Profesorská knihovna

evidence operativní, podrozvahová, inventarizace, software

Profesorská knihovna

Příspěvekod stiburk » stř 13. kvě 2009 17:17:26

:? Zdravím všechny dobrý lidi.Tak zase mám z toho všeho zamotanou hlavu, ale spoléhám na Vás, že mi poradíte, jako už jednou. Máme knihovnu, velice starou a obrovskou,jsou v ní knihy, které mají dost velkou hodnotu, ale také kvanta knih, které nemají už žádnou, jsou nepoužitelné, a momentálně se toho moc nenakupuje. Eviduje se ve sbírce, původně se vedla ručně, potom se převedla do nějakého provizorního PC programu,vedlo jí za ta léta řada kantorek.Teď to chtěla dát nová kantorka do pořádku, pracovala na tom s počítačovým správcem.Vyřadila (spíše vyhodila)mnoho nepoužitelných knížek a přitom ten původní program spadl a kolega IT to už nedal dohromady. Zůstalo tam stále hodně knih, ovšem bez cen a my se nemáme čeho chytit, pouze inventury z 31.12.2008, kdy tam byl určitý stav a ze starých podkladů nic moc nevyčteme, protože tam je vždy je pár přírůstků či úbytků. Ale původní evidenci nemohu vůbec najít, je to knihovna z předválečných let. Co myslíte, jak to máme udělat-nějaké prohlášení??? Mne totiž vůbec nic nenapadá.Mladá paní profesorka by to ráda dala dohromady, ale nevíme si mocrady.Co Vy, kolegyňky, nena¨padlo by Vás něco??? :yahoo: :thumbs up: Budu se těšit. Díky.
stiburk
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 19. bře 2009 8:37:21

Re: Profesorská knihovna

Příspěvekod agama » čtv 14. kvě 2009 7:49:14

Jestli tomu dobře rozumím, vaše jediná evidence všech knih byla v jakémsi starém programu, který zhavaroval a vy jste nedělali jeho archivaci?? Pokud je to tak, já bych udělala - se souhlasem ředitele - pořádnou čistku knihovny, vyřadit všechno nepoužívané, udělat nový seznam (knihu po knize - ceny snad v knihách najdete) a přepsat do PC. Podle vyřazovacího protokolu bych pak ponížila podrozvahu - pokud to tam máte, a budete mít aktuální stav knihovny. Chápu, že je to práce tak na půl roku- a ne jen pro jednoho člověka, ale jestli to chcete mít správně (a bohužel jste si nedělali archivace dat a ani nemáte staré přírustkové seznamy, ze kterých by se to dalo opsat do PC) nic jiného vám asi nezbude.
Já jsem se už taky jednou vypekla s archivem - v majetku - a od té doby, co jsem asi 2 měsíce všechno datlovala znovu do programu- už na archivaci opravdu nezapomínám :D
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko


Zpět na Majetek, inventarizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků