Chemnitz

DPH, daň z příjmu, daň darovací, daň z nemovitosti a vše z účetnictví, co se jinde nevešlo

Chemnitz

Příspěvekod Veronika7 » úte 28. kvě 2013 7:47:57

Už se asi 2 dny trápím s hledáním průměrného kurzu EUR na stránkách Ministerstva financí Německa pro výpočet DPH za dopravu přes Německo. Můžete mi někdo poradit, kde ho najdu? Asi se jinak zblázním :x
Veronika7
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř 27. úno 2013 15:27:38

Re: Chemnitz

Příspěvekod Slunecnice » úte 28. kvě 2013 9:17:03

Dobrý den, s tím nemám zkušenost, ale zajímá mě, kde jste našla informaci o průměrném kurzu, proč to nejde zaplatit "normálně"? :)
Slunecnice
 
Příspěvky: 86
Registrován: pon 09. bře 2009 17:46:33

Re: Chemnitz

Příspěvekod Veronika7 » úte 28. kvě 2013 13:36:43

Na stránkách Česmadu je u nich upozornění už v loňském roce:

Hodnoty v cizí měně (v Kč) musí být k vyúčtování daně a odpočtu daně na vstupu přepočteny na EUR průměrným kurzem, který zveřejňuje Spolkové ministerstvo financí na ten měsíc, ve kterém se plnění uskutečnilo nebo byla převzata úplata za uskutečněné plnění (! 16 odst. 6 UStG). Každopádně už německému finančnímu úřadu nevyhovuje, aby byl používán pro přepočet cízí měny na EUR kurz cizí národní banky zveřejňovaný dle zahraničních zákonů, neboť kontrola správnosti přepočtu je zpětně velmi složitá a docházelo k nesrovnalostem ve výši daňové povinnosti v SRN.
Veronika7
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř 27. úno 2013 15:27:38

Re: Chemnitz

Příspěvekod Veronika7 » stř 29. kvě 2013 12:34:24

Takže děvčata, už jsem to našla. Lépe řečeno mi to odepsali z Chemnitzu. Kdyby jste to někdo potřeboval najdete to na stránkách Ministerstva financí Německa pod názvem Umsatzsteuer-Umrechnungskurse-Gesamtubersich fur das Jahr 2012. Přehlasovaný u neumím napsat, pardon. [:-}
Veronika7
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř 27. úno 2013 15:27:38


Zpět na DPH, daňová přiznání a jiné nezařaditelné ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků