Vrácení daně student

DPH, daň z příjmu, daň darovací, daň z nemovitosti a vše z účetnictví, co se jinde nevešlo

Vrácení daně student

Příspěvekod Jana 11 » sob 16. úno 2013 1:57:58

Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu. Studující syn má jedinou brigádu dohodu o provedení práce ve které podepsal prohlášení poplatníka daně. V prosinci si vydělal 4.900, ale byla mu z toho odvedena 15% daň (Účtarna mu neuplatnila slevu na poplatníka). Mzdová účetní mu vystavila potvrzení ve kterém je daň zohledněna, ale netuším kam jí mám uvést v daňovém přiznání, když se tam uvádí úhrn sražených záloh na daň z mezd (po slevách na dani)? Je možné abychom podali přiznání my, nebo je potřeba aby to udělala mzdová účtárna?

Děkuji za odpověď
J.
Jana 11
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 16. úno 2013 1:47:29

Re: Vrácení daně student

Příspěvekod refi » ned 17. úno 2013 21:54:36

zúčtování daně synovi udělá poslední zaměstnavatel, tedy ten, který nesprávně neuplatnil slevu na dani, takže daňové přiznání si dávat nemusí. samozřejmě pouze v případě, že nepracoval během loňského roku současně ve dvou zaměstnáních. pak zúčtování daní spadá do daňového přiznání.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Vrácení daně student

Příspěvekod almovo » stř 20. úno 2013 21:12:54

Zdravím všechny , jsem začínající mzdová účetní a vyskytl se mi podobný problém. Studentka měla DPP na roznášení volebních letáků. Nepodepsala prohlášení a požaduje dodatečně vrátit srážkovou daň, která jí byla sražena. Jak mám postupovat ? Moc děkuji za radu.Marie
almovo
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 09. úno 2011 21:07:10


Zpět na DPH, daňová přiznání a jiné nezařaditelné ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků