Majetek - jeho vyřazení a likvidace (odpady)

evidence operativní, podrozvahová, inventarizace, software

Majetek - jeho vyřazení a likvidace (odpady)

Příspěvekod stiburk » čtv 19. bře 2009 9:27:02

Práci (býv.hospodářka) dělám jeden rok a zkušenosti žádné.Při vyřazení majetku píšete také vyřazovací protokol a likvidační protokol? Musí na sebe navazovat? Jaké doklady k nim musím mít vystavené či doložené? Nejsem si s tím vůbec jistá. Pročítám zákon o odpadech a není to lepší. Nemáte nějakou jednodušší radu či typ? Díky moc. Pěkný den.:cry:
stiburk
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 19. bře 2009 8:37:21

Re: Majetek - jeho vyřazení a likvidace (odpady)

Příspěvekod merci » čtv 02. dub 2009 14:21:05

Při vyřazení majetku postupujeme následovně
1. Návrh na vyřazení majetku (napíše ten, kdo chce majetek vyřadit např. učitel) a podepíše
2. Protokol k vyřezní majetku - podepíše ředitel a likvidační komise
3. Likvidační protokol (způsob zlikvidování majetku např. kontejner tříděného odpadu) podepíše ředitel a likvidační komise
merci
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon 30. bře 2009 10:17:00

Re: Majetek - jeho vyřazení a likvidace (odpady)

Příspěvekod Jarmila » pát 03. dub 2009 7:18:23

My postupujeme stejně jak u merci. Pokud vyřazujeme počítače,tiskárny,televizory apod. přikládáme ještě protokol(doklad )
o odborné likvidaci.
krásný den
Jarmila
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte 03. bře 2009 9:24:29

Re: Majetek - jeho vyřazení a likvidace (odpady)

Příspěvekod stredni skola » čtv 16. dub 2009 12:01:22

Prosím o radu, jak zvýšít hodnotu Investičního fondu o výnos z prodaného DDHM, aby byl okruh investičního majetku roven? Pokud víte i zaúčtování, poraďte mi prosím.
Mám zaúčtováno:
311/651 5500,00
po uhrazení faktury jsem vyřadila z evidence:
088/028 v pořizovací ceně

Díky za odpovědi.
stredni skola
 
Příspěvky: 78
Registrován: stř 04. bře 2009 13:13:59

Re: Majetek - jeho vyřazení a likvidace (odpady)

Příspěvekod stiburk » úte 21. dub 2009 9:37:58

Díky Merci i Jarmile za radu. Ještě bych se chtěla poradit o zpětném odběru majetku. Do vyřaz. protokolu píšeme v kolonce návrh likvidace podle skuteč. způsobu např. kontejner na papír, směs. odpad, plast nebo např. likvid. firma. Do likvidač. protokolu píšeme v podstatě to samé. Právě vyřazujeme a likvidujeme staré PC vč. monitorů (t.zn. nebezpeč. odpad), bere si vše firma jako zpětný odběr, rozebere si to na díly a nebezpeč. odpad zlikviduje firma, která má na to osvědčení. My v tom procesu v podstatě nefigurujeme. Co byste si vyžádali za doklad a co byste napsali do způsobu likvidace. Já jsem napsala zpětný odběr-likvid. firma a teď, po přečtení různých informací o odpadech, mi to připadá jako velký nesmysl, vždyť mi přeci nic zpětně neodebíráme !!! Můžete mi někdo sdělit svůj názor? Děkuju moc. :?
stiburk
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 19. bře 2009 8:37:21


Zpět na Majetek, inventarizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků