Kniha pošty

kniha pošty, předávání písemností, e-mailová pošta, evidence

Kniha pošty

Příspěvekod Palele » pon 02. bře 2009 9:55:14

Haló haló, kdo mi poradí. Je nutno při vedení knihy pošty, nebo správně Podacího deníku v elektronické podobě, abych to neustále tiskla a sháněla podpisy. Když dneska stačí mít i účetnictví v elektronické podobě,ani bych musela mít na dokladech podpisy,tak by to mělo stačit i takto,aspoň si myslím.Jak to máte vy ? Vedete Podací deník elektronicky,nebo standartně papírově ?
Uživatelský avatar
Palele
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 06. úno 2009 11:55:55

Re: Kniha pošty

Příspěvekod liběna » pon 02. bře 2009 10:51:18

vedeme poštu v elektronické podobě, pokud se to tak dá nazvat - upravený excel, který nám kdysi civilkář vytvořil. nikoho na podpisy nehoníme, máme dohodu, že se každé ráno dostaví vedoucí svého oddělení a převezme poštu pro své lidi a podepíše. u pedagogů je to vždy zástupce. knihu pošty máme celý rok v počítači, jen si tiskneme potvrzení o převzetí. právě na to nám to ten klučina upravil tak, aby to souhrnně tisklo více položek. ale ideální to není. takže by mě taky zajímalo, jak to vedou jinde. L.
liběna
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon 02. bře 2009 9:07:52

Re: Kniha pošty

Příspěvekod Vendula » úte 03. bře 2009 8:36:31

Vedeme podací deník v elektronické podobě. Poštu přebírá sekretářka a žádné podpisy nepotřebuje. Na konci roku podací deník vytiskneme a založíme, jak to určeje spisový a skartační řád.
Vendula
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 03. bře 2009 8:29:40

Re: Kniha pošty

Příspěvekod Marc » úte 03. bře 2009 13:47:40

V loňském roce jsem měla na naší škole kontrolu z okresního archivu. Podací deník jsem vedla nejprve v programu Bakaláři. Pán z archivu mi řekl, že to je naprosto nevyhovující program, tak jsem si udělala přesnou kopii stránky z podacího deníku SEVT 011708 v excelu. Opět mi bylo sděleno, že je lepší vést podací deník ručně, protože se prý v něm nedá přepisovat jako v počítači!!!! Tak jsem to vzdala a zapisuji ručně do Podacího deníku SEVT.
Mám ale problém s poštovným. Musím ještě zvlášť vést Knihu odeslané pošty kvůli poštovnému (odesílám také faktury, úrazy a ty se evidují zvlášť a do podacího deníku se nezapisují).
Stejně bych si ale ráda časem sehnala nějaký program, ve kterém by toto bylo obsaženo. Má někdo s nějakým šikovným programem pro toto zkušenosti?
Marc
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 03. bře 2009 13:37:04

Re: Kniha pošty

Příspěvekod Palele » úte 03. bře 2009 14:00:10

To je asi případ od případu-to bych nesměla vést pokladnu v PC ani nic dalšího,všechny doklady mám v PC, pán byl asi trochu zakonzervovaný v minulých časech.Myslím, že kdyby dorazil někdo jiný,tak by to nebyl problém, navíc je to teď podloženo i zákonem, takže já bych mu v tomto asi oponovala. ;)
Uživatelský avatar
Palele
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 06. úno 2009 11:55:55

Re: Kniha pošty

Příspěvekod Daniela » úte 03. bře 2009 21:18:33

U nás jsem vytvářela tabulku Podacího deníku sama v exelu podle vzoru okopírovaného od pracovnice okresního archivu. Prázdné je vážu je do kroužkovazby a vypisuju ručně. V kolonce u odeslání zaznamenávám i případ, kdy jsem použila pro odeslání známku. Nesháním ani podpisy, jen zaznačím, komu byla pošta předána a kdy. Zapisuji tam i faktury vytvořené - jen došlé eviduje pouze hospodářka v programu.
Daniela
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 03. bře 2009 21:08:30

Re: Kniha pošty

Příspěvekod Lída » stř 04. bře 2009 9:27:33

U nás se vede podací deník ručně, i z toho důvodu, že došlou poštu může zapsat kolegyně, když já nemohu. Ano, je to svým způsobem zastaralé, ale má to i další výhody - je stále po ruce pro každého.
Lída
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 04. bře 2009 9:09:36

Re: Kniha pošty

Příspěvekod Marc » stř 04. bře 2009 10:38:22

Mně bylo řečeno na školení o spisové službě , že faktury se do podacího deníku nezapisují, protože jsou vedené ve zvláštní knize faktur, mají tedy svoji evidenci, stejně tak i školní úrazy. Do podacího deníku zapisuji pouze když zasílám odškodné na pojišťovnu.
To je teda blázinec. Zdravím, pěkný den
Marc
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 03. bře 2009 13:37:04

Re: Kniha pošty

Příspěvekod Radka1 » čtv 05. bře 2009 8:26:15

My vedeme poštu ručně a vždy sháníme podpisy, ale dá se to zvládnout.
Radka1
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 05. bře 2009 8:21:04

Re: Kniha pošty

Příspěvekod pitrs » čtv 05. bře 2009 11:43:10

My vedeme taky podací deník ručně (vlastně tři, protože máme tři střediska). kromě toho tři knihy poštovních známek. Blázinec je úplný, na jednom školení nám řekli postup při zapisování do knihy, kontrola po roce nám to strhala, že je to všechno špatně,mimo jiné, že písemnosti už nejsou dokumenty a jiné cancy :twisted: tak ted jsme to nějak domluvili a dali do kupy... navíc nám přikázali vést rejstřík - věcný nebo formální! prý je zásadní nedostatek, že ho nevedem! pro töho, kdo je na tom stejně jako my: v excelu tabulka, v něm všechna jména, která kdy figurovala v podacím deníku jako příjemce či odesílatel a ke každému jménu připsat všechna čísla jednací, která se toho jména týkají... děláme to teprve od ledna, návrat do minulosti jsme vzdali...
Uživatelský avatar
pitrs
 
Příspěvky: 74
Registrován: stř 04. bře 2009 10:09:32

Re: Kniha pošty

Příspěvekod Arabka » pon 15. úno 2010 11:24:23

Dobrý den, prosím Vás, mohl byste mi někdo pomoci s vyplňováním Podacího deníku od firmy SEVT?? Jsem v tom naprosto ztracená.
Kdybyste mi mohl někdo poslat třeba kopii jedné strany nebo nějaký vzor, byla bych Vám za to moc vděčná. E-mail: ucetni.skola@tiscali.cz
Moc děkuju za každou radu.
Arabka
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 02. bře 2009 11:15:05


Zpět na Pošta

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků