Spisová služba e-spis LITE

archivní lhůty, kategorie, skartace

Spisová služba e-spis LITE

Příspěvekod sali » úte 16. říj 2012 12:12:22

Dobrý den,
používáte někdo spisovou službu e-spis LITE? My ji máme nařízenou od kraje od nového roku, teď probíhá zkušební provoz a připadá mi to hrozný. Vůbec se v tom nemůžu zorientovat.
sali
 
Příspěvky: 112
Registrován: pát 04. zář 2009 9:43:45

Re: Spisová služba e-spis LITE

Příspěvekod refi » úte 16. říj 2012 13:08:21

my ji používáme, respektive naše sekretářka. proběhlo k tomu i nějaké školení. nějaký čas se v tom topila, dnes už se v ní orientuje dobře, ale závěr je víceméně takovýto - upřímnou soustrast. my ostatní ji můžeme používat taky, což je zase výhoda, protože můžu ze svého počítače zapsat svou poštu do spisovky a uberu práci sekretářce.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Spisová služba e-spis LITE

Příspěvekod sali » úte 16. říj 2012 13:52:12

Tak já se topím taky, ačkoli jsem absolvovala školení. Nevíte, proč není v " Nový doručený" způsob doručení datová zpráva? Chtěla bych tam zadávat veškerou poštu, která nám chodí do datové schránky.
sali
 
Příspěvky: 112
Registrován: pát 04. zář 2009 9:43:45

Re: Spisová služba e-spis LITE

Příspěvekod petr87 » úte 16. říj 2012 20:49:25

sali píše:Tak já se topím taky, ačkoli jsem absolvovala školení. Nevíte, proč není v " Nový doručený" způsob doručení datová zpráva? Chtěla bych tam zadávat veškerou poštu, která nám chodí do datové schránky.
Zdravím, my používáme spisovku už druhý nebo třetí měsíc. datové zprávy stahujeme automaticky přes spisovku, takže je nikam zadávat nemusíme. stáhneme je přes spisovku (tzn. do datovky přes www rozhraní vůbec nelezu), zaeviduju zprávu ve spisovce a pracují s ní jako s každou jinou poštovní zásilkou...
petr87
 
Příspěvky: 95
Registrován: pon 10. zář 2012 21:38:02

Re: Spisová služba e-spis LITE

Příspěvekod sali » stř 17. říj 2012 10:36:48

Aha, tak to jste mi pomohl, už jsem na to přišla. Musí se dělat na každý záznam nový spis? Co píšete do položky způsob vyřízení?
Děkuji za reakce.
sali
 
Příspěvky: 112
Registrován: pát 04. zář 2009 9:43:45

Re: Spisová služba e-spis LITE

Příspěvekod petr87 » stř 17. říj 2012 15:08:40

sali píše:Aha, tak to jste mi pomohl, už jsem na to přišla. Musí se dělat na každý záznam nový spis? Co píšete do položky způsob vyřízení?
Děkuji za reakce.

Dobrý den,
musíte si představit,že to co máte fyzicky, máte mít i elektronicky. Takže my si uděláme jeden spis FAKTURY a dám dáváme všechny došlé faktury, další spis máme KORESPONDENCE ZŘIZOVATEL a dáváme tam všechnu korespondenci (nedůležitou) od zřizovatele, SPIS DÍTĚTE (JMÉNO), atd. takže v žádném případě neděláme nad došlým nebo vytvořeným dokumentem samostatný spis...
do položky vyřízení píšeme - předáno p. Novákovi; založeno do spisu; založeno v šanonu A3, atd.
petr87
 
Příspěvky: 95
Registrován: pon 10. zář 2012 21:38:02

Re: Spisová služba e-spis LITE

Příspěvekod sali » čtv 18. říj 2012 11:17:35

Takže každý dokument máte zařazený ve spise? A skupinu uvádíte "podatelna" nebo" veřejná"? Jaký je v tom rozdíl? Jsem vděčná za každou informaci. Díky.
sali
 
Příspěvky: 112
Registrován: pát 04. zář 2009 9:43:45

Re: Spisová služba e-spis LITE

Příspěvekod petr87 » čtv 18. říj 2012 12:02:07

sali píše:Takže každý dokument máte zařazený ve spise? A skupinu uvádíte "podatelna" nebo" veřejná"? Jaký je v tom rozdíl? Jsem vděčná za každou informaci. Díky.

snažíme se mít každý dokument ve spise, do spisu ho dáváme když je vyřízený.
skupiny - záleží na tom, jak to máte nastavené u vás v organizaci, myšleno oprávnění číst přijaté/odeslané dokumenty. pokud to mohou číst všichni je fajn to mít ve veřejná. ten, kdo bude odesílat a evidovat dokumenty, musí mít i skupinu podatelna. záleží na rozdělení rolí a oprávnění číst/posílat dokumenty. my jsme k tomu dostali manuál, Vám ho nedali?
petr87
 
Příspěvky: 95
Registrován: pon 10. zář 2012 21:38:02

Re: Spisová služba e-spis LITE

Příspěvekod sali » pát 19. říj 2012 8:06:59

Ale jo, byla jsem na školení a mám i manuál, ale asi hůř chápu. My nemáme sekretářku, já jsem účetní a dělám skoro všechno. Spisovkou se zabývám jen když mám čas, takže když se k tomu dostanu, tak zjistím, že jsem zapomněla, co jsem se naučila minule. Oficielně jí povedu až od ledna, takže teď si to zkouším. Mám zaevidováno asi 15 dokumentů. Teď jsem zjistila, že se mi ztratily dvě čísla jednací. Nevím, co jsem tam udělala. Je možné, že bych je nějak smazala?
sali
 
Příspěvky: 112
Registrován: pát 04. zář 2009 9:43:45

Re: Spisová služba e-spis LITE

Příspěvekod petr87 » pát 19. říj 2012 19:13:04

sali píše:Ale jo, byla jsem na školení a mám i manuál, ale asi hůř chápu. My nemáme sekretářku, já jsem účetní a dělám skoro všechno. Spisovkou se zabývám jen když mám čas, takže když se k tomu dostanu, tak zjistím, že jsem zapomněla, co jsem se naučila minule. Oficielně jí povedu až od ledna, takže teď si to zkouším. Mám zaevidováno asi 15 dokumentů. Teď jsem zjistila, že se mi ztratily dvě čísla jednací. Nevím, co jsem tam udělala. Je možné, že bych je nějak smazala?
Smazat je může podle mě jen administrátor. Nevím, jak se to mohlo stát...rád bych poradil, ale nevím...ale klidně se ptejte dál..
petr87
 
Příspěvky: 95
Registrován: pon 10. zář 2012 21:38:02

Re: Spisová služba e-spis LITE

Příspěvekod sali » pon 15. dub 2013 9:32:44

Prosím ještě o další pomoc. Do spisovky si stahuji datové zprávy - Podatelna a výpravna - načíst zprávy.
Nevím, jak načíst zprávy, které odesíláme my přes datovou schránku.
sali
 
Příspěvky: 112
Registrován: pát 04. zář 2009 9:43:45

Re: Spisová služba e-spis LITE

Příspěvekod petr87 » pon 15. dub 2013 13:23:39

sali píše:Prosím ještě o další pomoc. Do spisovky si stahuji datové zprávy - Podatelna a výpravna - načíst zprávy.
Nevím, jak načíst zprávy, které odesíláme my přes datovou schránku.
Zprávy, které posíláte Vy nikde nenačtete, ty si tam vytvoříte sami. Tím, že utvoříte vlastní dokument a jako typ dáte datová zpráva, pak přiložíte soubor, který chcete odeslat datovkou a dáte odeslat a tím se vám datová zpráva odešle a zůstane uložená ve spisovce. pak jediné, co si můžete nechat načíst z datové schránky jsou doručenky.
petr87
 
Příspěvky: 95
Registrován: pon 10. zář 2012 21:38:02

Re: Spisová služba e-spis LITE

Příspěvekod sali » pon 22. dub 2013 14:45:04

Pane Petře, děkuji za rady.
sali
 
Příspěvky: 112
Registrován: pát 04. zář 2009 9:43:45


Zpět na Spisová služba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků