Spisová služba pro školství - začátečník

archivní lhůty, kategorie, skartace

Spisová služba pro školství - začátečník

Příspěvekod mercedeslx » čtv 06. úno 2020 9:18:49

Dobrý den,
prosím o pomoc. Jsem samouk, čekám na školení :) zatím jedu podle manuálů co jsem našla na internetu. Vyřizuji MOJE DOKUMENTY a stále mi tam naskakuje hláška:
Spis nelze vyřídit, obsahuje dokumenty s nevyřízenými (založenými) zásilkami
Děkuji předem za pomoc. LG
mercedeslx
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 22. říj 2019 8:06:26

Re: Spisová služba pro školství - začátečník

Příspěvekod Milarka » pon 16. bře 2020 11:46:05

Nevím, v jakém pracujete programu. Ale pokud chcete u spisu/dokumentu dát vyřízení, pokud je to odesílaný dokument, musíte jej mít odeslaný... Podle napsaného hlášení to vypadá, že jste připravila vypravení/odeslání, ale nepředala dokument v elektronické podobě do výpravny.
Milarka
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 14. říj 2014 9:54:57

Re: Spisová služba pro školství - začátečník

Příspěvekod witty » úte 17. bře 2020 9:50:23

Podle hlášky to vypadá na E-spis Lite?
Taky s ním bojuju jako začátečník, už jsem to tak nějak vychytala podle manuálu z netu, na školení jsem nebyla. Nedávno nám Kraj napsal, že vypisuje výběrko na novou hostovanou spisovku, jestli vyberou něco jiného a budu se zas učit.... :?
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Spisová služba pro školství - začátečník

Příspěvekod mercedeslx » stř 10. čer 2020 9:22:00

Milarka píše:Nevím, v jakém pracujete programu. Ale pokud chcete u spisu/dokumentu dát vyřízení, pokud je to odesílaný dokument, musíte jej mít odeslaný... Podle napsaného hlášení to vypadá, že jste připravila vypravení/odeslání, ale nepředala dokument v elektronické podobě do výpravny.


Dobrý den, ano mám E-SPIS LITE. Chápu to tak, že musím odeslat i mnou založené spisy? I v případě, že nic neobsahují? Např. Vlastní dokument - odeslání korespondence - fyzicky odnesu na poštu a ve spisovně dám - k odeslání? A ještě se zeptám: u vyřízených po kliknutí na Uzavřít mi vyskočí: Musíte vybrat pouze záznamy požadovaného typu ....také nechápu :(
Jinak děkuji předem za pomoc.
mercedeslx
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 22. říj 2019 8:06:26

Re: Spisová služba pro školství - začátečník

Příspěvekod witty » stř 10. čer 2020 9:56:18

Máte nějaký vlastní dokument, který posíláte poštou adresátovi.
V e-spisu dáte nad zapsaným dokumentem v Moje dokumenty/Nevyřízené "k odeslání"
v Podatelně/K odeslání lze tisknout obálky, podací archy, pak dopisy zafajfkovat a dát "odeslat" - tím je dokument vyřízen. Dopis hodíte na poštu.

Když je víc dokumentů k jedné věci, založím nad jedním z nich Spis - třeba teď přijímací řízení na SŠ. První byla doručená přihláška: zapsala jsem a dala nad ní Nový spis. Další korespondenci k tomu žákovi vkládala do tohoto spisu (informace, rozhodnutí o přijetí, zápisový lístek atd.). V Nevyřízených vidím jen ten spis a po rozbalení všechny "papíry" k němu. Když jsou všechny části spisu "vyřízené" (tzn. vlastní dokumenty odeslané a doručené dokumenty zaškrtnuté jako vyřízené), tak lze "Vyřídit" celý tento spis a pak dát "Uzavřít".
Co jsem vydedukovala z praxe, tak Uzavřít lze pouze spis, nikoliv jednotlivé dokumenty do spisu nezařazené. Ty lze pouze "Vyřídit" a tím je to hotové.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Spisová služba pro školství - začátečník

Příspěvekod mercedeslx » stř 10. čer 2020 10:51:57

Tak děkuji za radu už likviduji.
Ještě se zeptám, když jsem špatně založila spis, místo DORUČENÝ jsem dala VLASTNÍ: jde to nějak opravit nebo ho musím zrušit a založit znovu?
Děkujuuuuuu :) LG
mercedeslx
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 22. říj 2019 8:06:26


Zpět na Spisová služba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků