jak kontroly fungují jinde ...

naše zkušenosti z kontrol v jakékoliv oblasti naší práce

jak kontroly fungují jinde ...

Příspěvekod refi » úte 22. zář 2009 15:01:21

tak se s vámi chci podělit o nový zážitek :mosking: před pár dny jsem zjistila, že u dvou různých pracovnic vedu celá léta stejné rodné číslo. přišlo se na to čirou náhodou a to proto, že jedna z nich skončila v červnu a já ji odhlásila. nyní přišlo té druhé z VZP, která je stále zaměstnána, že dluží na zdravotním pojistném. okamžitě jsem do pojišťovny volala a odhalily jsme tuto duplicitu. zdá se mi naprosto neuvěřitelné, že celé roky posílám evidenční listy, přihlášky odhlášky (u té co odešla, protože bývala jako důchodce zaměstnávána pouze od září do června) a nikdo na to nepřišel. prostě při zadávání na institucích jako je ossz nebo vzp buď u jména nekontrolují rodné číslo nebo naopak zadají rodné číslo a jméno už jim je šumák. jinak by jim musel přece každý program vyhodit duplicitu (i když vema to třeba nedělá, ale u vemy nestojí vše na rodném čísle!). takže teď vezmu papíry a pojedu ještě na ossz vyjasňovat zmíněnou duplicitu, aby na tom pokračující zaměstnankyně nebyla někdy náhodou ztratná při odchodu do důchodu.
jinak jsem pátrala po tom, jak došlo k chybě při zadávání - v roce 1994 jsme zadávali do vemy zaměstnance dle sjetin ze školského úřadu - ta duplicita byla už i tam :yahoo: :o

to já jen tak, omylní jsou všichni, tedy i ti, co nás pak chodí kontrolovat a vyměřovat penále a pokuty :crazy:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Zpět na Co nám kontroly vytýkají?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron