dar při odchodu do důchodu

pracovní výročí, životní výročí, odchod do důchodu peněžní i nepeněžní

dar při odchodu do důchodu

Příspěvekod milaf » čtv 04. úno 2016 13:28:51

Dobrý den, žádám Vás o radu. 1. Jak se zachovat, když zaměstnanec neukončil smlouvu a pokračuje v zaměstnání, má se mu vyplatit dar k odchodu do důchodu? 2. Zaměstnanec zažádal o důchod zpětně a stále je našim zaměstnancem. Žádám o Vaše názory zda částku vyplatit .
Příspěvky k tomuto tématu jsem si přečetla, ale nevím zda od té doby nenastaly změny. Velice děkuji a přeji krásný den
milaf
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte 19. úno 2013 9:35:31

Re: dar při odchodu do důchodu

Příspěvekod Peťula » čtv 04. úno 2016 16:06:38

Odměna se přiznává při nabytí nároku na starobní důchod a není spojena s ukončením pracovního poměru - § 224 ZP.
Peťula
 
Příspěvky: 312
Registrován: úte 15. čer 2010 13:36:10

Re: dar při odchodu do důchodu

Příspěvekod witty » čtv 04. úno 2016 21:58:48

Pokud se nic nezměnilo, tak:
§ 224 ZP
Zaměstnavatel může zaměstnanci poskytnout odměnu zejména
a) při dovršení 50 let věku a při prvním skončení pracovního poměru po přiznání invalidního důchodu nebo po nabytí nároku na starobní důchod.

Takže ten konec PP tam hraje opravdu roli.
witty
 
Příspěvky: 937
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: dar při odchodu do důchodu

Příspěvekod fany » pát 05. úno 2016 8:58:25

jsme v sekci FKSP (takže i odměna k odchodu do důchodu z FKSP?)... Podle výkladu Ing. Libnarové se prvním odchodem do důchodu rozumí den, od něhož byl zaměstnanci starobní důchod přiznán. A musí být splněna podmínka, že SD musí být přiznán v době pracovního poměru nebo den následující po skončení prac. poměru :bye:
fany
 
Příspěvky: 290
Registrován: pát 25. bře 2011 11:36:05

Re: dar při odchodu do důchodu

Příspěvekod wwery » stř 02. bře 2016 15:50:28

Přidávám se k diskusi. Právě řeším ten samý problém. Máme několik pracujících důchodců, kteří při přiznání důchodu žádnou odměnu nedostali. Převzala jsem mzdovou agendu s jejich jmény a až ukončí pracovní poměr tak v poslední výplatě dostanou i odměnu. Takže je to tedy špatně? Dle ZP je to v pořádku, dle vyhlášky č. 114 už odměnu měli dostat v předešlých letech. To jsem z toho zase |:-(| Díky za jakékoliv rady
wwery
 
Příspěvky: 63
Registrován: pát 15. lis 2013 21:56:49


Zpět na Dary

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků