datové schránky

kniha pošty, předávání písemností, e-mailová pošta, evidence

datové schránky

Příspěvekod refi » čtv 02. dub 2009 14:24:23

taky už vás obeslali dopisem, jestli je chcete? jaký na to máte názor? zatím máme vyplnit jen dotazník...
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: datové schránky

Příspěvekod Jarmila » pát 03. dub 2009 7:12:59

Nám ještě nic nedošlo. Ale už jsem o tom slyšela. Byla jsem na zasedání obce a tam se to řešilo v souvislosti s obcí.
Paní matrikářka byla na školení. [:-}
Jarmila
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte 03. bře 2009 9:24:29

Re: datové schránky

Příspěvekod orbis572 » pon 27. dub 2009 10:19:27

Datové schránky musíme od 1. července 2009 všichni povinně používat při komunikaci s úřady! Není to dobrovolné! Bacha na to
orbis572
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 09. bře 2009 9:42:06

Re: datové schránky

Příspěvekod refi » úte 28. dub 2009 11:55:38

orbis572 píše:Datové schránky musíme od 1. července 2009 všichni povinně používat při komunikaci s úřady! Není to dobrovolné! Bacha na to


to je zajímavé. u nás se v dotazníku z kraje ptali, jestli by pro nás bylo efektivní je využívat. brali jsme to tak, že máme na výběr. jdu pohledat nějaký zákon na to téma ...
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: datové schránky

Příspěvekod witty » úte 28. dub 2009 12:00:04

Je to povinné pro firmy zapsané v obchodním rejstříku, pro ostatní dobrovolné.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: datové schránky

Příspěvekod refi » úte 28. dub 2009 12:00:58

refi píše:
orbis572 píše:Datové schránky musíme od 1. července 2009 všichni povinně používat při komunikaci s úřady! Není to dobrovolné! Bacha na to


to je zajímavé. u nás se v dotazníku z kraje ptali, jestli by pro nás bylo efektivní je využívat. brali jsme to tak, že máme na výběr. jdu pohledat nějaký zákon na to téma ...


tak už jsem to našla tady
a tohle se asi týká nás
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: datové schránky

Příspěvekod nono » čtv 11. čer 2009 16:51:52

Naše škola není zapsána v obch.rejstříku, tak nebudeme zatím nic zřizovat. :? Prý to ale bude povinné od 1.11.2009 pro všechny... :gmad: .. ale zatím jsem to nikde nečetla.
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: datové schránky

Příspěvekod kalocia » čtv 18. čer 2009 15:07:11

novinka z kraje-prý pokud nemáme v názvu "příspěvková organizace", datové schránky mít nemusíme. divné, že?
kalocia
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 18. čer 2009 14:45:11

Re: datové schránky

Příspěvekod quendery » čtv 18. čer 2009 15:30:31

Zdravím, k nám ještě žádná zpráva o datových stránkách ani žádné pokyny z kraje coby zřizovatele nedorazily. :o :o :o Tak uvidíme..... A do podzimu je ještě daleko ! :whistle: :whistle:
quendery
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:01:04

Re: datové schránky

Příspěvekod refi » úte 22. zář 2009 14:45:33

tak jak se to u vás všech posunulo s datovými schránkami? máme jít za týden na školení, má to být prý revoluční řešení, dokonce světové prvenství. ač se mě to týká zřejmě jen okrajově, na školení musím :o v praxi to asi ještě nikdo neprovádíte, že?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: datové schránky

Příspěvekod Deny » stř 23. zář 2009 12:47:58

Zdravím, já jdu na školení zítra, pořádá ho zřizovatel, tak jsem zvědavá, čím nás ohromí ... dám pak vědět. :idea: Deny
Deny
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 04. bře 2009 8:37:05

Re: datové schránky

Příspěvekod ega » stř 23. zář 2009 15:55:54

Dostali jsme dopis od zřizovatele (pražský magistrát), že si (v podstatě) s datovými schránkami zatím nemusíme lámat hlavinky. Nejsme totiž školy zapsané v Obchodním rejstříku (ty to mají povinné). Dobrovolně bychom si zažádat mohli, ale to nám doporučují až po úplném přejití na elektronický systém spisové služby, který je pro školy povinný od 1.7.2012.
Tolik zprávy z matičky Prahy :rofl:
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9

Re: datové schránky

Příspěvekod Deny » pát 25. zář 2009 10:44:30

Hezký pátek všem,
včera jsem byla na školení u zřizovatele (jsme ZŠ) ohledně datových schránek. Školitelé věděli to co my kolem, čili co si můžeme všude
přečíst. A podle nich se máme nechat v klidu, že to možná stejně bude jinak.
Takže uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál.
Tak krásný slunečný nikým a ničím rušený prodloužený víkend .. :yahoo:
Deny
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 04. bře 2009 8:37:05

Re: datové schránky

Příspěvekod refi » stř 30. zář 2009 14:58:34

takže jsem taky absolvovala úžasné školení o datových schránkách a krátce to teda zde shrnu:

1. datové schránky nám (právnickým osobám bez zápisu v obchodním rejstříku) budou zřízeny povinně krajem od 1.11.09 - pokud si je do té doby iniciativně nezřídíme sami. i když nemáme ze zákona povinnost datové schránky mít zřízené, kraj rozhodl jinak a povinnost platí i pro nás

2. datové schránky budou zatím fungovat pouze pro komunikaci škola - krajský úřad a zpět. ve škole k ní může mít přístup lidí kolik chce, nicméně každý musí mít své uživatelské jméno a heslo, případně certifikát.

3. datovými schránkami bude proudit pošta třech kategorií:
- pošta s nutností elektronického podpisu
- pošta s elektronickým podpisem dle vlastního uvážení
- pošta bez nutnosti elektronického podpisu

4. všechno, co bude posíláno mezi námi a krajem a opačně bude pro nás zdarma, tedy žádné tzv. poštovné.

5. od 1.1.2010 se začnou datové schránky využívat také pro elektronickou fakturaci. rozdíl mezi zaslanou fakturou mailem a přes datovou schránku je v tom, že firma, která fakturu přes datovou schránku pošle, má informaci o jejím převzetí. a zároveň už firma platí tzv. poštovné české poště (která vlastní datové schránky) a to cca 18 kč za jedno podání přes datovou schránku.

6. zároveň od 1.1.2010 vzniká povinnost pro nás školy zřídit úložiště pro poštu došlou přes datové schránky (tam totiž nejpozději do 90 dnů od přečtení zmizí).

7. a od 1.7.2010 vznikne nám školám povinnost vést elektronickou spisovou službu. na kraji nám bylo řečeno, že mají v plánu do té doby rozjet projekt, který by centrálně tuto elektronickou spisovou službu zřídil, což by v praxi znamenalo, že bychom se připojovali na jejich server a poštu zapisovali ne do svého počítače (a softwaru za naše peníze), ale na krajský server (zadarmo - resp. z peněz státu či EU), kde by zároveň bylo i to úložiště této pošty, neboli archiv.

8. pokud bychom chtěli začít přes datové schránky komunikovat i s jinými právnickými osobami (firmami) či fyzickými (rodiči nebo malými firmami), musíme počkat do 1.7.2010, kdy už ta možnost bude, ale samozřejmě to bude znamenat, že budeme zjišťovat, zda dotyční datové schránky mají a zda souhlasí s tím, abychom takto s nimi komunikovali.

takže suma sumárum - až praxe ukáže, jestli se tenhle velkolepý projekt ujme a přežije. až ale nastane chvíle, kdy vypadne proud na jeden jediný den, tak se celé česko může jít klouzat :crazy:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: datové schránky

Příspěvekod Dahab » stř 14. říj 2009 18:31:12

Tak to jsem si početla a je to zajímavé :? . S tím výpadkem elektřiny to je pravda, to by bylo hoooodně zajímavé :mosking: . Ředitel a já jdu zítra na školení, které organizuje zřizovatel. Tak pak taky napíšu poznatky a stanoviska, která zjistím.
Pořád nahoře vymýšlí blbosti, které stojí stát nehorázné peníze, zakrývají to pod velmi populární slova projekt či grant a když to vezmeme kolem a kolem, co když pod takovýma novinkama jsou podepsáni absolventi vysokých škol, kteří "studovali po plzeňsku"? Prostě jsou na něco v rámci projektu či grantu nehorázné peníze, velkou část spolkne odměna, něco se použije na realizaci, ale pak jak funguje výsledek v praxi a jaký je přínos pro všechny, jestli to má smysl nebo ne, to už nikdo neřeší. Jen peníze,které by se mohly využít ve školství, zdravotnictví.... , vyletěly komínem. |:-(|
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Další

Zpět na Pošta

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků