

Děkuju Vám.
Podobně to dělala i moje předešlá mzdová.
Mějte se hezky!
D.
Ditta
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát 12. kvě 2017 18:31:40


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků