Finanční dar z FKSP

pracovní výročí, životní výročí, odchod do důchodu peněžní i nepeněžní

Finanční dar z FKSP

Příspěvekod vlazem » čtv 14. kvě 2009 11:29:14

Prosím, může mi někdo napsat podle jakých pravidel, případně jakého zákona a paragrafu se daní finanční dary z FKSP?
Děkuji
vlazem
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 14. kvě 2009 11:22:25

Re: Finanční dar z FKSP

Příspěvekod agama » čtv 14. kvě 2009 12:57:18

zák. 586/92 Sb.o dani z příjmu, tuším § 6.
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: Finanční dar z FKSP

Příspěvekod quendery » čtv 14. kvě 2009 12:59:18

Zdravím, danění darů je vždy popsáno v různých brožurkách k FKSP a jeho použití, poslední je například z vydavatelství PARIS - dá se to objednat netem. :gcrazy:
quendery
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:01:04

Re: Finanční dar z FKSP

Příspěvekod ivik2 » úte 26. kvě 2009 14:23:34

Zdravím, chci se zeptat máme ve směrnici, že při odchodu do důchodu poskytneme peněžní dar v hodnotě 5 000,-- . naše paní ředetelka by měla jít v září do důchodu tak jí v zářijové výplatě máme vyplatit i ten dar, nebo ho můžeme vypaltit dříve, a co když neodejde a bude dále pracovat máme ho také vyplatit? což je asi náš případ, že bude i nadále pracovat.
Dík za radu ;)
ivik2
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 26. kvě 2009 11:32:13

Re: Finanční dar z FKSP

Příspěvekod agama » úte 26. kvě 2009 14:38:07

Pro vyplacení daru je asi podstatné, že zaměstnanci BYL přiznán starobní důchod (doklad), nezáleží jestli prac. poměr trvá dál. Ale předem bych dar asi nevyplácela, nárok na dar vzniká až dnem přiznání důchodu a pokud nemáte papír v ruce ... znáte to.
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: Finanční dar z FKSP

Příspěvekod nono » úte 03. lis 2009 17:37:02

V ZÁSADÁCH používání prostředků FKSP na rok 2009 máme, že dar (finanční nebo věcný) k výročí.... lze vyplatit pracovníkovi do výše 3000,- Kč. O výši pak rozhoduje ředitel školy. Přihlíží se k délce zaměstnání , k zásluhám atd. atd. Na rok 2010 chceme dát do "zásad" upřesnění např.
zaměstnán v organizaci 5 let výše daru ..... Kč
10 let výše daru ...... Kč
Máte to také někdo takto ??? není to diskriminace ??? chceme, aby to bylo spravedlivě vypláceno.
nono
 
Příspěvky: 710
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Finanční dar z FKSP

Příspěvekod refi » stř 04. lis 2009 8:33:36

nono> my to tak odstupňováno máme, ale napíšu jak:


ze mzdových prostředků

- 50 let věku pracovníka:
do 15 let trvání pracovního poměru ve školství do Kč 3.000,-
do 20 let Kč 3.500,-
nad 20 let Kč 4.000,-

- při prvním ukončení pracovního poměru po nabytí nároku na starobní důchod nebo plný invalidní důchod
do 15 let trvání pracovního poměru ve školství Kč 2.500,-
do 20 let Kč 3.000,-
nad 20 let Kč 3.500,-

z FKSP

pracovní výročí (praxe 20,25,30,35,40 a 45 let) Kč 1.200,-
životní výročí (50, 55, 60 let věku) Kč 2.000,-
životní výročí nad 60 let (za každých dalších 5 let věku navíc) Kč 500,-
odchod do důchodu Kč 4.000,-

takže podle trvání pracovního poměru to máme odstupňováno u odměn ze mzdových prostředků, u FKSP jsou pravidla pro všechny stejná. tak to tu je už léta a nikdy to nikdo nenapadl (ale to neznamená, že to v budoucnosti nějaká kontrola nebude vytýkat, zákony se mění a diskriminací se dneska ohánějí všude, ač je to často absolutní nesmysl) :mosking:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3158
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Finanční dar z FKSP

Příspěvekod eli » úte 13. dub 2010 14:52:58

Dary z FKSP se poskytují podle vyhlášky č. 114/2002 Sb, § 14.
Hezký den
eli
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 10. bře 2010 12:19:29

Re: Finanční dar z FKSP

Příspěvekod Skuhrovcova » stř 02. čer 2010 10:26:32

Dobrý den,
a co odvody z vyplacených peněžních darů z FKSP?
Z rezervního fondu? 413 / 648
Výplata odměn 412 .../331 , 331/241
Skuhrovcova
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 03. bře 2009 7:54:52

Re: Finanční dar z FKSP

Příspěvekod Terina » čtv 24. čer 2010 14:35:55

Prosím, je správné toto účtování peněžního daru, vyplaceného ve mzdách? 412 .../331 , 331/241 a převod peněz 262/243 a 241/262? Doufám, že ano. U nás ve škole se účtovalo 377/331, 331/241 a pak 412/243.
Ach jo.
Terina
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte 09. úno 2010 11:16:05

Re: Finanční dar z FKSP

Příspěvekod marcela57 » čtv 24. čer 2010 15:02:56

Taky jsem minulý měsíc vyplácela finanční dar z FKSP a účtovala jsem to stejně.
Doufám, že dobře. :)
marcela57
 
Příspěvky: 56
Registrován: stř 04. bře 2009 15:05:42

Re: Finanční dar z FKSP

Příspěvekod navia » pon 27. srp 2012 11:25:19

Když vyplácíme odměnu k prvnímu odchodu do důchodu z FKSP, tak odvody k tomuto daru jdsou z rezervního fondu? Nebo taky z FKSP? Děkuji
navia
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř 04. bře 2009 14:39:52

Re: Finanční dar z FKSP

Příspěvekod sonajda » pon 27. srp 2012 17:53:38

odvody nechávám ze SR :bye:
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20


Zpět na Dary

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků