Dar z FKSP - paragon nebo faktura

pracovní výročí, životní výročí, odchod do důchodu peněžní i nepeněžní

Dar z FKSP - paragon nebo faktura

Příspěvekod Neználek » pon 22. říj 2012 10:17:57

Dobrý den,
prosím o radu v těchto případech:
1) Zaměstnanec má schválený nepeněžní dar z FKSP v hodně 1500,- Kč. Může si něco koupit sám a donést paragon, nebo mu dar, který si vybere, musíme koupit sami na fakturu? Setkala jsem se totiž s názorem, že jako doklad může být uznána pouze faktura, ale nevím, proč by to nemohl být paragon se všemi náležitostmi. Přece obchod s potravinami Vám na počkání nevystaví fakturu, nebo např. květinářství atd. V dotazech a odpovědích týkajících se FKSP, které jsem na těchto stránkách našla, je uvedeno, že doklad o zakoupení daru musí být v souladu s § 11 zákona o účetnictví. Tam ale není uvedeno, že průkazný doklad je pouze faktura, je zde pouze uvedeno, co má průkazný doklad obsahovat, a to paragon přece splňuje.
2) Pokud dostane zaměstnanec schválený nepeněžní dar např. ve výši 3000,- Kč, jak se postupuje? Vše, co je nad 2000,- Kč se zdaní spolu se mzdou (včetně odvodů)? Ale jak toto zadám do výplaty, aby se z toho odvedlo vše? Našla jsem v jednom příspěvku, že mám zadat jako "naturální požitky"?
Děkuji.
Neználek
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát 03. dub 2009 8:49:13

Re: Dar z FKSP - paragon nebo faktura

Příspěvekod refi » úte 23. říj 2012 8:45:00

může být samozřejmě paragon.

nepeněžní dar budete zadávat ve vemě?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3181
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Dary

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron