Zástupce příkazce operace.

Zástupce příkazce operace.

Příspěvekod Ludmila » úte 04. kvě 2010 12:24:56

Prosím o radu, koho máte ve směrnici o řídící kontrole uvedeného jako zástupce příkazce operace, správce rozpočtu a hlavní účetní pro dobu jejich nepřítomnosti. Měli jsme veřejnosprávní kontrolu a máme si tyto zástupce stanovit. Jsme poměrně malá škola. Já jako ekonomka vykonávám funkci účetní i správce rozpočtu. Ředitelka školy pak příkazce operace. Napsat by se mohla např. zástupkyně ředitele. Potíž je v tom, že jak ředitelka,tak zástupkyně nemají o účetnictví ani páru. Pracuji zde 8 let a za tu dobu jsem nebyla nemocná déle než týden. Co by se stalo, kdybych musela např. ma operaci a moje nepřítomnost byla delší. Jaké máte zkušenosti?
Ludmila
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 05. bře 2009 9:12:53

Re: Zástupce příkazce operace.

Příspěvekod refi » úte 04. kvě 2010 14:17:21

u nás máme ve směrnici, že zástupce příkazce operace je zástupkyně ředitele. máme to ale jednodušší, protože ekonomika se u nás učí, takže to nejsou lidé tak úplně mimo mísu. nicméně o chodu školy mám největší přehled já = účetní a správce rozpočtu v jedné osobě - a ředitelka = příkazce operace. zástupcem mým - tedy účetní a správce rozpočtu je naše hospodářka.
a teď praxe - když jsem po nehodě zůstala přes půl roku doma, stejně to fungovalo hlavně přes telefon. že to v praxi podepisovali zástupci je jedna věc, rozhodnutí se stejně musela konzultovat se mnou. v tak malé organizaci, jako jsou školy apod. není přece možné vychovávat rovnocenné zástupce, kteří rozumí věci stejně, jako já atd. takže nouzový režim funguje vždy více méně omezeně. jinak to ani nejde. a nevím o žádné organizaci, která by na dlouhodobou nemoc svých důležitých lidí byla vždy připravena. když onemocní učitel, zastoupí ho jiný. u našich postů je to jiné, raději si vezmu jeden den volna a vyležím se, než si pak brát týden dva nemocenskou a dohánět, event. spravovat to, co se tu mezitím udělalo/neudělalo. ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Zástupce příkazce operace.

Příspěvekod eliska » stř 05. kvě 2010 8:15:03

U nás je příkazce operace naše paní ředitelka, zastupuje ji zástupkyně školy. Správce rozpočtu a zároveň hlavní účetní dělám já ekonomka, jako zástupce je stanovena naše paní hospodářka.
eliska
 
Příspěvky: 218
Registrován: pon 29. bře 2010 11:05:34


Zpět na Vnitřní kontrolní systém

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků