Hospodářský výsledek a stav financí

DPH, daň z příjmu, daň darovací, daň z nemovitosti a vše z účetnictví, co se jinde nevešlo

Hospodářský výsledek a stav financí

Příspěvekod tobolinka » čtv 27. lis 2014 15:11:04

Dobrý den radilky,
prosím o radu.
Zpracovávám účto školce - příspěvkovka zřízená obcí. Včera jsem měla náročné jednání s ředitelem, kdy jsem mu nedokázala vysvětlit, že hospodářsky výsledek (výnosy - náklady) není finanční částka. Že náklady a výnosy nejsou výdaje a příjmy.
Doposud si prý teď léta myslel, že např. HV 9000 Kč je částka, kterou nevyčerpal z provozních peněz.

Snažila jsem se mu vysvětlit, že do nákladů jdou třeba také dohadné položky na elektřinu k 31.12., které ve skutečnosti zaplatí až následující rok, dle vyúčtovací faktury. Nebo nedokáže pochopit, že rodiče zaplatí třeba stravné na několik měsíců předem, ale já měsíčně dávám do výnosů jen tu část stravného, která se skutečně spotřebuje a zbytek předplacených peněz držím na rozvahovém účtu 324. Tudíž se neprojeví ve výnosech vše, co dostane v peněžní podobě.
Jakým způsobem dopátrat, jaká je to částka, když to chce ve financích? Výkaz cash flow? (nepoužívám, neumím, ale musela bych se samozřejmě naučit).
Jsem z toho mimo :oops:
tobolinka
 
Příspěvky: 74
Registrován: pát 11. úno 2011 15:32:44

Re: Hospodářský výsledek a stav financí

Příspěvekod kokoska » čtv 27. lis 2014 16:06:38

Pro vybrané účetní jednotky existuje výkaz cash flow (příloha č. 3 vyhlášky 410/2009), ale povinnost vytvářet jej mají jen velké účetní jednotky s výnosy většími než 100 mil. Kč (kritérií je víc, to jen pro orientaci). Podívejte se, zda jej Váš software "náhodou" neumí. Vzor výkazu přikládám.
Říkat panu řediteli jen změnu stavu na účtech je nebezpečné, je třeba mu vysvětlit, že se musí dívat také na změnu stavu závazků a pohledávek. Držím palce :thumbs up:
Přílohy
Kopie - 3_410_Prehled o peneznich tocich.xls
(31 KiB) 552 krát
kokoska
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 07. zář 2010 10:47:30


Zpět na DPH, daňová přiznání a jiné nezařaditelné ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků