United Energy Trading - dodavatel plynu

faktury přijaté, vydané, zálohové, dobropisy, vrubopisy

United Energy Trading - dodavatel plynu

Příspěvekod marlenka » pon 16. led 2012 18:46:55

Ráda bych se zeptala na Vaše zkušenosti s tímto dodavatelem zemního plynu. Vloni ho Olomoucký kraj vybral za výhradního dodavatele pro své příspěvkové organizace. Já s nimi ale nemám ani trochu dobré zkušenosti. Na korespondenci nereagují, na fakturách mají splatnost o měsíc delší než předchozí dodavatel, a tu ještě nedodržují, takže vysoké přeplatky vrací teprve po několika urgencích a po datu splatnosti. Zálohy si vypočítali vysoké, takže máme přeplatky kolem 50 tisíc měsíčně, což nám samozřejmě chybí. Jsme jediná škola, která má s nimi problémy nebo máte podobné zkušenosti?
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: United Energy Trading - dodavatel plynu

Příspěvekod refi » pon 16. led 2012 19:38:16

marlenko, my jsme měli united energy jako dodavatele elektřiny v roce 2011. taky nám je vybral zřizovatel, ale opravdu to vedlo k velké celoroční úspoře. nicméně my jsme s nimi neřešili za celý rok v podstatě žádný problém, zálohy jsme taky platili větší, ale přeplatky vraceli pravidelně a bez zpoždění, i když samozřejmě s měsíční splatností, ale to nám nevadilo. faktury byly v pořádku a přehledné. teď až koncem roku se někde stal problém a já nemám vyúčtování ani za listopad ani za prosinec. ale řeší se to, možná proto, že jsme přešli na jiného dodavatele zase od ledna, tak se trošku šprajcli ... :(
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: United Energy Trading - dodavatel plynu

Příspěvekod Janavy » úte 17. led 2012 16:37:11

Taky nemáme s UET dobré zkušenosti. Komunikace vázne, přeplatky vrací pozdě. Holt KÚ zase něco rozhodl!
Janavy
 
Příspěvky: 84
Registrován: pon 15. úno 2010 20:42:33

Re: United Energy Trading - dodavatel plynu

Příspěvekod DanaS » úte 17. led 2012 20:24:41

My jsme měli UET taky jako dodavatele elektřiny, ale já jsem byla celkem spokojená. Zpočátku komunikace vázla, ale faktury mají velmi přehledné a kromě začátku roku byly pravidelně. My máme dokonce i fa za listopad, chybí nám jen prosinec. Dříve jsme měli dodavatele Bicorn ti byli pružnější, ale jsou i horší
DanaS
 
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30. kvě 2010 21:08:20

Re: United Energy Trading - dodavatel plynu

Příspěvekod Hanka24 » úte 17. led 2012 22:00:08

My jsme měli rok 2011 také UET...poslali nám jedinou fa za období 01-03/2011 ..potom již nic....zkoušela jsem se dovolat na tel. linky co jsem našla na netu...nic...psala jsem email také info z netu...nic.........tak jsem zvědavá kdy nám přijde vyúčtování.....od ledna 2012 nás zase kraj určil jiného dodavatele ....
Hanka24
 
Příspěvky: 126
Registrován: úte 29. bře 2011 21:40:20

Re: United Energy Trading - dodavatel plynu

Příspěvekod ivetstats » úte 17. led 2012 23:17:32

Také stejný dodavatel u nás pro změnu fa 1-6 a od té doby ticho. Volala jsem tam minulý týden a říkali mi že do konce tohoto týdne přijde vyúčtování. Tak jsem zvědavá.
ivetstats
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 16. říj 2011 23:32:18

Re: United Energy Trading - dodavatel plynu

Příspěvekod marlenka » čtv 19. led 2012 11:54:48

Takže vidím, že v tom nejsme sami. :yahoo:
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: United Energy Trading - dodavatel plynu

Příspěvekod DanaS » čtv 19. led 2012 20:20:27

asi jsem měla štěstí, já se hned začátkem roku dovolala na info linku a ptala jsem se na vyúčtování. U středněodběrů pravidelně vyúčt.měsíčně a maloodběr řekli, že účtují podle toho jak účtovala elektrárna (u nás bylo v květnu). Moc se mi to nelíbilo a chtěla jsem alespon trochu vědět jak na tom jsme, takže jsem se ptala na možnosti. Máme přihlašovací údaje na internet, kde je možnost samoodečtu, tam jsem vyplnila třeba posledního září stav s elektroměru a hned v říjnu mi přišla faktura za celé předešlé období od posledního účtování. Řekli mi že tato služba je zpoplatněna ale asi 50 Kč tak jsem to riskla a vyúčtování mi přijde i za prosinec, přílohu už mám u sebe poslali mi na dotaz, slíbili i fakturu dnes ta teda nedošla. Budu znova urgovat.
DanaS
 
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30. kvě 2010 21:08:20

Re: United Energy Trading - dodavatel plynu

Příspěvekod marlenka » pát 20. led 2012 9:09:03

DanoS, Vy ale píšete o elektřině, tu mají možná na starosti jiní lidé. Elektřinu bereme naštěstí odjinud, stačí nám problémy s plynem. Možná opravdu záleží na člověku, na kterého při jednání v UET narazíme. Co se plynu týká, neměla jsem dosud štěstí ani jednou. Na maily nereagují téměř vůbec, na telefon odpoví, že zjistí podrobnosti a zavolají - a tím to skončí také. Ještě nikdy mi nevyřídili nic bez problémů a mnoha urgencí.
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: United Energy Trading - dodavatel plynu

Příspěvekod DanaS » pon 23. led 2012 22:25:10

tak já už mám poslední faktury za elektřinu
DanaS
 
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30. kvě 2010 21:08:20

Re: United Energy Trading - dodavatel plynu

Příspěvekod pisova » čtv 26. led 2012 9:47:05

Budeme brát od UET plyn od 1.1.2012 (také byl dodavatel vybrán zřizovatelem), tak jsem zvědavá na cenu. Smím se zeptat refi, proč s URT končíte?
pisova
 
Příspěvky: 27
Registrován: pát 23. dub 2010 7:46:31

Re: United Energy Trading - dodavatel plynu

Příspěvekod refi » čtv 26. led 2012 10:37:33

nekončíme, protože bychom chtěli, byli jsme opravdu spokojení i s cenou i s fakturami, brali jsme od nich ale elektřinu, ne plyn. nám zřizovatel změnil dodavatele elektřiny opět od 1.1.12, už třetí rok po sobě. vždy to vedlo k docela podstatným úsporám, takže je s tím sice papírování, ale peníze se nám zatím opravdu podařilo ušetřit. zřizovatel prý na burze vysoutěží nejlepší ceny na jeden rok a podle toho se mění i dodavatelé. uet nám dluží stále faktury za 11+12/11, ale po dotazech na info lince nám bylo řečeno, ať máme strpení, protože jim spousta odběratelů ukončilo smlouvy a fakturantky nestíhají ...
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Faktury

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků