plnoletí klienti

ostatní specifika domovů

plnoletí klienti

Příspěvekod Radana » stř 18. kvě 2011 14:40:38

V našem DD budou o przdninách 2 plnoletí klienti, kteří jsou v DD dál na dohodu do doby ukončení vzdělání. Oba ctějí být celé prázdniny mimo DD( u babiček). Na co mají nárok, když jim máme poskytnout plné přímé zaopatřrní podle §2, odst. 7, Zákona 109/2002Sb. Jako plnoletý má právo se pohybovat mimo DD, zvláště pak, že jsou prázdniny a nemusí chodit do školy.Místo pobytu a jeho délku mimo DD oznámí řediteli písemně.Musí se o sebe postarat sám za vlastní finance, nebo:
1. májí nárok na stravné (finanční norma na den) když je mimo DD, nebo jen na stravu vydanou v DD?
2. má nárok na plnné kapesné, když není fyzicky v DD?
3. náleží mu pouze přídavek na dítě za příslušné období?
Děkuji za odpovědi.
Radana
Radana
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 18. kvě 2011 14:21:37

Re: plnoletí klienti

Příspěvekod jolana » stř 18. kvě 2011 18:32:25

zkuste kontaktovat jiné zařízení obdobného typu, popřípadě výchovný ústav..je to nejlepší..ve vychovných ústavech tyto smlouvy jsou běžné, jinak já bych to viděla na přeposílání PnD a to pouze za celý kalendářní měsíc mimo DD
jolana
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 30. srp 2010 21:19:41

Re: plnoletí klienti

Příspěvekod ADVU » čtv 19. kvě 2011 7:42:36

Radana píše:V našem DD budou o przdninách 2 plnoletí klienti, kteří jsou v DD dál na dohodu do doby ukončení vzdělání. Oba ctějí být celé prázdniny mimo DD( u babiček). Na co mají nárok, když jim máme poskytnout plné přímé zaopatřrní podle §2, odst. 7, Zákona 109/2002Sb. Jako plnoletý má právo se pohybovat mimo DD, zvláště pak, že jsou prázdniny a nemusí chodit do školy.Místo pobytu a jeho délku mimo DD oznámí řediteli písemně.Musí se o sebe postarat sám za vlastní finance, nebo:
1. májí nárok na stravné (finanční norma na den) když je mimo DD, nebo jen na stravu vydanou v DD?
2. má nárok na plnné kapesné, když není fyzicky v DD?
3. náleží mu pouze přídavek na dítě za příslušné období?
Děkuji za odpovědi.
Radana


1. nezaopatřené osobě náleží pouze strava vydaná v DD, mimo DD se nezaopatřená osoba stará sama o sebe
2. nezaopatřená osoba má nárok na plné kapesné, ale pokud bude celý měsíc u babičky, tak to je jako dovolenka a tím pádem kapesné nedostane, nebo dostane poměrnou část za dny kdy bude nezaopatřená osoba v DD
3. nezaopatřené osobě za celý měsíc kdy u Vás nebyla náleží přídavek na dítě, ale pokud je nezaopatřená osoba pouze jeden den v DD, tak přídavek na dítě náleží DD (např. pokud nezaopatřená osoba opustí DD 1. července po 15:00 hod., tak tento den se počítá, že nezaopatřená osoba byla v DD a tím pádem nebyla nezaopatřená osoba celý měsíc na dovolence a nárok na přídavek na dítě za měsíc červenec nemá)

dítě = dítě s nařízenou ústavní výchovou do 18 let
klient = dítě, které je umístěno v zařízení (SVP) na základě smlouvy mezi rodiči a zařízením
nezaopatřená osoba = "dítě", které zůstává v zařízení po dosažení plnoletosti maximálně do 26 let
"dítě" s prodlouženou ústavní výchovou (od 18 do maximálně 19 let) = tady není žádná definice, zda to je zletilé dítě, nebo jenom dítě, nebo nezaopatřená osoba. Vzhledem k tomu, že na "dítě" s prodlouženou ústavní výchovou se vztahuje zákon 109/2002 Sb. v plném rozsahu jako na dítě s nařízenou ústavní výchovou do 18 let, tak můžete používat "dítě" i když to možná není správně.
ADVU
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte 06. dub 2010 8:33:30


Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků