VZP - kontrola

naše zkušenosti z kontrol v jakékoliv oblasti naší práce

VZP - kontrola

Příspěvekod Dahab » úte 26. led 2010 20:29:49

Tak po delší odmlce všechny zase zdravím. Od 21. ledna u nás proběhla kontrola odvodů zdr. pojištění VZP za roky 2006 -2009. Kontrola dopadla dobře, jediný problém nastal u pracovníka, který je u nás zaměstnán na dohodu o pracovní činnosti jako trenér. Dohodu má od listopadu 2009 a vyšlo najevo, že v té době nebyl nikde zaměstnán ani veden u ÚP, přestože podepsal na dohodě doložku, že se mu sráží zdr. pojištění u jeho zaměstnavatele /holt lidi podepisují i to, co nečtou nebo tomu nerozumí - tentokrát naštěstí pro nás/. Takže tady jsme mu měli srážet odvod z minimální mzdy a nedoměrek činí kolem 600,- Kč. Už jsme se dohodli na srážce při dalším výplatním termínu. No a ještě uvedu jednu perličku. V únoru 2009 jsem o 3 dny později odeslala platbu zdr. pojištění z účtu. už si nedokážu zdůvodnit proč se tak stalo, ale to není podstatné. Za opožděnou platbu zaplatím 160 korun penále, protože výplatní termín máme 12. v měsíci :mosking: Takže to neřeším a zaplatím to ze svého, už jsem to vedení řekla, nestojí mi to za to zdůvodňování proč mám náklady na pokutách a penále. Ale pro Vaši informaci to uvádím, dávejte si na to pozor, víc dnů prodlení - větší pokuta ;)
:bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: VZP - kontrola

Příspěvekod refi » stř 27. led 2010 8:29:31

blahopřeji dahab k úspěšné kontrole, a děkujeme za upozornění , naštěstí těch pár korun penále nestojí za řeč :thumbs up: kontroly ze zdravotních pojišťoven mi hrůzu moc nenahánějí, to ossz je něco jiného :mosking: ale chci se zeptat - chodí k vám na kontrolu ještě nějaká jiná zdravotní pojišťovna? k nám pouze vzp a hzp, nyní čpzp. ty ostatní se ozvou jen písemně, když chtějí něco dohledat nebo poslat znovu.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: VZP - kontrola

Příspěvekod hortma » stř 27. led 2010 14:51:06

Na kontrolu zdravotního pojištění u nás chodí pravidelně jen VZP. Za celou dobu co tady pracuji (17 roků) jsem z žádné jiné pojišťovny kontrolu neměla. Ale abych to nezakřikla.
Jinak jsem měla kontrolu z OSSZ , kontrolovali hlavně registr pojištění, takže jsem vyhledávala kdy byl kdo přihlášen, odhlášen a co jejich systém natáhl špatně a co se k nim vůbec nedostalo. Takže jsme vyčistili registr od pojištěnců co tam být nemají. Namátkově kontrolovali náhrady mzdy a slevy na pojistném, ELDP všechny.
hortma
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv 12. bře 2009 9:05:57

Re: VZP - kontrola

Příspěvekod Dahab » stř 27. led 2010 18:50:56

U nás taky pravidelně chodí na kontroly odvodů zdr. pojištění jen VZP - po třech letech. Jiné zdravotní pojišťovny většinou jen volají, když si potřebují něco upřesnit. Ale musím říct, že VZP ze všech pojišťoven mám nejraději, pracovnice jsou tam rozumné i při kontrolách. Na nic si nehrají. Většinou čím menší zdr. pojišťovna, tím důležitější personál :)
Souhlasím, že horší jsou kontroly ze sociálky, ale já mzdy nepočítám, máme moc šikovnou paní na mzdy a za těch skoro 20 let, co jsem tady jsme neměli ani jedenkrát chybu :yahoo: při těchto kontrolách. Já pouze odesílám úhrady odvodů a mezd, vyplácím pár lidem peníze v hotovosti a posílám hlášení na sociálku a zdr. pojišťovny. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: VZP - kontrola

Příspěvekod Waja » úte 03. led 2017 15:39:42

Zdravím do nového roku:
Už nám to zase začíná. Já jsem dostala "dárek" v podobě kontroly z VZP. Kontroly nejsou pro mne žádná novinka, ale potřebovala bych od vás poradit s požadovanými doklady.
Z VZP mi oznámili, že požadují předložit přehledy vyměřovacích základů, hromadná oznámení a záznamy o pracovních úrazech. To vše chápu, ale co mi vadí, že si určili den a hodinu, kdy jim to máme vše donést na jejich pracoviště, včetně mzdových listů a pracovních smluv našich zaměstnanců. Kontrolovat chtějí období čtyři roky zpětně. Vůbec si nedovedu představit to množství dokladů, které bychom jim měli poskytnout, týká se to asi tak kolem 60 zaměstnanců. Mají na to vůbec právo? Než jim budu volat, chtěla bych vědět, jestli jste se s tímto postupem někdo z vás nesetkal. A vůbec se mi nelíbí dávat z ruky mzdové listy a pracovní smlouvy, co když budu potřebovat v době kontroly do nich nahlédnout? Jsem z takového postupu hodně rozpačitá. Nikdy žádná kontrola z krajského úřadu, FÚ, ani z OSSZ nic takového po nás nechtěla. Vždycky jsme se domlouvali na návštěvě u nás ve škole, kde jsme jim vyhradili prostor a všechny podklady zůstávaly u nás a nikam se neodnášely.

Prosím o vaše názory a děkuji za případné rady.
Waja
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 17. zář 2010 9:42:32

Re: VZP - kontrola

Příspěvekod witty » úte 03. led 2017 16:35:18

Po mně nikdy pracovní smlouvy nechtěli, jen mzdové listy, vyměřovací základy + úrazy. Vždy se s kontrolorkou domluvím, že jí tam přivezu podklady ten určený den ráno (nebo den předem, jak mám čas) a pak si zavoláme, kdy si to mohu zase odvézt. Většinou to bývá druhý den (máme 110 zaměstnanců). Mzdové listy mám svázané jako knihu a k pojistnému dávám celý šanon, kde mám sestavy za všechny ZP, ať si to z toho vyzobe.
S pracovními smlouvami by to byla docela práce - vyndat vše z osobních spisů, zkuste jim zavolat a domluvit se. Třeba že jim v případě nějaké nejasnosti smlouvu pošlete mailem. Já bych originály z ruky nedávala.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: VZP - kontrola

Příspěvekod JitkaMan » pát 06. led 2017 12:42:38

Určitě paní kontrolorce zavolejte a domluvte se s ní. Píšou tam spoustu věcí navíc, které potom nechtějí. Já jsem kontrolu absolvovala a byla to úplná prkotina, kde jsme pouze odsouhlasili zaměstnance u pojišťovny a odsouhlasili jednotlivé částky z přehledů a to bylo vše. Takže je zbytečné s sebou vozit spoustu papírů, protože pak nejsou třeba. Zavolejte tam a domluvte se.
JitkaMan
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 01. pro 2015 14:48:35

Re: VZP - kontrola

Příspěvekod Waja » pát 06. led 2017 13:31:56

Díky, už jsem se s paní kontrolorkou domluvila. Opravdu chtějí jen přehledy a to ostatní jen na následné vyžádání. Prý mají protokol o oznámení kontroly se všemi náležitostmi a pak chtějí jen desetinu z toho. Tak už jsem se uklidnila, ale nechápu, proč předem nezavolají a rovnou pošlou termín a nesmyslné požadavky.
Waja
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 17. zář 2010 9:42:32

Re: VZP - kontrola

Příspěvekod JitkaMan » pát 06. led 2017 13:44:46

Já bych to viděla, že prostě mají nějaký vzor dopisu, který musí poslat a upravovat se jim nechce zřejmě nebo třeba ani nemůžou. Pracovala jsem nějakou dobu na finančním úřadě na kontrole, takže vím, že kolikrát s tím člověk moc nezmůže a musí vyžadovat blbosti.
JitkaMan
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 01. pro 2015 14:48:35


Zpět na Co nám kontroly vytýkají?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků