Náhradní plnění v roce 2012

faktury přijaté, vydané, zálohové, dobropisy, vrubopisy

Náhradní plnění v roce 2012

Příspěvekod marlenka » čtv 19. led 2012 12:06:00

Milé radilky, stále je potřeba řešit nějaké problémy, abychom neumřely nudou! Takže mi momentálně není jasné, jak to bude v letošním roce s dodavateli, kteří nám poskytují tzv. náhradní plnění. Část z nich se tváří jakoby nic - žádná změna a druhá část trvá na sepisování jakési smlouvy, kde se závazně oboustranně dohodneme na určité sumě, za kterou odebereme zboží. Problém je v tom, že suma má být oboustranně závazná a já přitom nemohu vědět, jak na tom budeme v průběhu roku. Když částku podhodnotím, tak hrozí, že nesplníme limit a budeme platit pokutu, když částku nadhodnotím a nebudeme moci odebrat zboží kvůli nedostatku provozních prostředků, budeme sankciování od dodavatelů za neplnění smlouvy. Přitom zřizovatel straší, že nám na jaře poníží příspěvek na provoz. Jak jste na tom Vy? Uzavíráte smlouvy s dodavateli? Nemáme žádného zaměstnance se ZPS, takže bychom měli odebrat zboží za půl milionu. To není zanedbatelná částka, nechci něco zaspat nebo naopak naletět dealerům, kteří chtějí vytěžit ze situace a zajistit si tak potenciální odběratele pro rok 2012. Máte nějaké informace?
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: Náhradní plnění v roce 2012

Příspěvekod Katus » čtv 19. led 2012 12:39:34

Dobrý den, taky mě celkem zajímá jak se k tomu dodavatelé postaví. Letos by to mělo být tak, že jedna firma může s náhradním plněním vyfakturovat max. 870 tis. Kč.(nevím to 100%). SEVT už psal, že to dávat nebude a od ostatních nemáme žádné informace. Mají napsáno, že plnění poskytují, takže se uvidí až v průběhu roku, jestli budou nebo nebudou poskytovat.
Katus
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon 15. úno 2010 13:22:23

Re: Náhradní plnění v roce 2012

Příspěvekod mased » čtv 19. led 2012 12:40:35

Férový dodavatel se u nás jen poptával, v jakém objemu jeho náhradní plnění využijeme a my jsme odpověděli, že předpokládáme že ve stejném objemu jako loni. Pak se ozvali i ti se smlouvami, tak na ty nereaguji ze stejných důvodů jako vy. MS
mased
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon 21. zář 2009 8:04:09

Re: Náhradní plnění v roce 2012

Příspěvekod evaa » čtv 19. led 2012 12:45:55

My jsme brali zboží od SEVTU, čistící prostředky a učebnice od jiné firmy, která poskytovala náhradní plnění, oba dva dodavatelé nám oznámili, že ukončili náhradní plnění. Od nového roku je zaveden limit, který může firma poskytující náhradní plnění fakturovat, psali něco o 870 tis. Kč, u většiny firem je to prý jen zlomek částky, kterou fakturovali předtím, tak se rozhodli náhradní plnění neposkytovat. Sami nevíme, kde seženeme někoho, kdo ho poskytuje. Potřebujeme okolo 400 000,- Kč, pokud je budeme muset odvést, nevím, kdo nám na to dá :x .
evaa
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 08. říj 2009 13:39:37

Re: Náhradní plnění v roce 2012

Příspěvekod Rosálka » stř 04. črc 2012 16:12:29

Dobrý den, také se snažím udělat si jasno, jak to vlastně s tím náhradním plněním a limitem je. Celkem užitečné informace jsem našla zde: www.nahradni-plneni2012.cz, něco také tady: www.nahradni-plneni-zps.cz. Suma sumarum jsem z toho vyčetla, že dodavatel poskytne náhradní plnění max do výše 854 136 Kč za jednu (!) svou zaměstnanou OZP (zaměstnanou v předchozím kalendářním roce?). Tedy by se dalo z toho soudit, že ten limit se bude násobit počtem OZP zaměstnaných u dodavatele a nemusí tedy zůstat u 854 tisíc. Záleží, kolik zdravotně postižených dodavatel NP zaměstnává(/zaměstnával loni?). My žádné zaměstnance OZP nemáme, takže podle všeho musíme odebrat náhradní plnění za 166 tisíc za 1 OZP v přepočteném počtu našich zaměstnanců, nebo za ni zaplatit státu povinný podíl přes 59 tisíc. Podle mě je lepší smlouvu uzavřít, ale stejně tak i chápu úskalí takové smlouvy. Vidím, že nejsnadnější je mít stálého dodavatele Np, který s tím nesekne. Zkuste třeba kontakty na těch stránkách, napsat jim, zda o někom vědí. My jsem měli štěstí. Tak ho přeji i Vám!
Rosálka
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 04. črc 2012 15:36:40

Re: Náhradní plnění v roce 2012

Příspěvekod pedro » pon 10. zář 2012 7:45:27

Dobrý den. Zaměstnáváme zdravotně postiženého, kterému se změnil stupeň invalidity na 3.stupeň ZTP/P. Máte někdo zkušenosti s tím, když si pro výpočet přepočtených zaměstnanců jeho úvazek započteme 3x pro výpočet plnění povinného podílu ? Byly nějaké problémy na ÚP ? Děkuji.
pedro
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř 01. črc 2009 9:24:30


Zpět na Faktury

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků