Útěky dětí-náhrada za dovoz do zařízení

ostatní specifika domovů

Útěky dětí-náhrada za dovoz do zařízení

Příspěvekod Naďa z Liběchova » úte 03. lis 2009 11:22:12

Ahojky všem,
dávám v plac téma ohledně útěkářů. Pracuji v dětském domově se školou, kde děti mají soudem nařízenou ústavní nebo ochrannou výchovu, a jsou školou povinného věku. Častým jevem je, že děti z našeho zařízení utíkají :? Když jej pak chytnou policajti a dovezou ho rovnou k nám do domova bez nároku na jakoukoliv náhradu za dovoz, tak to neřešíme. Když pak ale pošlou fakturu, uhradíme ji, a pak bychom měli vymáhat onu částku na dítěti. Stejně tak, když útěkaře po chytnutí odvezou na záchyt, kam si pro něj jedeme naším služebním autem. Taky vzniknou jisté náklady za dovoz, které vyčíslíme. A opět bychom to měli vymáhat po dětech.
A jsme u toho. U nás se to provádí správním řízením stejně jako ošetřovné. Zahájení SPŘ, vyčíslení, rozhodnutí. Jen bez dokládání příjmů. Akorát účastníkem řízení není rodič, ale dítě. Všechny písemnosti však zasíláme i rodiči jako zákonnému zástupci (Umíte si představit to poštovné-vše na doručenku. Jen dítěti předávám papíry k podpisu osobně-pokud není zrovna na útěku :mosking: ) Naše děti vesměs vlastní příjmy nemají. Je to spíš výjimečně-pouze v situaci, kdy dítě má buď sirotčí důchod nebo výživné od rodiče/rodičů stanovené soudem. Vzhledem k situaci mi přijde dost scestné dělat SPŘ se vším všudy, abychom vyčíslili legálně "škodu" a pak to vedli jako dluh až do 18 let věku dítěte. To už dávno u nás není a dost často ani netušíme, kde je. Co s tím ?! :roll:
Prosím vás, máte někdo z vás s tímhle tím zkušenosti? Jak to řešíte? Přispějte svou troškou do mlýna.
Všem moc děkuji a přeji hezký den. :bye:
Naďa
Naďa z Liběchova
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 09. bře 2009 9:03:06

Re: Útěky dětí-náhrada za dovoz do zařízení

Příspěvekod siguska » pon 09. lis 2009 10:34:29

Nevím Naďo, zda jsem Váš dotaz dobře pochopila ale my útěky,náhrada za rozbité věci atd.... řešíme takto.Přijde fa od policie 5.../321.. , tu uhradíme a pak si dám do předpisu (na základě výchovného opatření od soc.pracovnice a vychovatele) 316 ../649 .. Naše děcka také žádné příjmy nemají ..... vychovatel jim částku strhává z kapesného a každý měsíc se dlužná částka částečně "umořuje" .Placeno pokladnou 261../316.. E.
siguska
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon 11. kvě 2009 13:51:31

Re: Útěky dětí-náhrada za dovoz do zařízení

Příspěvekod Naďa z Liběchova » stř 11. lis 2009 13:27:22

Zdravím Sigušku :bye:
moc děkuju za reakci.
U nás paní ředitelka trvá na tom, že dětem z kapesného nemůžeme strhávat. A taky musím mít na jakoukoliv částku rozhodnutí. Jestli jsem to pochopila dobře, u Vás to teda řešíte tím výchovným opatřením.
Mám teda ještě pár doplňujících otázek a jednu OBROVSKOU prosbu;
Bylo by moc troufalé, kdybych Vás moc-moc prosila o zaslání něco jako mustru toho výchovného opatření? (na mailovou adresu: dds.mastikova@seznam.cz) A předchází tomu výchovnému opatření ještě něco? Jakým způsobem stanovujete konkrétní částky, když třeba dítě z útěku dovezete sami, nikoliv policajti, nebo když se jedná o škodu-třeba rozbití dveří?
Před mým nástupem se totiž u nás s tímhle problémem nikdo nezabýval. Takže loudím kde se dá.
Přeji hezký den.
Naďa
Naďa z Liběchova
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 09. bře 2009 9:03:06


Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků