kontrola z Úřadu práce - zaměstnávání zdravotně postižených

naše zkušenosti z kontrol v jakékoliv oblasti naší práce

kontrola z Úřadu práce - zaměstnávání zdravotně postižených

Příspěvekod refi » pon 11. kvě 2009 7:53:10

minulý týden jsem tu měla kontrolu z úřadu práce na plnění povinného podílu osob se zdravotním postižením. naštěstí mi nic nevytkli, jen chci tedy napsat pro ty, které by to čekalo, co od kontroly mohou očekávat.
- mzdové listy za rok, který kontrolují
- dohody o provedení práce a pracovní činnosti
- rozhodnutí o přiznání invalidního důchodu, příp. jiného zdravotního postižení
vzhledem k tomu, že zaměstnáváme zatím dostatek invalidních důchodců, nemusíme se počítat s fakturami a dph. pokud máte někdo už tuto kontrolu za sebou a museli jste dokládat i odebírání výrobků od firem zaměstnávajících invalidy, napište sem svou zkušenost. děkuji :)

(mimojiné se ještě podívali i na hlášení o zaměstnávání cizího státního příslušníka)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: kontrola z Úřadu práce - zaměstnávání zdravotně postižených

Příspěvekod Eva » pon 11. kvě 2009 7:59:38

My neplníme zaměstnávání těchto lidí, takže odebíráme učebnice /Vitoul Chudobín/, kanc potřeby /IVJ Prostějov/ a čistící prostředky /Centrum služeb postižených Zlín/. Na konci roku je nutné si pohlídat, aby faktury od těchto dodavatelů byla zaplacené.
Eva
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 03. bře 2009 10:54:49

Re: kontrola z Úřadu práce - zaměstnávání zdravotně postižených

Příspěvekod justina » pon 11. kvě 2009 8:10:29

kontrolu jsme ještě neměli, ale paní z Úřadu práce mě upozornila na to, že rozhodnutí o přiznání důchodu či ZPS musí být aktuální - tj. platné pro kalendářní rok. Takže jsem pracovníky se ZPS požádala o doložení potvrzení ... (dva je měli z osmdesátých let...) a není to vůbec jednoduché. Musí absolvovat znovu veškerá vyšetření a řízení o přiznání ZPS. Doufám jenom že to bude platné více než jeden rok. U důchodců je to jasné, protože pobírají důchod a přinesou každoročně potvrzení.
U firem, od kterých odebíráme zboží je nutné sledovat také kolik těch pracovníků zaměstnávají oni. Zatím jsme takto dokládali pouze chybějící desetiny, takže jsem to moc neřešila.
justina
 
Příspěvky: 39
Registrován: pát 06. bře 2009 11:41:53

Re: kontrola z Úřadu práce - zaměstnávání zdravotně postižených

Příspěvekod quendery » pon 11. kvě 2009 10:47:40

Zdravím při pondělku, mě tito lidé nosí každý rok, když se dělá v únoru daňové přiznání potvrzení o tom, že pobírají část. nebo plný invalidní důchod. Potom to není problém doložit. Jsme hudební škola a máme jich "poměrně dost" . :gcrazy:
quendery
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:01:04

Re: kontrola z Úřadu práce - zaměstnávání zdravotně postižených

Příspěvekod L. F. » stř 10. úno 2010 13:18:58

Zdravím,
mám dotaz jen tak ze zajimavosti. Naštěstí jsme letos povinny podíl o zaměstnání osob se zdravotním postižení splnili a plníme kazdy rok,ale je to tím,ze odebirame vyrobky. Nezaměstnáváme žádné postižené, i kdyz by tu jeden zaměstnanec mohl mít ZTP,ale prej si to nechce vyběhat :(.
Ale přemýšlím nad tím z jakých peněz se potom toto plnění platí, když někdo neplní. Zda z provozu nebo ze SR?
L. F.
 
Příspěvky: 235
Registrován: úte 02. čer 2009 14:57:42

Re: kontrola z Úřadu práce - zaměstnávání zdravotně postižených

Příspěvekod frausova » čtv 11. úno 2010 8:49:17

Před několika lety nás postihlo placení pokuty, platila jsem z prostředků zřizovatele.
frausova
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř 04. bře 2009 8:37:15

Re: kontrola z Úřadu práce - zaměstnávání zdravotně postižených

Příspěvekod markytka » čtv 11. úno 2010 9:58:37

Já právě odeslala korunky na ÚP - část toho povinného jsme dali dohromady z faktur, ale část jsme museli zaplatit. Mám tedy dát z prostředků od zřizovatele?? Nikdy jsme neměli víc než 25 přepočtených osob, tak jsme to neřešili.

Můžete doporučit odkud se dá odebírat, abychom se třeba vyhli pro příští rok placení tím nákupem?? Mám tu jen firmu GEOM (učebnice)a asi 3 firmy, od kterých odebíráme potraviny do ŠJ (ale jen minimálně).

Děkuji
markytka
 
Příspěvky: 176
Registrován: úte 03. bře 2009 8:00:25

Re: kontrola z Úřadu práce - zaměstnávání zdravotně postižených

Příspěvekod L. F. » čtv 11. úno 2010 11:03:10

Dobrý den,
my odebíráme též od GEOMu, dále: SEVT print Praha, A.K.T, Distribuce učebnic, Učebnice AMOS a Avízo. Od těcho dodavatelů odebíráme zboží.Ale vešli jsme se letos jen tak tak :).
L. F.
 
Příspěvky: 235
Registrován: úte 02. čer 2009 14:57:42

Re: kontrola z Úřadu práce - zaměstnávání zdravotně postižených

Příspěvekod Eva » čtv 11. úno 2010 13:03:23

My odebíráme z firem TempoVit Havířov - potraviny,Vitoul Chudobín - učebnice a učební pomůcky,Centrum služeb postiženým Zlín - čistící prostředky, Chráněná dílna Blansko - kanc. potřeby. Dobrou zkušenost máme se všemi výše uvedenými firmami, ale hlavně p. Vitoul Chudobín.
Eva
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 03. bře 2009 10:54:49

Re: kontrola z Úřadu práce - zaměstnávání zdravotně postižených

Příspěvekod Dahab » čtv 11. úno 2010 21:03:32

My náhradní plnění plníme v naprosté pohodě a to potřebujeme plnit za 2 osoby a jednu osobu máme zaměstnanou. Výrobky odebíráme od následujících firem: VIS Plzeň /jídelna, čipy, docházkový systém/, Bonno servis České Budějovice /potraviny a čistící prostředky pro kuchyň/, učebnice AMOS, PASp Uh. Hradiště /kancelářské potřeby/, Lento /kancelářské potřeby/, SEVT /tiskopisy pro školy/. A to nejsou všichni, napsala jsem ty největší dodavatele. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: kontrola z Úřadu práce - zaměstnávání zdravotně postižených

Příspěvekod kozmova » pon 15. úno 2010 20:18:12

:o ano je to tak, jsem v šoku. Po přečtení příspěvků jsem zjistila, že moje vydané rozhodnutí o ZPS z roku 1979 je asi neplatné žéé???!!! Můžete mi někdo poradit kde se dozvím jak to s těmito rozhodnutími je?? Hlavně abych něco neprošvihla :) .
Děkuji :bye:
Uživatelský avatar
kozmova
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 15. úno 2010 8:45:06

Re: kontrola z Úřadu práce - zaměstnávání zdravotně postižených

Příspěvekod markytka » úte 16. úno 2010 7:07:21

Super, děkuji všem sdílným dušičkám za info o dodavatelích ;-) Snad se nám to příští rok již také povede bez "pokuty".

Právě jsem našla firmu, http://www.papir.cz - náhradní plnění a levný kancelářský papír i barvy do tiskárny (alespoň do té mé :lol: )
markytka
 
Příspěvky: 176
Registrován: úte 03. bře 2009 8:00:25

Re: kontrola z Úřadu práce - zaměstnávání zdravotně postižených

Příspěvekod justina » úte 16. úno 2010 10:34:08

ke starým potvrzením ZPS ... v roce 2007 přestaly automaticky platit stará potvrzení posudkové komise. V této chvíli tedy pro Úřad práce neplatí. Každý kdo měl ZPS postaru si musí znovu požádat a absolvovat jednání před posudkovou komisí. A ne vyždycky vznikne nárok.
justina
 
Příspěvky: 39
Registrován: pát 06. bře 2009 11:41:53

Re: kontrola z Úřadu práce - zaměstnávání zdravotně postižených

Příspěvekod kozmova » úte 16. úno 2010 11:33:08

"justino" děkuji za odpověď. Budu v tom muset něco podniknout :(
Přeji hezký den :bye:
Uživatelský avatar
kozmova
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 15. úno 2010 8:45:06

Re: kontrola z Úřadu práce - zaměstnávání zdravotně postižených

Příspěvekod marlenka » ned 20. čer 2010 19:13:08

Mohl by mi někdo poradit, kde zjistím sumu, za kterou musíme odebrat zboží od dodavatelů s náhradním plněním? Nezaměstnáváme žádné invalidy, takže asi budeme mít určenou částku poměrně vysokou. Potřebovala bych si ale udělat přesný "obrázek" a nikdo mi není schopen odpovědět. Na koho se mám obrátit? Děkuji za radu.
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Další

Zpět na Co nám kontroly vytýkají?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků