Správní řízení - neznámý pobyt rodičů

sociální dávky, ošetřovné, důchody, výživné, kapesné, spoření

Správní řízení - neznámý pobyt rodičů

Příspěvekod detdom » stř 04. bře 2009 14:05:32

Co děláte v takovém případě? Určujete opatrovníka z úřadu nebo jak to řešíte?
Díky.
detdom
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 03. bře 2009 7:19:04

Re: Správní řízení - neznámý pobyt rodičů

Příspěvekod Mates » stř 04. bře 2009 15:43:41

Po dohodě - soc. pracovnici dítěte z místně příslušného úřadu nebo soc. pracovnici v místě bydliště rodičů, pokud ho mají jiné než dítě. Doporučuji se předem telefonicky dohodnout a vysvětlit, co to obnáší.
Mates
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 03. bře 2009 9:32:26

Re: Správní řízení - neznámý pobyt rodičů

Příspěvekod luca.b » stř 11. bře 2009 12:51:00

Pracuji, jako soc. pracovnice v dětském domově. Opatrovníka pro doručování písemností ve spr. řízení určuji pracovníka z našeho zařízení - většinou ved. vychovatelka. Zákon nikoho neurčuje a proto si sami zvolíme, kdo to bude. Každé 3 měsíce mám na spr. řád kontrolu a měla jsem kontrolu i z Kraje a bylo vše v naprostém pořádku.
luca.b
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 11. bře 2009 12:41:57

Re: Správní řízení - neznámý pobyt rodičů

Příspěvekod detdom » čtv 26. bře 2009 14:19:09

to je dobré, ušetříte na známkách, jelikož to nemusíte posílat na doručenku. Já ted stanovila opatrovníkem dva soc. pracovníky co se starají o dítě, jako z ospodu, ale poslala jsem to všechno v jedné obálce, usnesení, zahájení, rozhodnutí, jen s jiným datumem, at to podepíše a pošle zpět....
když to teda podepíše, kdy to nabude právní moci? normálně po 15 dnu nebo ihned? díky moc.
detdom
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 03. bře 2009 7:19:04

Re: Správní řízení - neznámý pobyt rodičů

Příspěvekod PMac » úte 31. bře 2009 13:05:06

Dobrý den, chtěl bych se zeptat ve věci neznámého pobytu rodičů. Pokud nevím, kde se rodič dítěte umístěného v DD prokazetelně zdržuje a zahajuji správní řízení ve věci ošetřovného (aktuálně při změně příspěvkového koeficinetu ČSÚ), musím doručovat dle § 25 správního řádu veřejnou vyhláškou - tzn. zahájím správní řízení, usnesením ustanovím poručníka (např. zaměstnance dětského domova, jak uvádíte) a následně udělám rozhodnutí na plnou částku (tzn. budou narůstat dluhy). Všechny tři kroky - ZSŘ, USN + ROZH. doručím poručníkovi. Které věci musím vyvěsit na úřední desce, kterou budu mít na základě veřejnosprávní smlouvy uzavřenou s městem , zahájení, usnesení o ust. poručníka nebo stačí pouze rozhodnutí ve věci příspěvku (ošetřovného)? Máte s tím někdo zkušenost. Moc děkuji.
PMac
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 31. bře 2009 12:44:02

Re: Správní řízení - neznámý pobyt rodičů

Příspěvekod detdom » úte 07. dub 2009 6:49:01

Podle mě nevyvěšovat, ale ustanovit opatrovníka... já stanovila opatrovníka soc. pracovnici v místě trv. bydliště, ale myslím si, že někdo z domova by to mohl být - příště to asi udělám taky tak. je po ruce kdykoliv, poštovné. atd....
detdom
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 03. bře 2009 7:19:04

Re: Správní řízení - neznámý pobyt rodičů

Příspěvekod HanaKocova » úte 14. dub 2009 14:42:20

Já když nevím, kde bydlí, tak na to kašlu. Teď tady byl státní zástupce a nic mi na to neříkal. Hlavně si chci ušetřit práci, když dělám všechno.
HanaKocova
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 24. bře 2009 10:47:18

Re: Správní řízení - neznámý pobyt rodičů

Příspěvekod Laďka » čtv 16. dub 2009 11:13:21

U nás ustanovujeme vždy opatrovníka - příslušnou pracovnici OSPOD, je tím vyloučen střet zájmů a pracovnice OSPOD má další důvod hledat usilovněji zákonného zástupce.
Laďka
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 23. bře 2009 14:42:18

Re: Správní řízení - neznámý pobyt rodičů

Příspěvekod AlSy » čtv 05. lis 2009 13:31:27

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak postupovat dále ve věci správního řízení, kdy mi matka s trvalým bydlištěm v cizině nepřebírala korespondenci (oznámeni o zahájení SPŘ ještě přebrala, rozhodnutí již nikoli) ustanovila jsem proto opatrovnicí pracovnici OSPOD, která mi telefonicky sdělila, že sepíše odvolání s tím, že funkci opatrovnice vykonávat nemůže. Koho mám tedy opatrovníkem ustanovit??? děkuji
AlSy
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 13. říj 2009 13:10:24

Re: Správní řízení - neznámý pobyt rodičů

Příspěvekod detdom » úte 01. pro 2009 14:01:18

Potom napište, jak Vám to zdůvodnila, že toho opatrovníka dělat nemůže.... To by mě celkem zajímalo, ale jak se tu psalo, každý se toho rád zbaví....
detdom
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 03. bře 2009 7:19:04

Re: Správní řízení - neznámý pobyt rodičů

Příspěvekod Masllice » stř 21. črc 2010 7:50:36

Dobrý den,
já bych měla dotaz ohledně správního řízení. V zákoně je povinnost rodičů prokazovat každých 6 měsíců, že nemají dostatečné příjmy (pokud jim není PnÚP stanoven). Zajímá mě, zda zahajujete každý půl rok správní řízení, abyste tyto příjmy získali (aby rodiče spolupracovali) a v případě nedodáni stanovujete plnou částku? A pokud to dodají předem, tak nic nezahajujete a jedete prostě dál podle posledního platného rozhodnutí?
Nevím, jestli jsem to napsala dost srozumitelně. Já zahajuji každých 6 měsíců (pokud rodiče nemají stanoveno nebo mají sníženou částku) a je to šílené papírování. :? :? - ale je fakt, že někteří rodiče se probudí a spolupracovat začnou, jelikož jim stále připomínám, že pokud mi nedodají, bude jim narůstat dluh.
Prosím, podělte se se mnou o Vaše zkušenosti.
Děkuji. Hezký den... :)
Masllice
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 21. črc 2010 7:09:18

Re: Správní řízení - neznámý pobyt rodičů

Příspěvekod ADVU » pát 23. črc 2010 9:46:09

Masllice píše:Dobrý den,
já bych měla dotaz ohledně správního řízení. V zákoně je povinnost rodičů prokazovat každých 6 měsíců, že nemají dostatečné příjmy (pokud jim není PnÚP stanoven). Zajímá mě, zda zahajujete každý půl rok správní řízení, abyste tyto příjmy získali (aby rodiče spolupracovali) a v případě nedodáni stanovujete plnou částku? A pokud to dodají předem, tak nic nezahajujete a jedete prostě dál podle posledního platného rozhodnutí?
Nevím, jestli jsem to napsala dost srozumitelně. Já zahajuji každých 6 měsíců (pokud rodiče nemají stanoveno nebo mají sníženou částku) a je to šílené papírování. :? :? - ale je fakt, že někteří rodiče se probudí a spolupracovat začnou, jelikož jim stále připomínám, že pokud mi nedodají, bude jim narůstat dluh.
Prosím, podělte se se mnou o Vaše zkušenosti.
Děkuji. Hezký den... :)


Pokud rodič nedoloží své příjmy, tak mu zašlete doporučeně, nejlíp i s doručenkou výzvu k doložení příjmů do 8 dnů ode dne převzetí výzvy. Pokud to do té doby nedoloží, tak zahájíte nové správní řízení a stanovíte plnou částku. Pokud v průběhu správního řízení rodič doloží svůj příjem, který je nižší než 1,5 násobek životního minima, tak toto správní řízení zastavíte usnesením.
Pokud máte nové dítě v zařízení a rodič ještě před zahájením správního řízení doloží své příjmy, které jsou nižší než 1,5 násobek životního minima, tak do spisu písemně poznamenáte, že správní řízení nebylo zahájeno z důvodu, že rodič doložil své příjmy a vztahuje se na něho § 28 odst. 1 zákona č. 109/2002 Sb.. Pak už jenom vyzýváte každých 6 měsíců a zakládáte do spisu. Pokud rodič nedoloží svůj příjem, tak můžete se pokusit doložit příjem za rodiče. Můžete napsat žádost nejlíp na příslušný městský úřad dle trvalého pobytu rodiče, odbor sociálních věcí, kde požádáte o písemné sdělení, zda rodič dostává dávky pomoci v hmotné nouzi - toto již není Vaše povinnost, ale v mnoha případech to pomůže.
Čest Vaší práci. :D
ADVU
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte 06. dub 2010 8:33:30


Zpět na Finance v domovech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků