ekonomka školy pověřencem?

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

ekonomka školy pověřencem?

Příspěvekod marino » úte 22. kvě 2018 9:24:05

Pověřenec z řad vlastních zaměstnanců (školství) - lze prostě přidat výkon této funkce do pracovní náplně pracovníka, resp. ji rozšířit - bez samostatného pracpráv.vztahu na konkrétní výkon činnosti pověřence (event. dohody) a tudíž bez dalších mzdových nároků s tím souvisejících?

Na co se vlastně ptám - včera mi bylo sděleno, že "to budu dělat já", nemám za sebou žádné proškolení, stáhla jsem si materiály z MŠMT, ani je do pátku nestihnu pročíst, natož abych něco udělala. Nejvíc mě mrzí způsob, jakým mi to bylo podáno a jednání ve stylu " houby tady děláš, co bys nezvládla pár papírů navíc". Vím, že to bude otázka komunikace a vyskakovat si a vyžadovat dodržování ZP a předpisů by mě taky mohlo ve finále stát židli...co byste na mém místě dělaly? Sbalily si rovnou? :D
marino
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 12. čer 2013 8:34:46

Re: ekonomka školy pověřencem?

Příspěvekod refi » úte 22. kvě 2018 15:28:17

no každopádně je v tomto případě úsměvné to, že máte být pověřencem, přitom na dodržování pravidel gdpr musí ve firmě dbát všichni, včetně vás, takže budete hlídat i sama sebe a v případě porušení se nezapomeňte nahlásit vedení a na mšmt ...

každopádně neskládala bych zbraně rovnou, nevíte, co všechno ta práce přinese, možná budete mít větší páku nyní změnit věci, které se vám předtím nepovedly.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: ekonomka školy pověřencem?

Příspěvekod marino » stř 23. kvě 2018 6:25:12

:D no právě...je z toho patrné, kdo se nenamáhal si to ani zběžně pročíst.
A určitě, to já se napráskám svědomitě. :rofl:
S možností změn prostřednictvím plnění úkolů DPO si iluze nedělám, ale fakt je, že skutečně flintu do žita nehodím a pokusím se to brát tak, že je to výzva a příležitost k rozvoji.

Díky za odpověď.
marino
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 12. čer 2013 8:34:46

Re: ekonomka školy pověřencem?

Příspěvekod witty » stř 23. kvě 2018 7:47:14

Přikládám nějaké materiály z oblasti školství, třeba se budou hodit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: ekonomka školy pověřencem?

Příspěvekod marino » stř 23. kvě 2018 7:52:32

Witty díky, na ten první soubor tabulek už jsem někde narazila...ten druhý se mi způsobem zpracování moc líbí!
marino
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 12. čer 2013 8:34:46

Pověřenec

Příspěvekod HAANKA » stř 23. kvě 2018 9:36:16

Dobrý den,
jen raději prosím o upřesnění.
Pokud máme pověřence z řad vlastních zaměstnanců, tak ho také musím oznámit na ÚOOÚ?
Děkuji :?
HAANKA
 
Příspěvky: 144
Registrován: pon 04. říj 2010 13:45:32

Re: ekonomka školy pověřencem?

Příspěvekod marino » stř 23. kvě 2018 13:53:17

Pověřenec by měl být dostupný a k dispozici nejen správci a zpracovateli, ale i subjektům údajů a dozorovému úřadu. S tím souvisí povinnost správce nebo zpracovatele zveřejnit kontaktní údaje pověřence (např. na webových stránkách, ale i fyzicky na desce či nástěnce) a tyto údaje sdělit dozorovému úřadu.

To je z materiálu MŠMT, nerozlišuje se tam, odkud jsme pověřence vytáhli.
Hlásit se to musí (podle mě :D )
marino
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 12. čer 2013 8:34:46

Re: ekonomka školy pověřencem?

Příspěvekod nono » pát 25. kvě 2018 13:42:46

u té ekonomky .... není tam střet zájmů ????
to nesmí být
dle mého ekonomka školy nemůže dělat pověřence
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků