oprava/tech.zhodnocení

evidence operativní, podrozvahová, inventarizace, software

oprava/tech.zhodnocení

Příspěvekod smudlik11 » stř 24. úno 2010 8:50:40

Potřebovala bych ještě poradit.Šéf mi řekl, že jde o opravu a ne technické zhodnocení u faktruy na opravu skladové haly za částku 109 000 a druhá hala za 210 000. Bylo by to možné účtovat na opravy i za takovou částku? Děkuji
smudlik11
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 29. led 2010 14:15:54

Re: opara/tech.zhodnocení

Příspěvekod Dahab » stř 24. úno 2010 9:11:10

Pokud máte v rozpočtu na opravy potřebné peníze, tak proč ne. Jde to. Ale podívejte se jak je napsaná faktura, jestli jsou to fakt opravy. U nás akorát opravy nad 200 tis. musí předem schvalovat zřizovatel, takže nejdříve si seženeme firmu, ta dá cenovou nabídku a pak musíme žádat Radu města, ta to většinou schválí a pak teprve firma začíná pracovat. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: opara/tech.zhodnocení

Příspěvekod Dája » stř 24. úno 2010 9:22:44

Na opravy není stanovena žádná částka. Musíte se orientovat jen podle toho, o co jde. Třeba kdybyste vyměňovala okna, může být oprava i za milión.
Technickým zhodnocením rozumí výdaje na dokončené nástavby, přístavby a stavební úpravy, rekonstrukce a modernizace majetku, pokud převýšily u jednotlivého majetku částku 40 000 Kč za kalendářní rok. Rekonstrukcí se přitom rozumí zásahy do majetku, které mají za následek změnu jeho účelu nebo technických parametrů. Modernizací se rozumí rozšíření vybavenosti nebo použitelnosti majetku.
Opravou se odstraňují účinky částečného fyzického opotřebení nebo poškození za účelem uvedení do předchozího nebo provozuschopného stavu. Uvedením do provozuschopného stavu se rozumí provedení opravy i s použitím jiných než původních materiálů, dílů, součástí nebo technologií, pokud tím nedojde k technickému zhodnocení. Údržbou se rozumí soustavná činnost, kterou se zpomaluje fyzické opotřebení a předchází poruchám a odstraňují se drobnější závady. :bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: opara/tech.zhodnocení

Příspěvekod refi » stř 24. úno 2010 9:49:38

teda dájo, já smekám Obrázek :thumbs up:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: opara/tech.zhodnocení

Příspěvekod Dahab » stř 24. úno 2010 10:17:59

Já taky smekám a hned se cítím chytřejší, protože tak pěkně bych to sama slovy nepopsala. Jen jestli je to možné, Dájo /prosím,prosím/, doplnit o nějaký zákon či paragraf ať jsme vybavení na 100% pro případné obhajování našeho rozhodnutí. :thumbs up: :thumbs up: :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: opara/tech.zhodnocení

Příspěvekod Dája » stř 24. úno 2010 14:28:47

Děvčata nebo dámy - jak chcete. Nemusíte smekat. Je to pro mě hrozně jednoduché, protože mám program Profidata, který je ohromný - aktuální znění všech vyhlášek, zákonů a jiných výmyslů těch "nahoře", do kterého mohu kdykoliv nahlédnout a vyhledávat i podle slov. A psát si do něho i poznámky. To byly první poznámky, které jsem vytáhla ze zákonů, protože jsem s tím vždy měla stejné problémy jako vy. Teď si vždy osvěžím, o co vlastně jde a je to. :yahoo: To, co jsem napsala je doslovná citace:
techn.zhodnocení nemovitosti
53/1998 FZ Pokyn D-181 k uplatňování daně z přidané hodnoty u pronájmu nemovitostí, u oprav, údržby a technického zhodnocení nemovitostí (Čj. 181/28 922/1998)
Při vymezení pojmu "technické zhodnocení", který není pro účely zákona o DPH speciálně vymezen, se vychází z vymezení podle zákona o daních z příjmů. Podle § 33 zákona o daních z příjmů se technickým zhodnocením rozumí výdaje na dokončené nástavby, přístavby a stavební úpravy, rekonstrukce a modernizace majetku, pokud převýšily u jednotlivého majetku částku 20 000 Kč (moje poznámka-částka byla upravována) za zdaňovací období pro daň z příjmu, tedy za kalendářní rok. Rekonstrukcí se přitom rozumí zásahy do majetku, které mají za následek změnu jeho účelu nebo technických parametrů. Modernizací se rozumí rozšíření vybavenosti nebo použitelnosti majetku.

opravy a udržování
505/2002 Sb. Vyhláška, kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví, ve znění pozdějších předpisů, pro účetní jednotky, které jsou územními samosprávnými celky, příspěvk....
§ 26 Vymezení nákladů souvisejících s pořízením dlouhodobého nehmotného a hmotného majetku odst. 2.
(K § 4 odst. 8 a § 25 odst. 4 zákona)

Pravda, 505 již neplatí, ale jiné definice tech. zhodnocení a oprav jsem nenašla a nemyslím si, že by se mohly nějak změnit.
I když - že jó, kdo ví, co ti chytrolíni vymyslí. Třeba se stane technickým zhodnocením např. vyčištění sněmovny - to by bylo velké zhodnocení... :lol: :mosking: :rofl:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: oprava/tech.zhodnocení

Příspěvekod Dahab » stř 24. úno 2010 20:20:32

Dájo, díky moc určitě za všechny, jste super!!!! ;) :thumbs up: ;) :thumbs up: :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: oprava/tech.zhodnocení

Příspěvekod Dája » čtv 25. úno 2010 10:06:30

Děkuji, dělám to ráda - :oops:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01


Zpět na Majetek, inventarizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků