pracovní obuv z FKSP

pracovní výročí, životní výročí, odchod do důchodu peněžní i nepeněžní

pracovní obuv z FKSP

Příspěvekod ucetni48 » čtv 16. čer 2011 9:39:13

Prosím o radu.
Všichni zaměstnanci naší organizace (pedagogové i nepedagogové) dostanou pracovní obuv,která bude placena z FKSP na fakturu pro ZŠ.
Má se z nich odvádět daň,sociální a zdravotní poj.?
Děkuji.
ucetni48
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 09. bře 2011 10:43:45

Re: pracovní obuv z FKSP

Příspěvekod sonajda » čtv 16. čer 2011 13:19:47

Netuším proč by se mělo cokoliv odvádět??????????? :? Jsou to /předpokládám/ tzv. prac.pomůcky nad rozsah.... nebo se to hodnotí nějak jinak?????????
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20

Re: pracovní obuv z FKSP

Příspěvekod fany » čtv 16. čer 2011 13:33:38

Pracovní obuv nad povinné vybavení podléhá zdanění. Jenom v případě, že by to byla jednotná pracovní obuv a budou dodrženy zásady, které stanoví zákon o dani z příjmu ( § 6, odst. 7 ) a Pokyn D 300, pak by pořízení jednotné obuvi bylo osvobozeno od daně. V podstatě tato jednotná obuv se smí používat jen při výkonu zaměstnání a musí být trvale a viditelně označena identifikačními znaky zaměstnavatele. :D
fany
 
Příspěvky: 290
Registrován: pát 25. bře 2011 11:36:05

Re: pracovní obuv z FKSP

Příspěvekod Jana G. » úte 01. lis 2011 10:22:44

Mám taky ten názor, že se jedná o pracovní obuv nad rámec povinného vybavení - vybavení ke zlepšení pracovních podmínek. Je to tak uvedeno i ve vyhlášce 114/2002 Sb. par. 4 odst. 3. Takže by to zdaněno nemělo být. Pokud tuto obuv dostanou všichni zaměstnanci a ve stejné výši, tak by neměl být problém. [:-}
Jana G.
 
Příspěvky: 19
Registrován: stř 06. říj 2010 10:55:17

Re: pracovní obuv z FKSP

Příspěvekod Jitule11 » čtv 20. zář 2012 11:58:05

U nás právě posílám objednávku na vitamínové prostředky z lékárny a také se tam prodává zdr.obuv,kterou si někteří zaměstnanci chtějí vybrat místo vitamínů. Lze to? Já bych to tak maximálně povolila uklizečkám,ale učitelům ne :?
Jitule11
 
Příspěvky: 144
Registrován: úte 15. pro 2009 9:51:55

Re: pracovní obuv z FKSP

Příspěvekod refi » čtv 20. zář 2012 13:05:17

a proč zrovna uklízečkám ano a učitelům ne? nejde přece ve vašem případě o pracovní obuv, ale o zdravotní. závidím vám, že máte tolik peněz a můžete řešit takovéto dilema :thumbs up:

ale netuším, zda kupovat zdravotní obuv místo vitamínů lze. přece jen ... vitamíny jsou z fondu kupovány proto, aby vám zaměstnanci ve zdraví přečkali chřipkové a jiné rizikové období. u obuvi už bych to viděla docela sporně.

ještě cituji:

Příspěvek na nákup vitamínových prostředků a na očkování proti chřipce, klíšťové encefalitidě a hepatitidě A, pokud není hrazeno ze zdravotního pojištění.
Upozornění: Stále platí, že do vitamínových prostředků nelze zahrnout ovoce a zeleninu a to ani sušené nebo džusy. Z fondu lze přispívat na vitamínové preparáty v kterékoli formě.

Organizace se při nákupu dohodne se závodním lékařem tak, aby zakoupila prostředky, které jsou pro zaměstnance nejúčinnější. Pro případnou daňovou kontrolu je žádoucí, aby zaměstnavatel měl stanovisko lékaře k dispozici.

zdroj: http://www.kros-msk.cz/node/45
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3140
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: pracovní obuv z FKSP

Příspěvekod Jitule11 » pát 21. zář 2012 9:03:23

To je čerpání z FKSP pro každého zaměstnance, někdo si určil,že za to chce pernamentku, někdo příspěvek na dovolenou a někdo chce využít nákup v lékárně. A teď právě řeším,co za to v lékárně mohou a co ne nakoupit :cry:
Jitule11
 
Příspěvky: 144
Registrován: úte 15. pro 2009 9:51:55


Zpět na Dary

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků