Povinné náležitosti faktur

faktury přijaté, vydané, zálohové, dobropisy, vrubopisy

Re: Povinné náležitosti faktur

Příspěvekod Dája » úte 25. kvě 2010 13:56:06

Pokud platíte Vy, musí být odběratel Vy. Oni jsou přece dodavatel. Myslím, že razítko a podpis není nutné. :bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: Zápis do obchodního rejstříku

Příspěvekod kratochvíle » pát 28. kvě 2010 16:16:05

Před časem jsem zjišťovala, proč nejsme zapsáni v OR a souvisí to s dobou, kdy jsme se stali příspěvkovou organizací. Takže ani v jedné ze dvou škol, kde jsem dosud pracovala, zápis nebyl. Zajímá mne, ale když máme živnost, jestli to musí být také uvedeno na fakturách, i když to nesouvisí s fakturovanou činností. Přefakturovávám např. cesťák jiné škole a musím tam uvést živnost????
kratochvíle
 
Příspěvky: 154
Registrován: pon 22. úno 2010 23:38:31

Re: Povinné náležitosti faktur

Příspěvekod Terina » pát 28. kvě 2010 19:41:18

Zjišťovala jsem tyto informace u našeho zřizovatele (Olomoucký KÚ). Ten má k tomuto dotazu poněkud laxní přístup. Z odpovědi vyplynulo, že to uvádět nemusíme a nemáme. Nejsem však o správnosti tohoto rozhodnutí vnitřně přesvědčena.
Terina
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte 09. úno 2010 11:16:05

Re: Povinné náležitosti faktur

Příspěvekod Terina » sob 19. čer 2010 17:34:48

Tak, děvčata, v pátek jsem byla na školení Ing. Simony Pacákové. Došla řeč i na zákon č. 250/2000Sb.
Dle § 27 zákona tohoto zákona se příspěvková organizace zapisuje do Obchodního rejstříku a zřizovatel je POVINEN ji tam zapsat. :evil:
Zákon sice vešel v platnost až v r. 2000, ale vztahuje se i na ty příspěvkové organizace, které vznikly PŘED TÍMTO DATEM. Nikde není uvedena výjimka, která by říkala něco jiného.
A TEĎ PROSÍM PŘIJDE BOMBA:
Všechny PO, které jsou zapsány v Obchodním rejstříku, musí ZVEŘEJŇOVAT KAŽDÝ ROK ÚČETNÍ ZÁVĚRKU VE SBÍRCE LISTIN. Pokud tuto povinnost nesplníme, hrozí nám sankce 6% BRUTO AKTIVA jako postih za nedodržení Zákona o účetnictví. FÚ nebude zajímat, kdo porušil zákon, potrestá naši účetní jednotku, protože za účetnictví zodpovídá každá účetní jednotka sama. Údajně je naše chyba, že jsme nedokázali zřizovatele donutit k tomu, aby si splnil svoji povinnost a zapsal nás tam.

Zveřejňovat se musí: Rozvaha, Výkaz zisku a ztrát, Příloha. Pokud tvoříme i Výroční zprávu, tak i tuto.
Pokud Vás zajímá, kde najdete Sbírku listin, tedy zde: www.justice.cz a záložka Sbírka listin.

DOPORUČUJE NÁM, ABYCHOM DŮRAZNĚ POŽÁDALI DOPORUČENÝM DOPISEM zřizovatele o dodatečné zapsání + doplnit do Sbírky listin veškeré naše účetní závěrky od vzniku naší příspěvkové organizace zpětně. Údajně totiž budeme do Obchodního zákoníku dopsáni zpětně, tedy musíme tam všechny závěrky naskenovat a poslat. Podotýkám, že jsem zřizovatele o totéž žádala ihned po naší původní debatě tady a že mi odpověděl, že to nemusí udělat. Opět jeden důkaz o tom, jak fundovaní lidé pracují na našem kraji. :yahoo:

Tím pádem je jasné, že jsme povinni údaj o zápisu v Obchod. rejstříku uvádět i na veškeré obchodní listiny (faktury, objednávky atd.)
Terina
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte 09. úno 2010 11:16:05

Re: Povinné náležitosti faktur

Příspěvekod Dahab » úte 22. čer 2010 8:15:05

Ano Terinko, máte správně informace ze školení. Já každý rok posílám roční uzávěrku do sbírky listin. Do obchodního rejstříku nás na základě žádosti zřizovatele zapisoval Krajský soud v Brně, takže na adresu podatelna@ksoud.brn.justice.cz mailem zasílám všechny tři výkazy ve formátu PDF. Nejpozději do týdne založí k naší organizaci výkazy sami. Je to bez problémů. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: Povinné náležitosti faktur

Příspěvekod pitrs » pon 26. črc 2010 10:32:04

Zdravim vsechny na tomto foru,

na zaklade teto diskuse jsem taky napsala dopis zrizovateli, protoze v obchodnim rejstriku zapsani nejsme.

zrizovatel mi odpovedel:

"Na zaklade zakona e. 157/2000 Sb., o prechodu nekterych veci, prav a zavazku z majetku Ceske republiky do majetku kraju (dale jen zakona), se dnem nabyti ucinnosti rozhodnuti Ministerstva skolstvi, mladeze a telovychovy vydaneho podle § 1 zakona staly prispevkove organizace prispevkovymi organizacemi mistne prislusnych kraju. Kraj jako zrizovatel prispevkovych organizaci v oblasti skolstvi nepodal navrh na jejich zapis do Obchodniho rejstriku, protoze neslo o vznik novych organizaci, ale pouze o zmenu zrizovatele v ramci delimitaci ze statu na kraj.

Pri dosavadnich kontrolach byl tento postup zrizovatele akceptovan."

Takze my zapsani nejsme ani nebudeme.
Uživatelský avatar
pitrs
 
Příspěvky: 74
Registrován: stř 04. bře 2009 10:09:32

Re: Povinné náležitosti faktur

Příspěvekod Dája » pon 26. črc 2010 11:34:50

Krásný přístup :rofl: A je to vyřešeno v denním pořádku. Všcihni víme, že §§ jsou proto takového tvaru, aby se daly obrátit i "hlavou" dolů a vypadaly stejně. A pak už jen záleží na tom, kdo má větší "hubu", ten má pravdu. :bad: :bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: Povinné náležitosti faktur

Příspěvekod zsuvalno » pon 26. črc 2010 12:34:57

Dahab píše:Ano Terinko, máte správně informace ze školení. Já každý rok posílám roční uzávěrku do sbírky listin. Do obchodního rejstříku nás na základě žádosti zřizovatele zapisoval Krajský soud v Brně, takže na adresu podatelna@ksoud.brn.justice.cz mailem zasílám všechny tři výkazy ve formátu PDF. Nejpozději do týdne založí k naší organizaci výkazy sami. Je to bez problémů. :bye:



Dobrý den.

Dahab, mám dotaz: vytváříte výroční zprávu a pokud ano, je to naše povinnost?

Děkuji
zsuvalno
 
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 26. lis 2009 10:30:12

Předchozí

Zpět na Faktury

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků