Pojištění na "blbost"

naše zkušenosti z kontrol v jakékoliv oblasti naší práce

Pojištění na "blbost"

Příspěvekod agama » pát 11. zář 2009 8:38:17

Dája píše: "Peníze jste si domů neodnesla, tak co. A když bude v zápisu z kontroly, že to nebylo dobře - no bóóóóže, svět se nezhroutí. Tak to berte. Jsou důležitější věci na světě."

Ono jde spíš o to, abych ještě nemusela peníze nosit z domu sem :D
Znám případ, kdy kontrola nařídila škole odvod za porušení rozp. kázně a škodní komise na škole dala část tohoto odvodu k úhradě paní účetní (téměř 20 tisíc !!)- protože to zavinila (tím že čerpala špatně ONIV, atd).
Nechci strašit, ale ta paní účetní podle splátkového kalendáře ještě rok sponzorovala školu, i když tam už nepracovala... :cry:
Proto taky už hodně dlouho uvažuju o pojištění tzv. na blbost - máte to někdo a kolik vás to stojí ročně ???
:bye:
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: Pojištění na "blbost"

Příspěvekod eva.pro » pát 11. zář 2009 8:47:56

Taky by mne to pojištění na "blbost" zajímalo. :?:
eva.pro
 
Příspěvky: 503
Registrován: pon 09. bře 2009 14:17:18

Re: Pojištění na "blbost"

Příspěvekod Dája » pát 11. zář 2009 9:25:49

Pojištění na blbost - to bylo pojištění za škodu způsobenou zaměstnavateli - mě kdysi stálo 150,- Kč ročně. Ale už jsem to zrušila. Nevztahuje se na finanční manko (když někdo ukrade prachy) ale na škody, které vzniknou chybným postupem. A agamo,mohla byste blíže rozebrat, o co šlo?
Dotace jsou prostě určené na určité věci a nelze je čerpat na nic jiného. Pokud někdo dostane dotaci např. na zateplení 2 mil. Kč a použije jen 1,8 mil. a 200 tis. nevrátí, je to porušení rozpočtové kázně a s tím následuje trest. Tak to bohužel je. :bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: Pojištění na "blbost"

Příspěvekod agama » pát 11. zář 2009 9:47:28

Peníze poskytované školám ze stát. rozpočtu jsou vlastně "dotace" - proto asi padají tak tvrdé sankce. Jak jsem psala, šlo např. o špatné použití ONIVek - nákup spotř. materiálu - byť pro výuku. Většině účetních asi zůstává rozum stát nad tím, že neexistuje žádný platný metodický pokyn, co lze z ONIV hradi a co nelze a kontroly pak toto čerpání posuzují různě :x

Má někdo uzavřené to pojištění proti chybnému postupu ???
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: Pojištění na "blbost"

Příspěvekod quendery » pát 11. zář 2009 14:03:38

Zdravím, já pojištění na "blbost" mám už léta u Kooperativy a stojí mi teď 350,- Kč ročně a myslím si, že se to vyplatí, i když jsme ho zatím nepotřebovala, ale co kdyby ............ [:} [:} [:}
quendery
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:01:04

Re: Pojištění na "blbost"

Příspěvekod refi » pát 11. zář 2009 14:06:47

quendery píše:Zdravím, já pojištění na "blbost" mám už léta u Kooperativy a stojí mi teď 350,- Kč ročně a myslím si, že se to vyplatí, i když jsme ho zatím nepotřebovala, ale co kdyby ............ [:} [:} [:}


a můžu se zeptat, na co se to tedy vztahuje? do jaké výše škody, jaká škoda atd?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Pojištění na "blbost"

Příspěvekod quendery » pon 14. zář 2009 13:51:21

Zdravím, podívám se doma do smlouvy a napíšu :) :) Z hlavy to po těch letech nevím........ :gcrazy: :gcrazy:
quendery
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:01:04

Re: Pojištění na "blbost"

Příspěvekod Dětský domov Žatec » pon 15. úno 2010 7:59:30

Pojištění opravdu doporučuji začínajícím, kontroly ZP, OSSZ, ÚP atd. není možné oddiskutovat, platí se ze svého, hnus. Jedna drobná chyba a už platíme. Plácám se ve školství 25 let a jsem ráda, že budu končit.
Měl už někdo kontrolu na nemocenskou podle nového zákona?
Díky.
Dětský domov Žatec
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 15. úno 2010 7:46:57


Zpět na Co nám kontroly vytýkají?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron