Daňové přiznání - příjmy podmíněně osvobozené

DPH, daň z příjmu, daň darovací, daň z nemovitosti a vše z účetnictví, co se jinde nevešlo

Daňové přiznání - příjmy podmíněně osvobozené

Příspěvekod AndreaN » úte 07. úno 2012 10:43:14

Milé radilky, prosím o radu, jak zahrnout do daňového přiznání následující:

- LVK, ŠVP, prodej PS žákům

Jedná se o činnosti, které spadají do hlavní činnosti. Dočetla jsem se, že příjmy podmíněně osvobozené jsou ty příjmy, které jsou z činností vyjmenovaných ve zřizovací listině školy,a výdaje na tyto činnosti jsou vyšší než jejich příjmy , respektive podléhají dani z příjmu ty činnosti z hlavní činnosti, jestliže náklady na tuto činnost jsou nižší než příjmy. Jak ale řešit, pokud jsou si rovny, tzn. PŘÍJMY = VÝDAJE, výsledek 0.
Musí podléhat zdanění, či ne? Vím, že výsledek je stejný, ale jde mi o to, aby bylo správně zahrnuto ve správné kolonce v daňovém přiznání. Děkuji.
AndreaN
 
Příspěvky: 208
Registrován: pon 12. dub 2010 11:45:19

Re: Daňové přiznání - příjmy podmíněně osvobozené

Příspěvekod Veronika7 » čtv 14. bře 2013 9:21:58

Koukám, že Vám loni nikdo neodpověděl. Mám stejný dotaz letos. Může mi někdo odpovědět? Děkuji :-)
Veronika7
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř 27. úno 2013 15:27:38

Re: Daňové přiznání - příjmy podmíněně osvobozené

Příspěvekod MarSal » ned 17. bře 2013 22:15:31

Předmětem daně nejsou výnosy z činností (uvedených ve stanovách, statutu ...) za podmínky, že daňově uznatelné náklady jsou vyšší. (§ 18 odst. 4 písm. a) zákona o daních z příjmů) Pokud jsou tedy daňově uznatelné náklady shodné, není litera zákona naplněna a výnosy z činnosti jsou předmětem daně ale zároveň se snižují o daňově uznatelné náklady.

Pokud Vám daňově uznatelné náklady překročí výnosy z činností, pak výnosy vyhodíte na řádku 101 a s tím související náklady vyhodíte na řádku 40 ze základu daně. Ztrátovost musíte být schopni prokázat důkladným vedením účetnictví, analytiky apod. jsou základem.
MarSal
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 17. bře 2013 22:03:55


Zpět na DPH, daňová přiznání a jiné nezařaditelné ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků