DPPO? Povinnost?

DPH, daň z příjmu, daň darovací, daň z nemovitosti a vše z účetnictví, co se jinde nevešlo

DPPO? Povinnost?

Příspěvekod tobolinka » pon 13. dub 2015 15:01:51

Dobrý den radilky,
do datové schránky přišel dopis, že naše MŠ (příspěvkovka zřízena obcí) nepodala za rok 2011 (a tudíž ani za další roky DPPO).
V tomto roce jsem převzala po předchozí účetní, DPPO nebylo také dříve podáváno....
Máme jen činnost hlavní.....
jediné, co mě napadá, že naše MŠ vaří pro naši MŠ a pak také pro školku z vedlejší obce....ale obě činnosti jsou ve zřizovací listině uvedeny jako činnost hlavní (samozřejmě mimo práci s dětmi).
Doposud jsem si asi naivně myslela, že se nás týká tato část zákona o dani z příjmů:
Přiznání nemá povinnost podat poplatník, který není založen nebo zřízen za účelem podnikání, pokud nemá příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů, nebo má pouze příjmy od daně osvobozené a příjmy, z nichž je daň vybírána srážkou podle zvláštní sazby a nebo nemá povinnost uplatni postup podle § 23 odst. 3 písm. a) bod 9; poplatník nemá povinnost sdělit skutečnost, že mu nevznikla povinnost podat DP správci daně.

Jsem teď z toho docela zmatená, netuším, zda to do vysvětlení FÚ napsat.
Přiznání podám (vyčlením bokem asi jen nedaňové náklady za pohoštění).....nic jiného mě nenapadá.
Můžu se zeptat jak to chodí u vás?
tobolinka
 
Příspěvky: 74
Registrován: pát 11. úno 2011 15:32:44

Re: DPPO? Povinnost?

Příspěvekod JPohn » úte 21. dub 2015 22:06:07

Přiznání DPPO podáváme.
Pouze v případě, kdy vzniká ztráta, nemáme povinnost přiznání podat. (ale to nevím, zda ještě platí, protože jsme letos byli v zisku)
JPohn
 
Příspěvky: 145
Registrován: pon 19. lis 2012 0:26:24

Re: DPPO? Povinnost?

Příspěvekod MartinBu » úte 10. lis 2015 0:35:45

Dobrý den,

dovolte jen upozornit, že toto by se vztahovalo na situaci, kdy byste neměla žádnou hospodářskou činnost, žádné příjmy z reklamy, nájemného či dalších příjmů, které podléhají dani z příjmů.

S přáním hezkého dne Martin Bureš
MartinBu
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát 06. lis 2015 23:05:15


Zpět na DPH, daňová přiznání a jiné nezařaditelné ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků