Přenesení daňové povinnosti

DPH, daň z příjmu, daň darovací, daň z nemovitosti a vše z účetnictví, co se jinde nevešlo

Přenesení daňové povinnosti

Příspěvekod rucmaj » úte 28. úno 2012 9:37:19

Prosím o radu, neustále tápu v pravidlech přenesení daňové povinnosti. Jsme škola plátci DPH, týká se daný stav všech faktur na stavební práce nebo jenom těch stav. prací, které jsou realizovány na budově školní jídelny kde probíhá stravování cizích strávníků nebo budovy tělocvičny kde je několik nájmů ? Zjednodušeně všeho nebo jenom tam kde probíhá VHČ ? Děkuji za vysvětlení problému.
rucmaj
 
Příspěvky: 81
Registrován: stř 19. říj 2011 9:06:51

Re: Přenesení daňové povinnosti

Příspěvekod marmart » stř 29. úno 2012 9:29:17

Zákon zní plátce plátci, z čehož jasně vyplývá, že se režim prostě použije na vše, ale GFŘ vydalo informace, z nichž vyplývá, že pokud to není pro ekonomickou činnost (z hlediska DPH), tak se tento režim nepoužije, musíte o tom ale informovat dodavatele. Lektorka (p.Holubová) nám ale říkala, že pokud s tím dodavatel nebude souhlasit a vystaví v režimu přenesené daně, tak máme postupovat dle zákona a ne dle pokynu GFŘ, protože ona si myslí, že tento pokyn MF brzy stáhne ze stránek [:-} .



Další vyjádření GFŘ:
DPH u stavebních prací.doc
(36.5 KiB) 762 krát


Přílohy
DPH u oprav a údržby zařízení pevně připojeného k budově.doc
(33 KiB) 947 krát
Naposledy upravil marmart dne čtv 12. dub 2012 12:23:41, celkově upraveno 2
marmart
 
Příspěvky: 477
Registrován: pon 08. lis 2010 12:53:15

Re: Přenesení daňové povinnosti

Příspěvekod yvka » stř 29. úno 2012 11:58:10

Mě bylo na školení řečeno, že pokud jsme plátci DPH a máme ekonomickou činnost i když od DPH osvobozenou, přenesená daňová povinnost se na nás vztahuje. Tak to tak dělám, ale nejsem z toho nadšená, protože se vše týká nájmů, kde si nic neodečítám, takže to přes nás jen protéká |:-(|
yvka
 
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 15. dub 2010 8:34:03

Re: Přenesení daňové povinnosti

Příspěvekod merci » pát 02. bře 2012 12:15:30

U nás ve škole probíhá projekt regenerace budouv tj. zateplování a výměna oken. Chodí nám faktury s přenesenou daňovou povinností. Já ale těžko určím kde se zatepluje pro ekonomickou činnost nebo osvobozenou. Nevím, jestli můžu dát DPH s koeficientem (my máme 35%). A když ano dám ho na stranu MD i DAL? :?
merci
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon 30. bře 2009 10:17:00

Re: Přenesení daňové povinnosti

Příspěvekod Eva1962 » pon 19. bře 2012 13:34:49

Můžete mi někdo poradit jak účtovat o přenesení daňové povinnosti v Gordicu a jestli tam je někde seznam, kterých faktur se to týká, což se bude prý předávat elektronicky s přiznáním DPH?????
Eva1962
 
Příspěvky: 184
Registrován: stř 23. bře 2011 15:16:08

Re: Přenesení daňové povinnosti

Příspěvekod Eva1962 » čtv 22. bře 2012 10:45:15

Nikdo mi neodpověděl, tak to zkouším znovu. Mám zde 2 faktury na přenesenou daňovou povinnost. Na jedné mám krácený nárok a na druhé se jedná o osvobozené plnění.
Nevím jak se rozlišuje v Gordicu účtování přenesené daňové povinnosti (ZJ ????) nebo nějak jinak ???
Navíc nevím jestli je možné v Gordicu udělat ten soupis, který se bude posílat s daňovým přiznáním??
Prosím ozvěte se někdo???? Prosím
Eva1962
 
Příspěvky: 184
Registrován: stř 23. bře 2011 15:16:08


Zpět na DPH, daňová přiznání a jiné nezařaditelné ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků