Dary za 20 či za 25 odpracovaných let

pracovní výročí, životní výročí, odchod do důchodu peněžní i nepeněžní

Dary za 20 či za 25 odpracovaných let

Příspěvekod nic » stř 12. čer 2013 17:46:01

Dobrý den,
chtěla jsem poprosit o radu,mám už přes 25 odpracovaných let a od nadřízeného jsem se dozvěděla,že v současné době neuvažuje o jakémkoliv finančním daru z důvodu nemožnosti pokrytí dalších nákládů/přispívá nyní jen na stravování/
Ostatní zaměstnanci v minulých letech čerpali pravidelně již po 20,25letech,jub.výročích apod. částku 2000kč.Já nikoliv ani po 20 letech ani nyní za odpracovaných 25 let.Jak postupovat?má v tomto případě zaměstanec nějaký nárok či nikoliv?U organizace pracuji již mnoho let a žádná pravidla kolektivní smlouvy jsem doposud neviděla.Předem děkuji za odpověď.
nic
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 24. říj 2011 20:10:53

Re: Dary za 20 či za 25 odpracovaných let

Příspěvekod eva.pro » čtv 13. čer 2013 8:04:19

Bohužel, jedině co máte v zásadách o použití FKSP. A ještě jediná připomínka - FKSP není nárokové. Bohužel, opravdu je možné, že už nejsou peníze (FKSP se nyní tvoří pouze 1% z mezd - dříve 2%) a tak třeba mají v zásadách už jenom stravování.
eva.pro
 
Příspěvky: 503
Registrován: pon 09. bře 2009 14:17:18

Re: Dary za 20 či za 25 odpracovaných let

Příspěvekod nono » čtv 13. čer 2013 12:27:29

Opravdu už nejsou na tyto odměny v FKSP peníze. My jsme to také zrušili. Máme to uvedeno v zásadách na rok 2013. Tedy přesně, v zásadách není napsáno, že se budou vyplácet odněny za pracovní výročí - dříve to tam bylo.
nono
 
Příspěvky: 710
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Dary za 20 či za 25 odpracovaných let

Příspěvekod nono » pon 13. led 2014 13:18:22

Prosím poraďte - dary FKSP limit
Dle Vyhl.114/2002 je v § 14 dary stanoveno : celková výše darů může činit nejvýše 15 % ze základního přídělu. Nevyčerpanou část limitu lze převádět do dalšího roku pro stejný účel, a to nad stanovený limit.
Já tedy převádím nevyčerpaný zůstatek... : připočtu k limitu v běžném roce a pak zase nevyčerpaný zůstatek (tj.částka ve které je připočten ten nevyčerpaný zůstatek z min.roku) převedu do dalšího roku a připočtu limit běžného roku atd...... až do r.2013 ???
Nikde jsem se nedočetla, že to nelze.
Děkuji za odpovědˇ
nono
 
Příspěvky: 710
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Dary za 20 či za 25 odpracovaných let

Příspěvekod eliska » úte 14. led 2014 14:50:09

Počítám to tak každý rok. Peněžní dary zatím vyplácíme, ale každý rok snižujeme jejich částku, neboť máme každý rok dost darů z důvodu vyššího věku našich zaměstnanců.
eliska
 
Příspěvky: 218
Registrován: pon 29. bře 2010 11:05:34


Zpět na Dary

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků