Proplacení rekreace po ukončení prac. poměru

rozsah použítí, platby, výše příspěvků

Proplacení rekreace po ukončení prac. poměru

Příspěvekod Marek » pon 09. úno 2009 12:48:58

Ahojte,
malinko se přu s naší předsedkyní ZO ČMOS v této věci:

Zaměstnanec podepsal žádanku o proplacení rekreace z FKSP v době, kdy je v pracovním poměru, ale ta se uskuteční v době, kdy již zaměstnancem nebude - je jedno z jakého důvodu. Slyšel jsem zatím o 2 výkladech. Jeden říká, že zaměstnanec může čerpat příspěvek pouze v době, kdy je zaměstnán, tudíž za výše popsané okolnosti toto nelze. Druhý výklad praví, že pokud platba proběhne v době trvání prac. poměru, pak je to v pořádku. Osobně se přikláním k první variantě, aniž bych byl nepřející. Zajímá mě, jaké jsou Vaše zkušenosti a poznatky. Díky.
Marek
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 09. úno 2009 12:35:39

Re: Proplacení rekreace po ukončení prac. poměru

Příspěvekod refi » pon 09. úno 2009 12:56:18

už jsem totéž řešila v loňském roce a varianta č. 2 je správná. volala jsem přímo na odbory v ostravě, kde mi potvrdili, že pokud je rekreace objednaná a zaplacená v době pracovního poměru, je všechno ok, i když se jí zúčastní až po ukončení prac.poměru. někdo si ode mně "vypůjčil" knížku, co jsem si loni objednala ohledně čerpání fksp, až ji najdu, event. ocituju, kde se to konkrétně píše ;)


takže jsem to našla: publikace z r. 2008 "FKSP ve školství - otázky a odpovědi", autor Anna Libnarová, str. 63, cituji:
Dotaz: Učiteli bylo vyplaceno 3-měsíční odstupné a pracovní poměr ukončen k 30.6. daného roku. Pokud by čerpal rekreaci do uvedeného data, lze mu krátit příspěvek na rekreaci poměrnou částí?
Odpověď: Zaměstnanci, který bude končit pracovní poměr, lze poskytnout příspěvek na rekreaci, pokud bude z fondu zaplacen v době, kdy mu trvá pracovní poměr. Příspěvek by neměl být krácen podle odpracované doby v daném roce.

tímto se odpovědělo hned na dva dotazy zároveň, třeba u nás se příspěvek poměrně krátil, takže jsem to loni u všech opravovali.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Proplacení rekreace po ukončení prac. poměru

Příspěvekod Lori » pon 09. úno 2009 15:39:20

Varianta č. 2 je správná, příspěvek na rekreaci se proplácí v době trvání pracovního poměru, skutečné čerpání rekreace může nastat až po ukončení prac. poměru. Krácení příspěvku podle Ing.Libnarové - z posledního školení FKSP ve 12/2008 by nemělo být, protože zaměstnanec se může bránit diskriminací a měl by mu být uznán celý nárok na příspěvek na dovolenou ( i když pracovní poměr měl kratší než celý kalendářní rok).
Lori
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát 06. úno 2009 11:21:18

Re: Proplacení rekreace po ukončení prac. poměru

Příspěvekod stanislava » úte 03. bře 2009 9:08:30

Ahojky, varianta 2 je správná.
stanislava
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 03. bře 2009 8:58:32

Re: Proplacení rekreace po ukončení prac. poměru

Příspěvekod stredni skola » čtv 05. bře 2009 14:17:16

Mám jen malou připomínku, co když z nějakého důvodu rekreace neproběhne a bývalý zaměstnanec ji stornuje?
stredni skola
 
Příspěvky: 78
Registrován: stř 04. bře 2009 13:13:59

Re: Proplacení rekreace po ukončení prac. poměru

Příspěvekod ega » čtv 05. bře 2009 14:45:25

stredni skola píše:Mám jen malou připomínku, co když z nějakého důvodu rekreace neproběhne a bývalý zaměstnanec ji stornuje?


Cestovka, u které je dovolená zaplacená by měla vrátit peníze tomu, kdo je platil-poslal. Takže, pokud jste přispěli na dovolenou jen tu určitou částku, kterou máte jako příspěvek z FKSP, měla by se vám vrátit na účet. Zbylé peníze zaměstnanci na jeho účet.
Nevím, jak by to probíhalo, kdyby to stornoval pozdě a měl stornovací poplatky vyšší než je ten příspěvek z FKSP... ale to snad radši nebudu předbíhat :)
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9


Zpět na Rekreace, sport, kultura

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron