česká školní inspekce - příplatek za třídnictví

naše zkušenosti z kontrol v jakékoliv oblasti naší práce

česká školní inspekce - příplatek za třídnictví

Příspěvekod refi » pon 16. bře 2009 11:13:02

před dvěma lety jsme měli u nás kontrolu z české školní inspekce a vytkli nám, že vyplácíme v plné výši příplatek za třídnictví, i když má pedagog kratší než 100% úvazek. argument, že i když má smlouvu třeba jen na 19 vyučovacích hodin týdně, žáci ve třídě a s nimi spojené třídnické práce mu neubyly, přesto jsme dostali nařízeno třídnický příplatek krátit ve stejném poměru jako jeho úvazek. takže pozor, pokud to tak někdo máte ;)

(kraj moravskoslezský)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: česká školní inspekce - příplatek za třídnictví

Příspěvekod ega » pon 16. bře 2009 14:42:34

My jsme měli kontrolu z Magistrátu (zřizovatel) - pořádnou, hloubkovou, 6titýdenní před rokem a půl, ale buď si ničeho nevšimli ;) , nebo to je podle nich v pořádku. Máme zvláštní příplatek nekrácený i u kratších úvazků.
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9

Re: česká školní inspekce - příplatek za třídnictví

Příspěvekod ega » pon 16. bře 2009 14:55:02

ega píše:My jsme měli kontrolu z Magistrátu (zřizovatel) - pořádnou, hloubkovou, 6titýdenní před rokem a půl, ale buď si ničeho nevšimli ;), nebo to je podle nich v pořádku. Máme zvláštní příplatek nekrácený i u kratších úvazků.


Ještě dodávám, že jsme pražská ZUŠ. :)
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9

Re: česká školní inspekce - příplatek za třídnictví

Příspěvekod refi » pon 16. bře 2009 15:46:30

tak tady je krásně vidět, jak je něco někde špatně a jinde to projde :mosking:
nám dokonce z kraje dali metodiku, že i když má stejně třídnické práce jako při plném úvazku, máme to učiteli vykompenzovat na osobním příplatku .... z toho by se jeden :crazy: :o
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: česká školní inspekce - příplatek za třídnictví

Příspěvekod MarieH » sob 28. bře 2009 20:26:54

Při zkráceném úvazku by se měl určitě příplatek za třídnictví krátit
Všechno při kontrolách nemohou projít.
MarieH
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 05. bře 2009 21:39:25

Re: česká školní inspekce - příplatek za třídnictví

Příspěvekod nono » čtv 16. črc 2009 9:02:22

S O S prý se k nám chystá ČŠI :? :yahoo: prosím co hlavně kontrolují (jsme základka)
co budou ode mne jako účetní chtít ???? ať se na ně mohu trochu připravit O:-)
jak hluboko jdou - myslím tím časově - rok, 2 roky ....???
d í k y
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: česká školní inspekce - příplatek za třídnictví

Příspěvekod Dahab » čtv 16. črc 2009 20:11:44

Zdravím Vás všechny, my jsme měli naposledy ČŠI ve škole v r. 2007. Kontrolu oznámili dopředu asi tak 14 dní. Poslali mail a v něm seznam všech požadovaných materiálů, které chtějí předložit ke kontrole. Pedagogické věci si řešilo ředitelství školy - šlo o výuku matematiky na I. stupni a českého jazyka na II. stupni. Z účetnictví chtěli rok 2005 a nachystat třetí čtvrtletí tohoto roku. Tady projeli všechno. Pokladnu, banku, přijaté, vydané faktury, FKSP, prostě vše, co se v kontrolovaném období odehrálo + dokumentaci /zřizovačku, smlouvy k účtům, IČO.../. Navíc jedna pracovnice odcházela v tom školním roce do důchodu k 31.12. 2005, tak zpětně propočítávali nárok na důchod, jestli měla správně počítanou dobu zaměstnání atd. Nenašli nic, žádné doměrky, přeplatky, nedoplatky, ve škole byli celý týden. Užívali jsme si to opravdu všichni. Jak vedení školy, tak kantoři, tak i já. Ale nehráli si na důležité, byli docela příjemní. a tak jak tady už někde zaznělo. Já kontrolu beru tak, že mě nejde nikdo buzerovat, ale spíš poradit a upozornit na věci, které bych měla možná dělat jinak. Takže jsme se na všem domluvili, vysvětlili si vše a celá kontrola dopadla opravdu dobře. Kontrolní komise byla sedmičlenná. Čtyři chodili do výuky a tři se zabývali účetnictvím a dokumentací.
Takže žádný strach, bude to OK. A být Váma zrovna u této kontroly bych vzpomněla ty termíny uzávěrek. Ať to dají do zápisu jaký na to mají názor. Mohlo by to pomoct. Držím palce a dejte pak vědět. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: česká školní inspekce - příplatek za třídnictví

Příspěvekod nono » pát 17. črc 2009 8:22:45

Dahab :) moc díky. Je to fakt :) proč se kontroly bát. Alespoň budu vědět jestli to dělám dobře a nebo co neznám tak se poučit :thumbs up: . Přeji Vám všem hezký den [:-} u nás svítí sluníčko :yahoo: a škola je prázdná :yahoo: supr klid na práci [:-}
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: česká školní inspekce - příplatek za třídnictví

Příspěvekod refi » stř 11. lis 2009 8:20:38

doplňuji ještě zde informace, které jsem získala od včerejší inspekce, konkrétně inspektorky, která mi přišla na ekonomiku, ale jinak je orientovaná čistě na platy a personalistiku. ptala jsem se jí, v čem se dělají nejčastější chyby ve mzdové oblasti, takže:
- nekrácené třídnictví při kratším úvazku (je možno tuto "nespravedlnost" vyrovnávat v osobním příplatku)
- špatně vypočítaný nárok na studijní volno - krátí se při nástupu během školního roku, krátí se i při kratším úvazku - tady prý dělá spousta škol chyby
- špatně nasazené příplatky za vedení - stupně řízení (na to se u nás rozhodně znovu podívám) - příplatek za vedení také krátit s kratším úvazkem
. specializační příplatky vyplácené i bez absolvování příslušného studia
- no a pak ta klasika - špatný zápočet praxe a tím i špatný platový stupeň, třída bývá prý většinou v pořádku

ufff, tak to je asi tak vše, co jsem se stihla dozvědět, takže se na to kolegyně podívejte, jestli to máte všechno v pořádku, u nás si to přinejmenším všechno znovu zkontroluji, ať mám klidné vánoce :whistle:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: česká školní inspekce - příplatek za třídnictví

Příspěvekod ivzez » čtv 13. led 2011 1:23:14

Mně přijde logičtější nechat plný příplatek za třídnictví a přiznat nižší os. ohodnocení. Třídnické práce se přece nekrátí podle úvazku učitele. Někdy mám dojem, pracovníci/metodici ČŠI úřadují jenom aby úřadovali. Nebo snad znáte školu, která přidělí učiteli s polovičním úvazkem polovinu třídnických prací?
Uživatelský avatar
ivzez
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 11. led 2011 16:08:56

Re: česká školní inspekce - příplatek za třídnictví

Příspěvekod refi » čtv 13. led 2011 5:50:29

naprostý souhlas :thumbs up: právě proto v tom školy dělají nejvíce chybu, protože logiku v tomto krácení opravdu nevidím :crazy:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: česká školní inspekce - příplatek za třídnictví

Příspěvekod Barusa » pon 03. říj 2011 15:39:03

A kde najdu, že se to musí krátit, pracovníci to budou chtět vidět černé na bílem.
Barusa
 
Příspěvky: 440
Registrován: úte 14. dub 2009 8:24:59

Re: česká školní inspekce - příplatek za třídnictví

Příspěvekod fany » úte 04. říj 2011 8:35:30

komentář k ZP, § 122 - určení platu
Přílohy
Komentář k ZP.pdf
(283.63 KiB) 1301 krát
fany
 
Příspěvky: 338
Registrován: pát 25. bře 2011 11:36:05


Zpět na Co nám kontroly vytýkají?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků