Ukončení pracovního poměru, nemocenská a proplacení dovolené

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Ukončení pracovního poměru, nemocenská a proplacení dovolené

Příspěvekod tako » pon 05. čer 2017 6:43:06

Dobrý den,
mám dvě zaměstnankyně, kterým oběma skončila 31. 5. 2017 dvouměsíční výpovědní doba. Obě nastoupily 29. 5. 2017 na nemocenskou. Náhrada v prvních 14 dnech od nás jim asi už nenáleží, že? Až pak nemocenská ze sociálky, pokud budou pokračovat, je to tak?
Druhý dotaz, obě mají nevyčerpanou dovolenou. Proplácím už teď ve výplatě za květen, i když budou pokračovat v nemoci? Já osobně si myslím, že ano, ale nejsme si jistá.... :(
Třetí dotaz, potvrzení o zaměstnání jsem také normálně vystavila k datu 31. 5. 2017, i když jsou na nemocenské, je to tak správně?

Děkuji předem za odpovědi

Hezký den :bye:
tako
 
Příspěvky: 119
Registrován: stř 06. říj 2010 12:08:48

Re: Ukončení pracovního poměru, nemocenská a proplacení dovolené

Příspěvekod witty » pon 05. čer 2017 8:03:04

3x ano :)
tedy za předpokladu, že výpověď daly ony a ne zaměstnavatel.

Pokud výpověď dostaly, tak běh výpovědní doby je přerušen nemocí a den skončení se posouvá až po ukončení DPN. Pak by měly ještě 3 dny pracovat (náhrada za 29.-31.5.) a poté skončí pracovní poměr.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Ukončení pracovního poměru, nemocenská a proplacení dovolené

Příspěvekod tako » úte 06. čer 2017 15:39:23

Děkuji za odpověď,
jedna výpověď dala sama, takže je to tak, jak píšete.
Ale druhá dostala výpověď od nás. Tak jak je to s ní ? Jde mi hlavně o proplacení té dovolené, když jsem jí zadala nemocenskou, tak mi Vema spočítala i proplatila nevybranou dovolenou už teď za květen. Mám ve Vemě zručit datum ukončení ????? Vůbec si s tím nevím rady.

Prosím o odpověď

Děkuji
tako
 
Příspěvky: 119
Registrován: stř 06. říj 2010 12:08:48

Re: Ukončení pracovního poměru, nemocenská a proplacení dovolené

Příspěvekod witty » stř 07. čer 2017 5:52:45

Konec PP vymažte, k tomu dojde až skončí pracovní neschopnost a doběhne případně zbytek výpovědní doby (pokud se nedohodnete, že na tom zaměstnanec netrvá).
Pracovní neschopnost přerušila běh výpovědní doby a teď budete ve střehu - jakmile PN skončí, pracovní poměr bude trvat ještě 3 kal. dny a k rozvázání PP dojde až tento třetí den. Je možné se písemně domluvit, že na doběhnutí výpovědní doby zaměstnanec netrvá a pak PP skončí posledním dnem neschopnosti.
Na internetu najdete spoustu informací k tomuto případu, třeba zde https://www.mesec.cz/clanky/kdy-a-jak-n ... edni-dobu/
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Ukončení pracovního poměru, nemocenská a proplacení dovolené

Příspěvekod tako » stř 07. čer 2017 9:45:21

Děkuju, děkuju Witty, moc jste mi pomohla.

Hezký den :)
tako
 
Příspěvky: 119
Registrován: stř 06. říj 2010 12:08:48


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků