Přijímací řízení.

kniha pošty, předávání písemností, e-mailová pošta, evidence

Re: Přijímací řízení.

Příspěvekod kožíšek » čtv 18. bře 2010 11:46:44

Tak Teri aktuální stav - dopisy budu odesílat zítra. Kolegyně z obou středisek již nejméně polovinu odeslaly v průběhu, ale především z toho důvodu, že mají více oborů a já jen jeden. Pokud byste chtěla poradit konkrétněji tak napište SZ ;-) jinak hodně zdaru a přání aby příští rok již bylo přijímací řízení jinak! :bye:
kožíšek
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát 06. bře 2009 9:30:14
Bydliště: Chomutov

Re: Přijímací řízení.

Příspěvekod TerinaB » stř 31. bře 2010 11:25:20

Já už sem je radši odeslala 18. března, abych to měla z krku. Ještě, že existuje něco jako hromadná korespondence, jinak bych mě trefilo |:-(| .
Co se týká obálek, pro rozhodnutí se mají používat obálky typu C6 (malá) s modrým pruhem a poznámkou pro uložení jen 7 dní. Mluvila jsem s právničkou z kraje. Na zbylé písemnosti, jako je dopis o neomluvené absenci používat obálky s modrým pruhem a poučením podle správního řádu [:-}
TerinaB
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 16. úno 2010 12:35:18

Re: Přijímací řízení.

Příspěvekod dadi » ned 11. dub 2010 18:50:08

Přeji pěkný den,
registrační čísla taktéž odesílám na doručenku/dodejku /kolem 18.3. hlavně musí být přihláška v pořádku - pak odesílám hned po nápravě/, neb se mi stalo, že se semnou dohadoval zákonný zástupce, že nic nedostal. Nejlepší však je, když se někdo ozve na tento dopis, kdy má dodat zápisový lístek - že byl syn přijat. Připadá mi, že tento dopis ani někdy rodiče nečtou. Nebo lépe řečeno jsou špatně ze základních škol infomováni. Smekám však před ZŠ, která nadále posílá přihlášky za rodiče a hlavně, že přihlášky ze ZŠ jsou bez chyb a o zápisových lístkách nemluvě - to je zážitel. Pro tuten rok jsem využila SZ, že nechci, aby mi zásilka byla vrácena a tak připisuji, aby byla zásilka vhozena do schránky využívám starou zásobu obálek - ještě se mi nepovedlo nikde sehnat nové. Je to taky síla jak někteří přihlášky vyplňují s ohledem na adresu TB - je s úsměvem, když mi pošta vrátí zásilku, že adresát na uvedené adrese není znám nebo nebydlí.
Rozhodnutí odesílám na základě pokynu z Ministerstva školství viz někde výše, ale jelikož mám v programu nastavený tisk obálek na velkou tak používám velkou obálku.
U absence, kdy žák nechodí víc jak 5 dní odesílám s červeným pruhem s poučením, ale opět nemám nové obálky takže odesílám s dodatkem na obálce vhodit do schránky - a pošta mi to akceptuje. Když se nedostaví nebo neomluví opět zasílám oznámení, že ukončil studium na červenej pruh - tak abych dostala jak a kdy byla zásilka převzata. A to vše pro případnou reklamaci ze stran adresáta - což se mi už několikrát stalo.

U dalších kol dávám informační dopis hned / si počkají chvilku/ a nebo jeli přihláška v pořádku tak odesílám také hned.
A teď mám velké přání a to, aby si pro rozhodnutí všichni aspoň přijatí došli ;) to by bylo pěkné.
dadi
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 15. úno 2010 8:08:32

Re: Přijímací řízení.

Příspěvekod čarodějka » stř 14. dub 2010 21:34:16

kožíšek - taky jsem na SŠ a náš pan ředitel trvá na posílání všech rozhodnutí (přestup, změna oboru, podmíněné vyloučení) doporučeně do vlastních rukou zákonného zástupce či zletilého žáka. :bye:
čarodějka
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř 10. bře 2010 10:19:09

Re: Přijímací řízení.

Příspěvekod manka » stř 05. kvě 2010 11:51:57

My oznámení o registračním čísle zasíláme po 15. 3. (co nejdřív) a zároveň v dopise uvádíme, že se nekonají přijímací zkoušky a kdy mohou přijít nahlédnout do spisu.
manka
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 18. úno 2010 7:54:01

Re: Přijímací řízení.

Příspěvekod manka » stř 05. kvě 2010 11:57:31

čarodějka - veškerá rozhodnutí ředitele zasíláme doporučeně s doručenkou - jak jinak bychom počítali odvolací lhůtu?
manka
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 18. úno 2010 7:54:01

Re: Přijímací řízení.

Příspěvekod čarodějka » čtv 06. kvě 2010 10:25:52

čarodějka - veškerá rozhodnutí ředitele zasíláme doporučeně s doručenkou - jak jinak bychom počítali odvolací lhůtu

Myslím si, že když někdo chce na moji školu přestoupit nebo provést změnu oboru a je mu vyhověno tak se nebude přeci proti rozhodnutí odvolávat. Mohlo by se zasílat obyčejnou poštou. Většinu rozhodnutí se proto snažíme předat osobně, abychom ušetřili za poštovné, které je hrozné. Zdravím
čarodějka
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř 10. bře 2010 10:19:09

Re: Přijímací řízení.

Příspěvekod kožíšek » pát 07. kvě 2010 7:52:57

přesně tak - pokud je rozhodnutí kladné tak zasílám jen doporučeně
při ostatních rozhodnutích, výzvách atp. posílám i s doručenkou právě kvůli lhůtě.
obyčejně bych si rozhodnutí poslat netroufla
kožíšek
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát 06. bře 2009 9:30:14
Bydliště: Chomutov

Re: Přijímací řízení.

Příspěvekod manka » pát 07. kvě 2010 13:28:55

A jak tedy počítáte, kdy rozhodnutí nabyde právní moci, když nevíte, kdy ho převzali?
Je logické, že se nikdo nebude odvolávat proti rozhodnutí, kterým bylo vyhověno jeho žádosti, ale myslím, že i tak tam odvolací lhůta musí být.
manka
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 18. úno 2010 7:54:01

Re: Přijímací řízení.

Příspěvekod TerinaB » stř 23. čer 2010 10:06:04

Ahoj, chci se zeptat, jak řešíte situaci, když přijatí žáci neodevzdají zápisový lístek včas... např. ho pošlou dva měsíce po rozhodnutí o přijetí... Díky!!!
TerinaB
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 16. úno 2010 12:35:18

Re: Přijímací řízení.

Příspěvekod dadi » čtv 24. čer 2010 21:02:16

Přeji hezký den,
na zápisový lístek předaný cca dva měsíce po 1. kole mohu odpovědět že se nám toto stalo, a uchazeče jsme vzali a to jen proto že bylo místo, kdyby v oboru místo nebylo měl by smůlu.
dadi
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 15. úno 2010 8:08:32

Re: Přijímací řízení.

Příspěvekod Waja » pát 01. úno 2013 14:21:51

Prosím o informaci ohledně přijímacího řízení. Kromě mojí funkce mzdové účetní jsem vyfasovala "přidruženou činnost" a to kompletní administrativu přijímaček. To znamená vybírat a kontrolovat došlé přihlášky, zapsat do podacího deníku, roztřídit podle oborů a následně zaevidovat všechny údaje o žácích do Bakalářů do 15. března. Pak následují pozvánky ke zkouškám a vše včetně vydávání rozhodnutí a administrativu autoremedur a evidence zápisových lístků a veškeré jednání s rodiči. Přihlášek míváme kolem 380 kusů. A navíc vešerou agendu k odvolacímu řízení, včetně průvodních dopisů.
Má některá z vás zkušenost jak to vše stihnout?????? Myslím, že to jeden člověk nemůže při nejlepší vůli zvládnout. Navíc v období, kdy se musím jako mzdovka věnovat vyúčtování daní a všeho kolem výplat.

Nejvíc mi dělá starost ten podací deník, protože tam musím všechny přihlášky zapsat dřív, než je rozhodím dle oborů a až pak je můžu zadávat do Bakalářů. A co takzvané spisové "košilky"? Myslela jsem si, že ty už jsou v souvislosti s přijímačkami zrušené, ale v pokynech od našeho zřizovalte jsou uvedeny jako povinnost. ??????????????

Prosím o radu, jak na to organizačně, co dřív a jak postupovat, abych se z toho nezbláznila. Jak to chodí u vás na školách???

Díky
Waja
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 17. zář 2010 9:42:32

Re: Přijímací řízení.

Příspěvekod síkorka » ned 24. úno 2013 16:37:10

Zdravím a moc prosím o radu, týkající se přijímacího řízení a podacího deníku. Dle pokynů jsem na přihlášky nepřidělovala čísla jednací, poté jsem zjistila, že tento postup není správný, tudíž jsem č. jednací začala doplňovat dodatečně a nyní jsem se ocitla v situaci, kdy mám zadány přhlášky v podacím deníku pod čísly jednacími k datu 20.2.2013, ale zároveň mám ještě několik nezaevidovaných přihlášek s datem přijetí před 20.2. a nevím, jak s nimi naložit |:-(| Buď budu v podacím deníku pokračovat dále s tím, že datumy ani číslování přihlášek nebude v časovém pořadí, anebo lze vše v deníku posunout s tím, že bych musela na již označených přihláškách přepsat již zadaná čísla jednací? Neumím odhadnout, která varianta bude menším průserem :cry:
Děkuji za jakoukoli radu a přeji příjemný den :bye:
síkorka
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 24. úno 2013 16:07:41

Re: Přijímací řízení.

Příspěvekod Alcha » čtv 21. bře 2013 0:01:30

Wajo, máte pravdu, jeden člověk to zvládne stěží. Mi pomáhá kolegyně nebo studenti.
Vzhledem k datu předpokládám, že jste už zapsání do podacího deníku i zadávání do Bakalářů zvládla a pomalu se budete pouštět do psaní pozvánek. Místo termínu "košilky" se v souvislosti se spisovou službou používá spíše "Spisový přehled", ve kterém mají být údaje totožné s pod. deníkem. Já si jeho vyplňování ke každému spisu studenta zjednodušuji tak, že si v počítaci předvyplním údaje, které jsou pro všechny stejné např. společnou část spisové značky, názvy došlých a odesílaných dokumentů - přihláška, pozvánka ... a tyto "předtisky" si namnožím a pak se do nich už ostatní doplňuje ručně, ale i tak to ušetří spoustu práce.
Podle toho co popisujete, máte velmi dobrý přehled o tom, co Vás čeká a co máte dělat, takže když se do toho krok za krokem pustíte a současně se při tom pokusíte o téměř nemožné "zůstat v klidu" určitě to zvládnete.
Přeju ať se daří
Alcha
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte 26. úno 2013 23:58:03

Re: Přijímací řízení.

Příspěvekod petra.n.v. » čtv 21. bře 2013 16:03:24

Wajo, uklidním Vás, já zpracovávám kompletně přijímačky již několik let, vlastně zpracovávám kompletně veškerou poštu, spisovou službu, částečně bakaláře a spoustu dalších účetních záležitostí a jsem také mzdová účetní... Prostě nikdo se neptá, co a jak zvládám. Naštěstí ( nebo spíš naneštěstí) máme přihlášek méně než v minulých letech, tak to jde rychleji.... hlavně to musíme přežít a vydržet ;)
petra.n.v.
 
Příspěvky: 53
Registrován: úte 31. črc 2012 22:57:00

PředchozíDalší

Zpět na Pošta

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků