Faktury v ZS

faktury přijaté, vydané, zálohové, dobropisy, vrubopisy

Faktury v ZS

Příspěvekod marbi » stř 03. dub 2013 18:49:43

Dobrý den, mám zkušenosti s účtováním v podnikatelské sféře- nyní přebírám účetnictví v jedné škole - jsem trochu v rozpacích z toho jak se řadí faktury do měsíců- já byla zvyklá, že mi přesně pasovaly faktury do měsíců byly jsme plátci DPH,takže jsem faktury řadila podle uskuteč. zdaň. plnění- škola není plátce a faktury paní dává do účetnictví podle toho kdy je zaplatí,takže některé faktury jsou např. vydané v únoru,ale placené až v březnu,ale do účetnictví se dostanou až do uzávěrky v březnu- je to takhle dobře- já osobně bych fakturu zapsala do února a pak jen platbu v březnu. Prosím jak to děláte ostatní a kdyžtak jakým datumem na faktuře se řídíte při vkládání do účetního programu? Dík
marbi
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 03. dub 2013 18:41:17

Re: Faktury v ZS

Příspěvekod Alena H » stř 03. dub 2013 19:40:46

Eviduji a účtuji faktury tak, jako jste byla zvyklá. Do KDF je zapíši jak postupně přicházejí, ale účtuji je podle uskutečnění účetního případu. Myslím, že záleží na Vás, jak si to uspořádáte.
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24

Re: Faktury v ZS

Příspěvekod JPohn » stř 03. dub 2013 19:52:27

V případě došlých faktur se účtuje o předpisu závazku. Okamžikem uskutečnění účetního případu je den, kdy ke vzniku závazku došlo - nejčastěji je to den, kdy faktura do organizace došla, u plátců DPH den uskutečnění zdanitelného plnění.
Faktury se zapisují do knihy faktur nejčastěji chronologicky dle data doručení.
JPohn
 
Příspěvky: 145
Registrován: pon 19. lis 2012 0:26:24

Re: Faktury v ZS

Příspěvekod MMM » pon 08. dub 2013 17:53:57

Předpis závazku nebo pohledávky musíte udělat vždy kdy obdržíte fakturu nebo fakturu vystavíte.
Kdy fakturu uhradíte, záleží na datumu splatnosti.
předpis MD 5xx D 321
úhrada MD 241 D 321
MMM
 
Příspěvky: 153
Registrován: sob 16. dub 2011 17:52:21


Zpět na Faktury

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků