Úřad práce - zaměstnávání cizinců

naše zkušenosti z kontrol v jakékoliv oblasti naší práce

Úřad práce - zaměstnávání cizinců

Příspěvekod ega » úte 03. lis 2009 16:56:58

Můžete mi sdělit zkušenosti z kontroly od ÚP ohledně zaměstnávání cizinců?
Zjistila jsem, že nemáme splněnou informační povinnost o zaměstnávání občanů EU a cizinců.
Vedení tvrdí, že neví, že by se to mělo hlásit, já tvrdím, že ano. (Všechno ostatní je v pořádku - ohledně smluv, pojistného, diskriminace, + všichni jsou občané EU, takže povolení k práci nepotřebují...)
Jen to informování na ÚP jaksi neproběhlo... Jsou úředníci přístupní k doplnění údajů za minulá období, nebo hned rozdávají pokuty?
Naposledy upravil ega dne stř 04. lis 2009 9:18:29, celkově upraveno 1
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9

Re: Úřad práce - zaměstnávání cizinců

Příspěvekod refi » stř 04. lis 2009 8:35:46

s úřadem práce bylo vždycky jednání absolutně v klidu, dodat něco zpětně nebyl problém. nicméně - stává se, že ač jsou tzv. v klidu, v zápětí se nahlásí kontrola. a pak řeknou, že to bylo na základě toho, že došlo u nás k nějakému porušení, což je podnět ke kontrole.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Úřad práce - zaměstnávání cizinců

Příspěvekod Neználek » stř 03. bře 2010 15:22:08

Dobrý den,
od 4.1.2010 jsme přijali učitele slovenské národnosti. Zjišťovala jsem, jaký je postup v přihlašování. Musela jsem ho přihlásit na úřadu práce - formulář "Informace o nástupu zaměstnání" (občan EU), bylo mi sděleno přihlásit jej nejpozději v den nástupu, jak mi sdělila jedna úřednice!?! :lol: , prý tam s tím musím osobně, protože poštou to dojde druhý den a to je už pozdě (prý pokuta?), jiná úřednice mi zase sdělila, abych tam nemusela jezdit osobně, tak to profaxovat a současně poslat poštou. To jsem také udělala. Kopii mám založenou. Dále jsem pracovníka přihlásila na sociálce, zdravotní pojšťovně (jako Slovák má dvě rodná čísla, jedno ze Slovenska má na občance, druhé rodné číslo má u naší VZP, protože už v Čechách pracoval, měl již i kartičku pojišťovny). Jde mi však o výpis z restříku trestů. Má jej ze Slovenska (čistý), nebo musí mít i z Čech, když tu předtím půl roku pracoval. Kolegyně má muže u policie a když jsem to zjišťovala, tak se ho prý ptala, a on jí řekl, že si to mezi sebou (ČR a SR) předávají, kdyby něco. P. ředitel nevěděl, jak to má být, tak nevím, stačí tento výpis? Díky za radu. :gcrazy:
Neználek
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát 03. dub 2009 8:49:13

Re: Úřad práce - zaměstnávání cizinců

Příspěvekod refi » stř 03. bře 2010 16:18:14

tak v tomto vám tu nejspíš nikdo neporadí, směřovala bych dotaz nejspíš tam, kde dělají výpisy z rejstříku trestů. zkuste jim mailnout nebo zavolat, budete mít jasněji.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Co nám kontroly vytýkají?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků