Osvobozené příjmy

DPH, daň z příjmu, daň darovací, daň z nemovitosti a vše z účetnictví, co se jinde nevešlo

Osvobozené příjmy

Příspěvekod Marťa » pát 15. úno 2013 11:56:14

Jsme PO, čtvrtletní plátci. Na ř.50 daň.přiznání DPH dávám příjmy od dětí za ubytování a stravování, což je osvobozená činnost. Moje předchůdkyně na ř.50 dávala na konci prosince platby od dětí na leden následujícího roku a v lednu nového r. pak tyto platby proúčtovala mínusem zase na ř.50. Není to nesmysl? Nějak jsem se do toho zamotala a nevím.
Marťa
 
Příspěvky: 39
Registrován: úte 23. úno 2010 15:28:44

Re: Osvobozené příjmy

Příspěvekod ave » čtv 29. kvě 2014 9:16:55

Dobrý den, jsme PO a v rámci své hlavní činnosti pronajímáme tělocvičnu soukromým osobám, doteď jsem tyto příjmy dávala na ř. 50 jako osvobozené. Nyní jsem se dočetla, že podle par. 61 , který je upraven takto: d) poskytování služeb úzce souvisejících se sportem nebo tělesnou výchovou právnickými osobami, které nebyly založeny nebo zřízeny za účelem podnikání, osobám, které vykonávají sportovní nebo tělovýchovnou činnost je od DPH osvobozeno, z toho usuzuju, že tuto činnost pro ostatní začnu zdaňovat. Chápu to dobře? Zaregistrovali jste někdo tuto změnu? Díky za odpověď
ave
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 13. kvě 2009 12:23:03
Bydliště: valašsko

Re: Osvobozené příjmy

Příspěvekod Peťula » čtv 29. kvě 2014 11:56:38

Poskytování služeb § 61 nebo nájem § 56a. Záleží co tedy fakturujete. Pokud máte uzavřenou smlouvu o nájmu tělocvičny ( nájem je dlouhodobý) je osvobozeno od daně pro všechny. Pokud poskytujete služby související se sportem, pak je osvobozeno pouze pro osoby, které přímo vykonávají sportovní činnost.
Peťula
 
Příspěvky: 312
Registrován: úte 15. čer 2010 13:36:10

Re: Osvobozené příjmy

Příspěvekod macek1 » čtv 03. črc 2014 9:02:26

Záleží také na tom, proč tělocvičnu pronajímáte. Pokud ji pronajímáte někomu, kdo tam pak pořádá reklamní akci (prodej či ples apod.), tak se normálně musí zdanit. Není to osvobozené.
macek1
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 23. bře 2010 15:48:53


Zpět na DPH, daňová přiznání a jiné nezařaditelné ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků