Platová třída - sociální pracovníci

sociální dávky, ošetřovné, důchody, výživné, kapesné, spoření

Platová třída - sociální pracovníci

Příspěvekod detdom » stř 22. dub 2009 11:15:02

Prosím sociální pravovníky, v jaké jste zařazeni platové třídě? díky moc.
detdom
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 03. bře 2009 7:19:04

Re: Platová třída - sociální pracovníci

Příspěvekod MarieH » čtv 23. dub 2009 14:53:24

U nás má 9 tř.
MarieH
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 05. bře 2009 21:39:25

Re: Platová třída - sociální pracovníci

Příspěvekod siguska » pon 11. kvě 2009 13:59:14

U nás v DD máme sociální pracovnici zařazenou dle katalogu prací v 8 platové třídě. Sociální pracovník je veden jako pedagog a nikoli jako THP pracovník. Devátá třída neodpovídá podle katalogu prací ( vydavatelství ANAG - str. 197)Dětskému domovu :) .
siguska
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon 11. kvě 2009 13:51:31

Re: Platová třída - sociální pracovníci

Příspěvekod MarieH » pon 11. kvě 2009 21:11:58

Sociální pracovník snad není veden jako pedagog ??? Nebo snad mi něco uniklo ? Má sice tabulku jako pedagog.pracovník ( po staru před dubnem 2009) , ale nemá dovolenou jako pedagog.pracovník.
MarieH
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 05. bře 2009 21:39:25

Re: Platová třída - sociální pracovníci

Příspěvekod luca.b » pon 18. kvě 2009 7:52:58

Öd té doby, co jsem si doděla VOŠ, tak mám 9.pl.tř., jinak jsem byla vedená v 8. pl.
luca.b
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 11. bře 2009 12:41:57

Re: Platová třída - sociální pracovníci

Příspěvekod Hana Šilarová » čtv 04. čer 2009 11:58:17

já mám od minulého roku 10. třídu. Mám ukončené bakalářské vzdělání, ale zařazení mám kvůli náplni práce:
Pracovní náplň sociální pracovnice
Zařazení dle katalogu prací (NV č.469/2002) : sociální pracovnice 2.8.2
Jméno pracovníka :
Pracovní úvazek : 0,8
Platová třída : 10


Podle nařízení vlády č.469/2002 Sb., kterým se stanoví katalog prací a kvalifikační předpoklady, a kterým se mění nařízení vlády o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, se pracovní náplň sociální pracovnice stanovuje takto:

Sociální pracovnice vykonává samostatný výkon náročných specializovaných agend v péči o občany a skupiny v nepříznivé sociální situaci.
Zajišťuje sociálněprávní poradenství.
Poskytuje soustavnou sociální pomoc v přímém styku s občany, kteří se dostali do nepříznivé sociální situace.

Sociální pracovnice dále plní tyto povinnosti:
1. V oblasti poradenství
- poradenství v situaci zletění dítěte a odchodu do samostatného života,
- poradenství zaměřené na problematiku profesního vývoje, případně v souvislosti s případnou rekvalifikací,
- zajišťování sociálněprávního poradenství dětem a mládeži, kteří nejsou z důvodu nepříznivého zdravotního stavu schopni samostatně řešit svou nepříznivou sociální situaci,
- poradenství se vztahuje k možnostem řešení nepříznivých situací a garantuje, že poskytnutá pomoc a podpora zachovává lidskou důstojnost těch, kteří o pomoc požádali.
2. Erudované sociálně-právní poradenství podle zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně právní ochraně dětí
- poskytuje nebo zprostředkovává poradenství při výchově a vzdělávání dítěte a při péči o dítě zdravotně postižené,
- pomáhá při řešení výchovných nebo jiných problémů souvisejících s péčí o dítě,
- poskytuje poradenskou pomoc související s osvojením dítěte nebo svěřením dítěte do pěstounské péče
3. Pravidelně spolupracuje s ředitelem DD, kterému odpovídá za kvalitní, včasné a správné zpracování sociální agendy, o čemž jej pravidelně informuje.
4. Zpracovává písemné podklady pro jiné odborníky, správní orgány, soudy, nestátní organizace a jiné instituce a v zájmu dětí se účastní potřebných jednání s jinými odborníky, správními orgány, soudy, nest.institucemi a dalšími organizacemi. Písemnou formou prověřuje stav vzdělávání dětí DD ve školách (SOU, OU, apod.).
5. Administrativně zajišťuje přijímání, přemísťování a propouštění dětí.
6. Zajišťuje veškerou agendu dětí týkající se sociální oblasti, doplňuje spisy dětí a odpovídá za kompletní vedení dokumentace. Samostatně jedná s příslušnými úřady (úřad práce, soudy, policie, MÚ, společenské organizace, státní zastupitelství, DDÚ a další zařízení pro výkon ústavní výchovy).
7. Stanovuje a eviduje výši ošetřovného, případně zajišťuje jeho vymáhání. Eviduje dlužníky a dluhy a na základě pověření ředitele podává návrh na trestní stíhání pro neplnění vyživovací povinnosti.
8. Pravidelně se účastní pedagogických rad zařízení, kde informuje pedagogické pracovníky o změnách, vyplývajících z úřední korespondence a z kontaktu s příslušnými úřady týkající se dětí. Na základě rozhodnutí pedag.rady a vedení DD podává po konzultaci s příslušnými pracovníky MÚ návrh příslušnému okresnímu soudu na omezení nebo zrušení rodičovských práv.
9. Podle zákona č.359/1999, o sociálně právní ochraně dětí, § 29, odst. 6, pís.c) neprodleně oznamuje MÚ děti, které přicházejí v úvahu jako vhodné k osvojení nebo ke svěření do pěstounské péče. Dále je povinna, dle daného zákona poskytnout zaměstnanci MÚ potřebné listiny, doklady nebo zprávy vztahující se k dítěti a jeho rodičům, dle pís.e) si vyžádat písemný souhlas MÚ k pobytu dítěte podle § 30, podle pís. f) informovat MÚ o nadcházejícím propuštění dítěte z ústavního zařízení a dle pís. g) informovat MÚ a soud, který dítěti nařídil ústavní výchovu, o útěku dítěte z ústavního zařízení a o jeho přemístění do jiného zařízení.
10. Zajišťuje písemný, popř. telefonický kontakt s rodiči dětí, informuje je o dění v zařízení, kdy udržuje úzký kontakt se všemi dětmi a přiměřeně věku a psychickým schopnostem je informuje o jejich rodinách. Dále se stará o vkladní knížky dětí, je její povinností vést o tomto přehlednou evidenci a majitele knížky, popř. konta pravidelně informovat o stavu účtu.
11. Zabezpečuje v zařízení úkoly zdravotníka – tj.zprostředkovává kontakt s ošetřujícím lékařem, zajišťuje odborná vyšetření dětí, a o všech skutečnostech informuje vychovatele, kteří pak zajišťují praktickou aplikaci jejich pokynů. - zrušit
12. Úzce spolupracuje s příslušným DDÚ v Hradci Králové, prostřednictvím kterého zajišťuje naplněnost DD a vhodnou strukturalizaci kolektivu dětí. Pravidelně mu podává hlášení o stavu dětí, pohybech dětí, informuje o provozu zařízení – ozdravné pobyty, prázdniny. Vedením DD byla pověřena podáváním informací v sociální oblasti.
13. Zastupuje děti a mládež pokud nejsou schopni pro svůj nepříznivý zdravotní stav, nízký věk apod. samostatně řešit svou nepříznivou sociální situaci, vede agendu potřebnou dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách.Podporuje u dětí a mládeže jejich sociální začlenění a zajišťuje ochranu před sociálním vyloučením.
14. Zajišťuje dětem a mládeži s postižením získání mimořádných výhod – průkazy ZTP nebo ZTP/P, v případě, že tomu odpovídá zdravotní postižení, také získání invalidního důchodu. Dává podnět k Okresnímu soudu na zahájení řízení o způsobilosti k právním úkonům u dětí a mládeže, kde zdravotní postižení odpovídá určitému omezení právní způsobilosti.
Hana Šilarová
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 02. bře 2009 13:37:08

Re: Platová třída - sociální pracovníci

Příspěvekod detdom » pát 10. črc 2009 8:00:39

10 ??????????????????????
u nás 8, zajímá mě aspon ta 9 - ale podle katalogu práce to na ni fakt nevypadá....
detdom
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 03. bře 2009 7:19:04

Re: Platová třída - sociální pracovníci

Příspěvekod Vlaace » úte 14. črc 2009 18:49:01

Která z etap rozvojových programů se týká sociálních pracovníků ve školských zařízeních pro výkon ÚV? Zvýšení nenárokových složek platů a motivačních složek mezd pedagogických pracovníků s ohledem na kvalitu jejich práce nebo Posílení úrovně odměňování nepedagogických pracovníků. Děkuji za Vaše odpovědi.
Vlaace
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 14. črc 2009 18:38:51


Zpět na Finance v domovech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků