Výše stravného cizím stravníkům

HACCP, kontroly, pracovní oděvy, úklid, zkušenosti, kuchyňská technika, školení a jiná specifika jídelen

Výše stravného cizím stravníkům

Příspěvekod Iveta » pát 06. bře 2009 9:52:16

Jsme dětský domov a pořádáme fotbalový zápas i pro ostatní dětské domovy. Chtěla jsem se zeptat, zda jim můžeme poskytnout obědy v plné výši, když nemáme doplňkovou činnost a jaká by ta výše měla být, jak ji spočítat. Stejný problém mám i s obědy pro kontrolu z ČŠI. Děkuji za radu.
Iveta
 
Příspěvky: 30
Registrován: pon 02. bře 2009 9:25:43

Re: Výše stravného cizím stravníkům

Příspěvekod zuzajda » pát 06. bře 2009 10:32:50

Myslím, že když nemáte doplňkovou činnost, tak nemůžete vařit nikomu cizímu, ani kontrolám. Výpočet se skládá z věcných nákladů-děleno-strávníci + mzdové náklady-děleno- strávníci + cena stravenky = výsledek. Pro mne je to však jen teorie, protože taky nemáme cizí strávníky, takže nezaručuji. Hezký den
zuzajda
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 26. úno 2009 13:11:35

Re: Výše stravného cizím stravníkům

Příspěvekod Eva » sob 07. bře 2009 15:48:03

Iveta píše:Jsme dětský domov a pořádáme fotbalový zápas i pro ostatní dětské domovy. Chtěla jsem se zeptat, zda jim můžeme poskytnout obědy v plné výši, když nemáme doplňkovou činnost a jaká by ta výše měla být, jak ji spočítat. Stejný problém mám i s obědy pro kontrolu z ČŠI. Děkuji za radu.



Pokud nemáte doplňkovou činnost a živnostenský list na hostinskou činnost, tak podle mne nemůžete vařit pro cizí strávníky za plnou cenu.
Eva
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 03. bře 2009 10:54:49

Re: Výše stravného cizím stravníkům

Příspěvekod mery » sob 07. bře 2009 17:48:35

Pro stravování ČŠI si vytvořte vnitřní předpis - stravné=cena potravin bez příspěvku FKSP, věcné náklady se hradí z příspěvku zřizovatele.My sice hostinskou činnost máme, ale vykazujeme to takto vždy při kontrole a nikdy to nebyl problém.Tento předpis platí i pro stravování praktikantů nebo asistentů,kteří jsou u nás krátkodobě na dohodu.
Myslím si, že když to budete mít takto podloženo, nikdo Vám nemůže vyčíst těch pár obědů v průběhu inspekce, i když nemáte vedlejší činnost. Ale jiné strávníky za plnou cenu stravovat nesmíte. Pěkný den
mery
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 07. bře 2009 17:39:15
Bydliště: Ostravsko

Re: Výše stravného cizím stravníkům

Příspěvekod pája » úte 10. bře 2009 9:14:51

myslím si, že uvařit můžete pro děti, i když nemáte doplňkovou činnost. Pro dospělé i když jsou to učitelé, tak ne
pája
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 10. bře 2009 9:10:04

Re: Výše stravného cizím stravníkům

Příspěvekod jiřka » pon 05. bře 2012 15:50:25

Dobrý den, mohl by mě někdo poradit jak zkontrolovat ke konci roku potraviny v hlavní činnosti na platbu strávníků. Musí se tyto 2 položky rovnat nebo ne? :x
jiřka
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 17. úno 2010 9:45:17

Re: Výše stravného cizím stravníkům

Příspěvekod macek1 » úte 06. bře 2012 11:48:10

Pokud nejste plátci DPH, tak se Vám musí rovnat příjem za obědy a nákup potravin, protože si žáci i zaměstnanci platí pouze hodnotu potravin.
macek1
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 23. bře 2010 15:48:53


Zpět na Hygiena a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron